Problem z Ender 3 v2

Szymi77
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 03 sty 2022, 13:39

Problem z Ender 3 v2

Post autor: Szymi77 »

Witam, padła mi płyta główna w moim E3 v2, przy okazji stwierdziłem że wymienię już dość zmęczony hotend, wszystko poszło sprawnie, oznaczone rozpisane porobione zdjęcia, gniazda na 100% się zgadzają. Problem zaczął się po odpaleniu, niby wszystko jest okej ale po pierwsze nie mogę przeprowadzić kalibracji PID (wpisując komendę "M303 E0 S200 C8" w repetier host, drukarka rozgrzewa się raz osiąga temperaturę i od razu się studzi). Problem nr 2 polega na tym, że silniki tak jakby nie reagują, wciskam "Auto home" stoi w miejscu, wrzucam 10cm na ekstruder, silnik stoi.
Czy ktoś wie co to może być ?
baboracki2
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 11
Rejestracja: 21 wrz 2021, 11:20
Drukarka: Crealiry Ender 3v2
x 2

Re: Problem z Ender 3 v2

Post autor: baboracki2 »

Daj jakieś szczegóły. Tak to trochę trudno wspólnie się zastanawiać nad problemem. Z tego co wyżej napisałeś, chyba nawet nie do końca wynika, że w wymieniłeś płytę główną ;)

Co było przyczyną, że płyta padła? Jakie były objawy? Usunąłeś tę przyczynę, przed zamontowaniem nowej?
Z jakiej płyty zmieniłeś na jaką płytę?
Czy ten sam firmware wgrałeś? Jaki? Sam go konfigurowałeś/kompilowałeś, czy też skorzystałeś z jakiegoś gotowca?
Szymi77
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 03 sty 2022, 13:39

Re: Problem z Ender 3 v2

Post autor: Szymi77 »

Faktycznie, masz rację, że trochę brakuje

Przetarł się kabelek i dotknął stołu (moje niedopatrzenie :/ ) poszła iskra i zwarcie, wszystko zostało na nowo zabezpieczone
Objawy: po uruchomieniu drukarki czarny ekran na wyświetlaczu i wszystkie silniki jakby zaczynały pracować ale tak jakby przeskakiwały, nic nie dało się zrobić, znalazłem gdzieś info że to płyta i wymieniłem z 4.2.2 na 4.2.7, zainstalowałem firmware 1.0.1 pod tą płytę ze strony creality ,jak rozumiem jest to gotowiec ?
Szymi77
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 03 sty 2022, 13:39

Re: Problem z Ender 3 v2

Post autor: Szymi77 »

Oczywiście po wymianie płyty przeszło, został tylko problem z tym PID
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ender”