Zawieszanie sie drukarki

Majster12
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 7
Rejestracja: 26 kwie 2021, 20:40
x 1

Zawieszanie sie drukarki

Post autor: Majster12 »

Na wstępie chciałbym zapytać czy jest tutaj jakiś zadowolony użytkownik drukarki Ender 3 ? Czy tylko ja mam takiego pecha do tego sprzętu ? Pierwszy Ender który miałem po kilku dniach pracy zaczął się zawieszać podczas jechania do pozycji Home ( pokazywały się jakieś dziwne rzeczy na wyświetlaczu i nic nie można było zrobić). Pierwszą drukarkę oddałem i kupiłem jeszcze raz Ender 3 Pro. Z drugą drukarką też od samego początku były problemy. W końcu udało mi się ustalić że przez luz na śrubie osi Z drukarka nie podnosiła głowicy o wysokość warstwy ( przy wysokości 0 mm i 0.4mm głowica w ogóle się nie podnosiła). Poza tym problemem drukarka pracowała normalnie przez kilka miesięcy aż do dzisiaj. Podczas 3 kolejnych wydruków drukarka nagle zatrzymywała się, potem przesuwała się w osi X i Y i drukowała kilka kolejnych warstw by następnie przestać drukować i się zawiesić. W tym momencie już nie mogłem zrobić tylko zresetować całą drukarkę. Czy miał ktoś podobny problem ? Czy muszę znowu reklamować to badziewie ???
Awatar użytkownika
@GUTEK@
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 1177
Rejestracja: 02 lip 2018, 21:45
Lokalizacja: Gliwice
Drukarka: FF Dreamer, CR-10
x 781
Kontakt:

Re: Zawieszanie sie drukarki

Post autor: @GUTEK@ »

Próbowałeś innej karty SD?

Tak w ogóle, kupujesz najtańszego chinczyka i liczysz, że wyjęty z pudełka będzie bez problemów dzialał. Kup jakiegoś Ultimakera, Zotraxa lub podobne i wtedy miej takie wymagania.
panWiadr0
Mati
Postów w temacie: 1
Posty: 507
Rejestracja: 10 maja 2020, 17:28
Lokalizacja: Okolice Poznania
Drukarka: Ender 3, V-Core2 i 3
x 170

Re: Zawieszanie sie drukarki

Post autor: Mati »

Zacznij od próby wydruku z innej karty SD, lub przynajmniej sformatuj tą kartę co masz, jeśli nie posiadasz innej.
Awatar użytkownika
Andrzej_W
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 1783
Rejestracja: 16 lut 2020, 20:25
Drukarka: 3d Pen
x 757

Re: Zawieszanie sie drukarki

Post autor: Andrzej_W »

Majster12 pisze:Na wstępie chciałbym zapytać czy jest tutaj jakiś zadowolony użytkownik drukarki Ender 3 ? ?
Tak ja jestem zadowolony ze swojej drukarki :DD
Jak napisał @Mati zacznij od sprawdzenia na innej karcie SD potem kabelki może coś nie łączy.
Zawsze możesz reklamować w końcu trafisz na dobrą :D
Tanie chińskie drukarki to loteria widocznie odkąd wypuścili ender3 v2 to stary endrek poszedł w odstawkę i olali jakość na maxa
Grzesinski
Postów w temacie: 2
Posty: 252
Rejestracja: 23 lis 2020, 12:18
x 53

Re: Zawieszanie sie drukarki

Post autor: Grzesinski »

Potwierdzam.
W relacji cena/możliwości to bardzo dobry wybór. Nie miałem z nim żadnych problemów out of the box.
I wdzięczna baza do modyfikacji.
Karta pamięci to dobry trop przy opisanych objawach. A dołączana do zestawu karta jest marnej jakości.
Sprawdziłbym jeszcze napięcie z zasilacza (przy obciążeniu grzaniem stołu i hotendu), stan złączki i kabli.
To są proste urządzenia, da się je ogarnąć...
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 8940
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5872
Kontakt:

Re: Zawieszanie sie drukarki

Post autor: dziobu »

Offtop o jakości chińskiego guwna przeniesiony tu -> viewtopic.php?f=31&t=8431&p=136675#p136675
dziobu
Andrzej_W, morf
Grzesinski
Postów w temacie: 2
Posty: 252
Rejestracja: 23 lis 2020, 12:18
x 53

Re: Zawieszanie sie drukarki

Post autor: Grzesinski »

Ostro i z ortem. Celowo?
Marcus
Postów w temacie: 1
Posty: 9
Rejestracja: 09 mar 2021, 12:08
Drukarka: Ender 3 pro
x 1

Re: Zawieszanie sie drukarki

Post autor: Marcus »

Sprawdź jeszcze na innym czytniku karty, ten oryginalny u mnie działał chyba z miesiąc.
Majster12
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 7
Rejestracja: 26 kwie 2021, 20:40
x 1

Re: Zawieszanie sie drukarki

Post autor: Majster12 »

Dziękuje za trafne sugestie. Rzeczywiście wymiana karty na inną póki co pomogła. Mój wcześniejszy wpis był trochę emocjonalny bo akurat drukowałem coś waznego i znowu pojawił się niespodziewany problem z elektroniką...
@GUTEK@
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ender”