Ender 3 v2 nie da się drukować

byqu
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 9
Posty: 9
Rejestracja: 12 lis 2021, 18:06

Re: Ender 3 v2 nie da się drukować

Post autor: byqu »

Nie poziomuję od poziomicy tylko przyłożyłem ją do profili. Jednak to zdjęcie na którym widać szparę to zdjęcie górnego profila, tego łączącego dwa pionowe więc chyba nie stanowi. Profil na którym jest karetka jak widać po zdjęciu jest prosty. W takim razie zostaje jeszcze ustawienie tego profilu z karetką do winkla tego pionowego bo przyznam że przy składaniu winkla nie używałem. Co do luzów wydaje mi się że nie ma ale "na sucho" ustawiałem tylko te rolki które nie są z silnikiem. W takim razie najpierw czeka mnie jeszcze rozbiórka i złożenie tego od nowa. Zdam relację kiedy się za to wezmę
byqu
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 9
Posty: 9
Rejestracja: 12 lis 2021, 18:06

Re: Ender 3 v2 nie da się drukować

Post autor: byqu »

Witam. Wracam po dłuższej przerwie.

Wszystko złożone jeszcze raz, te kółka na mimośrodzie ustawione tak aby nie miały luzu. Wszystko złożone do winkla teraz już zdecydowanie lepiej się poziomuje stół. Wygląda to dobrze przynajmniej "na kartkę". Już coś się ruszyło w kwestii wydruków. Wrzucam zdjęcia może ktoś doradzi czy to jeszcze problem z dokładnym ustawieniem poziomu stołu czy już problem tkwi w cięciu programem. Może nie potrafię dobrać ustawień. Wstawiam zdjęcia:
IMG_20211120_141104.jpg
IMG_20211120_141117.jpg
Awatar użytkownika
dekas
Postów w temacie: 1
Posty: 365
Rejestracja: 23 sty 2021, 21:28
x 130

Re: Ender 3 v2 nie da się drukować

Post autor: dekas »

Cześć,
Skirt widzę odklejony, wydruk też odlazł? Albo drukujesz za wysoko, albo stół musisz odtłuścić.
Pozdrawiam, Tomek
Carson
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 3
Rejestracja: 21 lis 2021, 11:05

Re: Ender 3 v2 nie da się drukować

Post autor: Carson »

Przerabialem to w tym tygodniu. Od poniedzialku mam endera 3 v2 i wlacze z wieloma tematami. Mimo ze obejrzalem mase tutoriali na YT i przeczytalem sporo artykułów to nikt nie wspomnial o takim "malym detalu" jakim jest ustawienie offsetu osi Z po poziomowaniu na kartke papieru ;) Jesli chodzi o wydruki to zanim zaczniesz dalej kombinowac, odtlusc stół i pokryj go lakierem do wlosow w sprayu (polecany hegron z rossmana albo bebeauty z biedry). U mnie to byl strzał w 10 bo mimo dobrze wypoziomowanego stolu, dobrze ustawionej odleglosci dyszy od stolu, ustawionego offsetu na 0,1mm odrywal mi sie ciagle wydruk. Lakier zalatwil temat
byqu
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 9
Posty: 9
Rejestracja: 12 lis 2021, 18:06

Re: Ender 3 v2 nie da się drukować

Post autor: byqu »

U mnie przy poziomowaniu stołu ustawiam drukarkę na z:0.1. wtedy dopiero ustawiam stół na kartkę papieru i przy takim ustawieniu chyba nie trzeba kombinować z offsetem? Stół odtłuszczony jednak nadal ten sam problem. Może faktycznie jutro spróbuję z lakierem. Dajesz go na świeżo przed wydrukiem?
Awatar użytkownika
Jarewa
Drukarz
Postów w temacie: 6
Posty: 1573
Rejestracja: 26 sty 2021, 22:16
Lokalizacja: Głogów
x 347

Re: Ender 3 v2 nie da się drukować

Post autor: Jarewa »

Jak nie trzeba, jak trzeba osffet obniżyć o kartkę..
kawaled6
Postów w temacie: 3
Posty: 119
Rejestracja: 16 cze 2020, 20:01
Lokalizacja: Olkusz
Drukarka: Anet A6, Ender 3
x 15

Re: Ender 3 v2 nie da się drukować

Post autor: kawaled6 »

Jeżeli dajesz "home" a potem podnosisz oś Z o 0,1 mm i wtedy ustawiasz "na kartkę" (która ma właśnie około 0,1 mm grubości) to offset ma być dany na 0.

Moim zdaniem to głównie problem z adhezją, ponieważ wydruk nie powinien sie podwijać/odrywać jak w tym przypadku. Jak masz pod ręką jakąś taśmę malarską to naklej kawałek w tym miejscu, wydrukuj na niej i sprawdź czy cokolwiek to pomogło (tylko ogólnie to nie polecam bo większe wydruki raczej napewno sie odkleją i jest to dosyć prowizoryczne rozwiązanie, ale jeżeli masz taśmę to na próbę można :P).
Anet A6 - po modyfikacjach
Ender 3 - po modyfikacjach
byqu
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 9
Posty: 9
Rejestracja: 12 lis 2021, 18:06

Re: Ender 3 v2 nie da się drukować

Post autor: byqu »

Zaryzykowałem z tym offsetem mimo, że tak jak kolega wyżej wspomniał powinno być na 0. Wychodzi na to że jednak to mój brak wyczucia w poziomowaniu wyszedł. Udało się wydrukować kostkę testową.

Czy dobrze po niej widzę, że nadal nie ma idealnego poziomu przez to wygięcie w dolnej części?
IMG_20211121_150737.jpg
IMG_20211121_151034.jpg
IMG_20211121_151042.jpg
IMG_20211121_151048.jpg
IMG_20211121_151327.jpg
Awatar użytkownika
Jarewa
Drukarz
Postów w temacie: 6
Posty: 1573
Rejestracja: 26 sty 2021, 22:16
Lokalizacja: Głogów
x 347

Re: Ender 3 v2 nie da się drukować

Post autor: Jarewa »

trzeba było zmierzyć wysokość obrysu ma być tak jaką masz ustawioną pierwszą warstwę wtedy widzisz jak osffetem manewrować
kawaled6
Postów w temacie: 3
Posty: 119
Rejestracja: 16 cze 2020, 20:01
Lokalizacja: Olkusz
Drukarka: Anet A6, Ender 3
x 15

Re: Ender 3 v2 nie da się drukować

Post autor: kawaled6 »

To "wygięcie" nie jest spowodowane złym wypoziomowaniem tylko po prostu ten narożnik kostki odkleił się od stołu podczas druku i podwinął do góry.

Masz włączone chłodzenie wydruku? Bo wygląda jak by było drukowane totalnie bez chłodzenia :)

I jeszcze jakie ustawiłeś prędkości druku?
Anet A6 - po modyfikacjach
Ender 3 - po modyfikacjach
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ender”