Ender 3 problem z Wydrukiem-Ustawienia

Awatar użytkownika
Andrzej_W
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 1791
Rejestracja: 16 lut 2020, 20:25
Drukarka: 3d Pen
x 765

Re: Ender 3 problem z Wydrukiem-Ustawienia

Post autor: Andrzej_W »

oomichalekoo pisze:tak z TPU drukuje mi się fajnie i dosyc szybko wczoraj wydrukowane 4 koła i wygladają niesamowicie.Dzisiaj zrobił mi sie w dyszu zastygniety czop który musiałem wyrwać siłą co moze byc przyczyną?
Sprawdź czy ci się nie luzuje bowden na standardowym łączniku dochodzi do samej dyszy i podczas pracy robi się szczelina pomiędzy rurką PTFE i dyszą i wtedy się czopuje.
Na standardowym ekstruderze endera TPU drukować :shock: ale skoro idzie :D
oomichalekoo
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 7
Posty: 44
Rejestracja: 15 gru 2021, 14:56
x 1

Re: Ender 3 problem z Wydrukiem-Ustawienia

Post autor: oomichalekoo »

Łącznik wymieniony od TDI-CADTak wszystko idzie TPU oraz nylon też wydrukowałem zębatki do okna.Szczelina się nie robi.Ustawilem jeszcze raz konfigurację ekstrudera aby podawał właściwą wartość filamentu oraz wydrukowałem jeszcze raz ramię do filamentu co się wstawia w oś Z bo w starej filament wyżłobił korytko i chyba przez to mógł się blokować filament.Drukuje już Piąta godzinę PLA i zero problemów.Dziekuje za wszystkie informacje i pomoc z waszej strony oraz mam pytanie czy po wymianie na tylko metal muszę zmienić również wentylatory oraz czy to prawda że nie będę mógł drukować PLA?
Awatar użytkownika
Elhape
Postów w temacie: 1
Posty: 187
Rejestracja: 28 sty 2020, 06:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Drukarka: w trakcie tworzenia
x 45

Re: Ender 3 problem z Wydrukiem-Ustawienia

Post autor: Elhape »

Nie, to nie prawda, na full metal normalnie można drukować PLA.
Awatar użytkownika
aaannnd
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 453
Rejestracja: 29 sie 2018, 14:00
Lokalizacja: KRK-PD
Drukarka: Ender 3
x 234

Re: Ender 3 problem z Wydrukiem-Ustawienia

Post autor: aaannnd »

Andrzej_W pisze: Na standardowym ekstruderze endera TPU drukować :shock: ale skoro idzie :D
Ja nie mam z tym problemu idzie miętki sznurek 40D (miększego już bym chyba nie przepuścił przez bowden), kwestia tylko wypoziomowania stołu, odległości dyszy, i dobrania flow, żeby ekstruder nie zaczął mielić, i retrakcja odpowiednio długa bo jednak guma w bowdenie się ściska i rozciąga, więc trzeba cofnąć więcej zanim zacznie z dyszy wyciągać.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ender”