Zacinanie się druku przy drukowaniu przez octoprint

leos4815
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 4
Rejestracja: 01 maja 2022, 21:21

Zacinanie się druku przy drukowaniu przez octoprint

Post autor: leos4815 »

Cześć, mam problem z drukowaniem za pomocą octoprint w ender3 v2 (płyta 4.2.2). Wziąłem się za modyfikację drukarki przez weekend, wymieniłem hotend (na all metal, więc nie ma problemu z szparą w hotendzie) i zmieniłem kartę pamięci w raspberry na większą (16 gb). Konfigurację octoprint zgrałem przez backup, i wgrałem na świeżo postawiony system na karcie pamięci. Ender stoi na oprogramowaniu https://github.com/mriscoc/Ender3V2S1/, baudrate 250000.
Niestety po złożeniu pojawił się tragiczny blobbing. Z tego co zaobserwowałem, drukarka zacina się na sekundę w jednym miejscu nie wyłączając ekstrudera i powstają te blobby. Trochę się z tym namęczyłem próbując to zdiagnozować, okazało się że po uruchomieniu octoprinta w safe mode wszystko idzie idealnie.
Załączam zdjęcia, po lewej temp tower z PLA drukowane normalnie, po prawej benchy z petg drukowane w safe mode (drukowałem wcześniej benchy z petg bez safe mode i wyszło tragicznie, okropny blobbing, ale nie znalazłem go już w koszu).
Pytanie, czym to może być spowodowane? Octoprint stoi na raspberry pi 3b z aktywnym wentylatorem, temperatury maksymalnie 50 st C, i to podczas obrabiania gcode wielkości 100mb przez ArcWelder.
Czy mam za dużo pluginów jak na tą malinkę? Sprawdzałem zużycie cpu, i podczas drukowania siedzi on cały czas na 0.6GHz. Zasilany jest ładowarką od telefonu 33w (na 5V ma 3A), wcześniej zasilałem inną ładowarką która też miała 5V 3A ale wyskakiwał mi undervoltage, na tej jest w porządku.
Prawdopodobnie mam uszkodzony kabel od kamerki, bo w jednym miejscu mam biały pasek, ale jak wspominałem, na safe mode wszystko idzie normalnie.
Moja lista pluginów: ! Arc-Welder
Bed Visualizer
BlTouch Plugin
Fullscreen Plugin
OctoEverywhere!
Preheat Button
PrintTimeGenius Plugin
Resource Monitor
Themify

Czy safe mode robi coś poza wyłączaniem pluginów? Kojarzy ktoś może który z tych pluginów może powodować takie problemy?
Załączniki
Bez tytułu.png
Awatar użytkownika
dekas
Postów w temacie: 1
Posty: 365
Rejestracja: 23 sty 2021, 21:28
x 130

Re: Zacinanie się druku przy drukowaniu przez octoprint

Post autor: dekas »

mam takie samo RPi, nie mam wentylatora tylko przyklejone radiatorki.
Jest w obudowie z PLA, oczywiście są w niej otwory.
Obudowa nie ma odkształceń od temperatury.
Nigdy nie sprawdzałem czy nie jest mu za gorąco... Nie krzyczało.
Może karta pamięci jest za wolna??
Awatar użytkownika
cyfron
Postów w temacie: 1
Posty: 1431
Rejestracja: 30 sty 2019, 09:28
Drukarka: U30, SP Pro, UM2+
x 369

Re: Zacinanie się druku przy drukowaniu przez octoprint

Post autor: cyfron »

Na początek wyłącz kamerkę i plugin od niej. Jeżeli nic to zmieni, to wyłączaj po jednym pluginie aż trafisz, który jest przyczyną zamulania.
leos4815
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 4
Rejestracja: 01 maja 2022, 21:21

Re: Zacinanie się druku przy drukowaniu przez octoprint

Post autor: leos4815 »

Okej, posprawdzałem wszystko. Postawiłem octopi na nowej karcie, pobawiłem się taśmą od kamery - to samo. Koniec końców zmuszony byłem sprawdzać każdy plugin po kolei. Na szczęście bloby robiły się już na pierwszych liniach filamentu, więc poszło w miarę sprawnie. Koniec końców, okazało się że problemy robił ostatni plugin który sprawdziłem - Resource Monitor. Tego to się nie spodziewałem, ale na szczęście już naprawione :)
rastula
Postów w temacie: 1
Posty: 19
Rejestracja: 05 lip 2023, 16:16
x 1

Re: Zacinanie się druku przy drukowaniu przez octoprint

Post autor: rastula »

hmmm, ja postawiłem octo4a na jakimś starym tvbox (chyba android 4.0). I też jak próbuję wysłać plik do druku to zalicza co pewien czas pauzy i bloby w wydruku... z tego co piszesz to pluginy... spróbuję wyłączyć, chociaż jestem jeszcze zielony w obsludze tego softu...

Mam też inny problem, nue mogę wysłać pliku na kartę SD...o ile monitoriwanie zdalne jest ok choć i tak drukuję jak jestem w domu, to akurat ta funkcja by się przydała bo latanie z kartą akurat mi się nie podoba...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ender”