Kalibracja extrudera Creality CR 6 SE

Marcin Gutek
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 32
Posty: 136
Rejestracja: 03 sty 2022, 10:05
x 30

Re: Kalibracja extrudera Creality CR 6 SE

Post autor: Marcin Gutek »

Witam

aktualnie nadal walczę z nitkowaniem, wyniki wczorajszej walki poniżej. Kostka 20x20x20 XYZ wyszła zadowalająco, drugi detal jaki puściłem to profil otwarty U, jednak jak zaczęło nitkować między ścianami przeciwległymi to przerwałem
Aktualnie nadal trwa walka z nitkowaniem, ekstruder sprawdzony, zębatka dobrze dokręcona, jednak nadal podaje ok 10 mm z mało na odcinku 100 mm. Niweluje to zapisem z PrusaSlice - współczynnik ekstruzji na 1,09

PYTANKO: jak ustawiam w PrusieSlice wycofanie retrakcję powiedzmy na 5 mm z prędkością 50 mm/sek, i w dalszej zakładce Pusa ustawiłem akcelerację na 2.000 mm3/sek to i tak to możę nie działać jeśli w parametrach maszyny mam mniej niż np 1000 akceleracji

Zrobiłem wczoraj próby zmieniając tylko wszystko z poziomu Prusa - wycofanie od 1 do 8 mm (trochę było tych wieżyczek ;-)) i wydaje mi się że od pewnego zakresu nie widzę różnicy, nawet przy wycofaniu 8 mm ackeleracja w prusie na 2000 mm3/sek i prędkości wycofania 50 mm/sek to i tak nitkuje, wydaje mi się że trza zmienić akcelerację w maszynie bo jest ograniczona,

Jaki program do tego polecacie - Pronterface - czy jak go zainstaluje i podepnę przez usb drukarkę to rozumiem że raz to ustawię w EPROMIE na zawsze i dalej wrócę do PRUSA ?
Załączniki
IMAG3554.jpg
IMAG3553.jpg
IMAG3552.jpg
Original Prusa i3 MK3S+ :yahoo:
jakubperson
Postów w temacie: 10
Posty: 268
Rejestracja: 19 lis 2019, 20:50
x 73

Re: Kalibracja extrudera Creality CR 6 SE

Post autor: jakubperson »

Spróbuj mniejszą prędkość retrakcji: 25-30mm/s.
Marcin Gutek
Awatar użytkownika
alucard321pl
Postów w temacie: 1
Posty: 178
Rejestracja: 11 lis 2020, 18:10
Drukarka: Ender 5 Pro
x 50

Re: Kalibracja extrudera Creality CR 6 SE

Post autor: alucard321pl »

Ja żeby nie tracić za dużo materiału na ustawienie retrakcji korzystam z tej stronki: http://www.retractioncalibration.com/. Po jednym wydruku przeważnie mam już wszystko ustawione, albo okazuje się, że jednak głowica coś nie za dobrze skręcona albo że dysza jest parszywa i co bym nie zrobił, to nitki będą tak czy siak. Czasem jeszcze okazuje się, że materiał zawilgocony abo dupiatej jakości.
Marcin Gutek
Z partyjnym pozdrowieniem
Seba
Awatar użytkownika
morf
Drukarz
Postów w temacie: 8
Posty: 3203
Rejestracja: 17 sty 2017, 12:28
Drukarka: Reprapy, Prusa MK3S
x 1575

Re: Kalibracja extrudera Creality CR 6 SE

Post autor: morf »

@Marcin Gutek
Prusa - nazwa firmy od nazwiska założyciela
PrusaSlicer - nazwa programu

Ps. 8mm retrakcji to zdecydowanie za dużo.
Marcin Gutek
Done is better than perfect.
norek12345
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 6
Posty: 17
Rejestracja: 06 lis 2021, 16:35
x 3

Re: Kalibracja extrudera Creality CR 6 SE

Post autor: norek12345 »

Cześć,
Z mojego skromnego na razie doświadczenia z drukiem 3d (mam Ender 3 Pro) wynika, że po ustawieniu poprawnie kroków ekstrudera (steps/mm) nie będziesz musiał korygować ani %flow ani żadnych innych. Jak sprawdziłeś, że po zadaniu 100 mm wysuwa 90 to musisz pomnożyć steps/mm przez 1,1 i takie ustawić. Ja miałem oryginalnie 93 i zmieniłem na 104.
Podaję ścieżkę na menu drukarki (u mnie) :
Configuration/Advanced settings/ Steps/mm/ a potem wybierasz pozycję Ekstruder (albo E steps lub coś takiego) i zmieniasz wartość, jaką tam masz na pomnożoną przez 1,1, a potem zapisujesz na stałe - Store Settings (po restarcie sprawdź, czy się zapisała).

A to, że Twoja drukarka ma jakieś automatyczne poziomowanie, to nie znaczy, że nic nie musisz przy tym robić.
Na pewno trzeba uruchomić, skalibrować, sprawdzić..
Weź po prostu zapytaj w Botland o dokładną instrukcję, jak to zrobić, bo masz na razie problem. To tyle ode mnie. Pozdrawiam
Marcin Gutek
Marcin Gutek
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 32
Posty: 136
Rejestracja: 03 sty 2022, 10:05
x 30

Re: Kalibracja extrudera Creality CR 6 SE

Post autor: Marcin Gutek »

hejka, próbuję połączyć drukarkę z computerem przez USB

Mam sterownik na karcie którą dostałem z drukarką CH341 oraz taki też ściągłem z creality

w menadżerze urządzeń mam cały czas info "Sterowniki tego urządzenia nie są zainstalowane. (Kod 28)"

Jak aktualizuje sterownik i kieruje go na sterowniki bądź z karty bądź te z netu to mam komunikat:

System win nie może zainstalować urządzenia pamięci masowej i że nie znalazł sterowników

zonk...
Original Prusa i3 MK3S+ :yahoo:
Marcin Gutek
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 32
Posty: 136
Rejestracja: 03 sty 2022, 10:05
x 30

Re: Kalibracja extrudera Creality CR 6 SE

Post autor: Marcin Gutek »

jak instaluje strerownik to niby wszystko ok

Repetire host nie moze się z nią połączyć a menadżer urządzeń wyrzuca że nie ma sterownika :shout:
Załączniki
ster.jpg
Original Prusa i3 MK3S+ :yahoo:
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 8909
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5842
Kontakt:

Re: Kalibracja extrudera Creality CR 6 SE

Post autor: dziobu »

Marcin Gutek pisze:System win nie może zainstalować urządzenia pamięci masowej i że nie znalazł sterowników
Jakiej pamięci masowej? Wskazywałeś mu ścieżkę do katalogu .inf? Jesteś w ogóle pewien że masz CH340?
Marcin Gutek
Marcin Gutek
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 32
Posty: 136
Rejestracja: 03 sty 2022, 10:05
x 30

Re: Kalibracja extrudera Creality CR 6 SE

Post autor: Marcin Gutek »

:yahoo: już właśnie ruszyło... dzięki filmikowi Arura Pietrzaka z yutube, od kilku dni oglądam jego filmiki zamiast TV
Original Prusa i3 MK3S+ :yahoo:
Marcin Gutek
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 32
Posty: 136
Rejestracja: 03 sty 2022, 10:05
x 30

Re: Kalibracja extrudera Creality CR 6 SE

Post autor: Marcin Gutek »

:devil: steps / mm w EPROM zmieniony, próbny wydruk 100 mm wyszedł 100,4 mm więc jest git

Teraz akceleracja na celowniku
Original Prusa i3 MK3S+ :yahoo:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ender”