Kalibracja extrudera Creality CR 6 SE

norek12345
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 6
Posty: 17
Rejestracja: 06 lis 2021, 16:35
x 3

Re: Kalibracja extrudera Creality CR 6 SE

Post autor: norek12345 »

Co znaczy obecnie marketing - drukarki Ender, zwłaszcza Ender 3 są reklamowane jako idealne drukarki dla początkujących, niewymagające specjalistycznej wiedzy i w zasadzie bezobsługowe. Ale w cale nie jestem pewien, że Prusa będzie faktycznie lepsza pod tym względem.
Chyba nie każdy może posiadać drukarkę 3d, tak samo, jak nie każdy może mieć psa. Wymagają cierpliwości, bywają krnąbrne i złośliwe...
Awatar użytkownika
morf
Drukarz
Postów w temacie: 8
Posty: 3202
Rejestracja: 17 sty 2017, 12:28
Drukarka: Reprapy, Prusa MK3S
x 1574

Re: Kalibracja extrudera Creality CR 6 SE

Post autor: morf »

Nie dramatyzuj, to tylko trochę metalowych i plastykowych części i elektronika.
Złośliwy za to jestem ja :) - Nabijasz posty do gieldy czy co?
Done is better than perfect.
Awatar użytkownika
BobekNierobek
Postów w temacie: 3
Posty: 285
Rejestracja: 21 lip 2017, 18:03
Drukarka: AM8
x 236

Re: Kalibracja extrudera Creality CR 6 SE

Post autor: BobekNierobek »

Tak wygląda to na mojej CR 6 SE. PLA od Creality. To nitkowanie to taki meszek bez znaczenia. Również nawiew z jednej strony nie pomaga przy druku z PLA.
cr6e.jpg
norek12345
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 6
Posty: 17
Rejestracja: 06 lis 2021, 16:35
x 3

Re: Kalibracja extrudera Creality CR 6 SE

Post autor: norek12345 »

@morf - jakiś konkretny powód tej złośliwości, czy to tak bezinteresownie? O jakim nabijaniu postów piszesz?
Lukas42
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 13
Rejestracja: 11 wrz 2020, 08:14
x 7

Re: Kalibracja extrudera Creality CR 6 SE

Post autor: Lukas42 »

Cześć!
czy jest ktoś w Warszawie/okolicach do kogo mógłbym podjechać aby zobaczyć jak zrobić kalibrację ekstrudera w moim Creality 6 SE?
Mam nowy ekstruder zamontowany, sporo już próbowałem regulować flow ale cały czas daleko do ideału. Trzeba ją podłączyć do komputera bo nie widzę takiej opcji w menu drukarki.
Za pomoc zapłacę ;) nie mam jakiegoś wielkiego doświadczenia i ktoś mógłby zerknąć na drukarkę i powiedzieć co można jeszcze ulepszyć :)

EDIT: kolego, takie rzeczy to na czacie albo w ogłoszeniach. Zostawię na razie bo ktoś tu już odpowiadział ale trzeba będzie wątek sprzątnąć.
norek12345
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 6
Posty: 17
Rejestracja: 06 lis 2021, 16:35
x 3

Re: Kalibracja extrudera Creality CR 6 SE

Post autor: norek12345 »

@Łukasz42 A jaki masz problem z extruderem?
Kalibracja to ustawienie ilości kroków silnika krokowego na 1 mm przesunięcia filamentu. Jak zadajesz 10 cm a wysuwa mniej, to je zwiększasz, a jak więcej, to zmniejszasz. Kilka postów powyżej napisałem jak to zrobić. Jak nie dasz rady sam to mogę spróbować pomóc (jestem z Wawy też). Pisz na priv
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ender”