Ender 3 Creality 4.2.2

Awatar użytkownika
zbyszp
Postów w temacie: 3
Posty: 151
Rejestracja: 23 gru 2019, 07:41
Lokalizacja: Żuromin
Drukarka: Ender3, Sapphire Pro
x 16

Ender 3 Creality 4.2.2

Post autor: zbyszp »

Po sprzedaży zmodowanej TTPro postanowiłem kupić Enderka.

Od początku chciałem zmienić mu płytę na cichą BTT E3 turbo V2, założyć 3DTouch, głowicę hightemp V6 i ekstruder na razie bowden Titan, X i Y na liniowych, jak dotrze z Ali to direct drive. Żadnych dual Z, czy podwójnych ekstruderów, mody tylko te wspomniane.

Zakupiłem Ender 3, który okazał się posiadać już płytę 32bit Creality 4.2.2 z Marlinem 1.1.

Pytanie brzmi: czy podmieniać tą płytę, czy po prostu skompilować na nią Marlina 2 i powinno śmigać bez problemu. Chciałbym do menu dodać to co miałem w TTPro czyli PID stołu i hotendu, menu ustawiania kroków i prądu na silniki (czy płyta działa w UART?), baby stepping.

Wiem, że mogę te wszystkie info znaleźć w sieci, ale może ktoś już tak na szybko może odpowiedzieć, że płyta jest
OK (lub nie) i działa bez problemu z wymienionymi modyfikacjami a SKR E3 zostanie mi do innego projektu ;)
Mati
Postów w temacie: 1
Posty: 507
Rejestracja: 10 maja 2020, 17:28
Lokalizacja: Okolice Poznania
Drukarka: Ender 3, V-Core2 i 3
x 170

Re: Ender 3 Creality 4.2.2

Post autor: Mati »

W 4.2.2 są hr4988, więc nie ma mowy o żadnym zadawaniu prądu przez UART. Reszta z w/w do ogarnięcia bez problemu.
Awatar użytkownika
zbyszp
Postów w temacie: 3
Posty: 151
Rejestracja: 23 gru 2019, 07:41
Lokalizacja: Żuromin
Drukarka: Ender3, Sapphire Pro
x 16

Re: Ender 3 Creality 4.2.2

Post autor: zbyszp »

Dzięki. Rzeczywiście to 4988, podłączyłem tylko Y i słychać. Czyli siadam do kompa i ruszam z SKR.
Awatar użytkownika
@GUTEK@
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 1177
Rejestracja: 02 lip 2018, 21:45
Lokalizacja: Gliwice
Drukarka: FF Dreamer, CR-10
x 780
Kontakt:

Re: Ender 3 Creality 4.2.2

Post autor: @GUTEK@ »

Od biedy można bawić się w przelutowanie: viewtopic.php?f=34&t=3318
Awatar użytkownika
zbyszp
Postów w temacie: 3
Posty: 151
Rejestracja: 23 gru 2019, 07:41
Lokalizacja: Żuromin
Drukarka: Ender3, Sapphire Pro
x 16

Re: Ender 3 Creality 4.2.2

Post autor: zbyszp »

Płytka już sprzedana, poszło na olx.

Wystawiłem jeszcze głowicę z przewodami, wszystko oryginał bez ruszania, jedynie to sprawdziłem czy grzeje.

SKR już siedzi i podłączone, muszę tylko zdjąć zębatkę z osi silnika ekstrudera i wstawić Titana.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ender”