Ender 3 ma problem wydrukiem małych rzeczy

Zielonyw3D
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 15
Rejestracja: 23 maja 2022, 15:35

Ender 3 ma problem wydrukiem małych rzeczy

Post autor: Zielonyw3D »

Witajcie.
Mam problem z małymi wydrukami, zawsze wychodzi kicha https://www.dropbox.com/sh/u8q7ini87n0a ... f635a?dl=0 (to ten projekt https://www.thingiverse.com/thing:3050607)
I nie jest to problem czystości stołu bo zaraz po tym felernym wydruku puściłem czyścik do kasety rowerowej (bez jakiegokolwiek czyszczenia szkła) i on drukuje się ok https://freeimage.host/i/h22pcX

Już kombinowałem z czyszczeniem szyby IPA, płynem do zmywania, drukowania na czystym szkle, drukowaniem z klejem (2 różne) i zawsze kicha. Większe rzeczy jak wyżej, jakoś wychodzą. Nie wiem czy mniejsze rzeczy drukuje się wolniej na Enderze czy co. Filament jaki używam to Fiberlogy PLA.
Awatar użytkownika
Andrzej_W
Drukarz
Postów w temacie: 3
Posty: 1783
Rejestracja: 16 lut 2020, 20:25
Drukarka: 3d Pen
x 756

Re: Ender 3 ma problem wydrukiem małych rzeczy

Post autor: Andrzej_W »

Po pierwsze zdjęcia wrzucamy na forum, po jakimś czasie zdjęcia z zewnętrznych serwisów znikną i jakaś osoba mający podobny problem nie zobaczy ich już.
Spróbuj drukować pierwszą warstwę wolniej żeby miało czas się przykleić.
Czy próbowałeś z Hegronem on zawsze działa.
Zielonyw3D
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 15
Rejestracja: 23 maja 2022, 15:35

Re: Ender 3 ma problem wydrukiem małych rzeczy

Post autor: Zielonyw3D »

Hegrona nie mam, poszukam go gdzieś w kosmetycznych. Tylko dziwi mnie że inne rzeczy się lepią a te małe nie chcą, nie wydaje mi się aby to do końca była sprawa sprayu, ale mogę się mylić. Zobaczymy w praktyce.
Zwolnię zrobienie pierwszej warstwy, zobaczymy.
W załączniku zdjęcia dla potomnych, nie mam możliwości edycji posta.

EDIT:
Ile tego się psika? Full na tyle ile wydruk i ma odparować czy tylko raz prysnąć by w miarę pokryć powierzchnię docelową gdzie będzie wydruk?
Załączniki
P_20220605_192623.jpg
P_20220605_192615.jpg
P_20220605_192611.jpg
P_20220605_202745.jpg
Awatar użytkownika
Andrzej_W
Drukarz
Postów w temacie: 3
Posty: 1783
Rejestracja: 16 lut 2020, 20:25
Drukarka: 3d Pen
x 756

Re: Ender 3 ma problem wydrukiem małych rzeczy

Post autor: Andrzej_W »

Tak z rozsądkiem jak psikniesz to będziesz widział jak się rozprowadza
DragonAtelier
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 17
Rejestracja: 07 kwie 2022, 11:58
x 2

Re: Ender 3 ma problem wydrukiem małych rzeczy

Post autor: DragonAtelier »

Moze byc tak ze dysza rwie wydruk ze stolu. Jak masz wiekszy model i wiekszy druk to nie da rady urwac bo ma wieksza powierzchnie styku.
Przy malych modelach albo stosuj materialy poprawiajace ashezje, albo brim/raft.

Dodatkowo sprawdz czy masz wlaczonego z-hop. Bo to tez moze byc przyczyna ze glowica przesuwajac sie przy ruchach bie drukujacych przejezdza nad modelami na zahacza o nie wyrywajac.
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 4
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: Ender 3 ma problem wydrukiem małych rzeczy

Post autor: McKee »

Przede wszystkim stół jest niewypoziomowany!
Nikt nie zauważył?
Najpierw kalibracja stołu a potem można rozmawiać o hergonach albo innych lepiszczach, poprawianiu adhezji itp.
Andrzej_W
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
Awatar użytkownika
Andrzej_W
Drukarz
Postów w temacie: 3
Posty: 1783
Rejestracja: 16 lut 2020, 20:25
Drukarka: 3d Pen
x 756

Re: Ender 3 ma problem wydrukiem małych rzeczy

Post autor: Andrzej_W »

McKee pisze:Przede wszystkim stół jest niewypoziomowany!
Nikt nie zauważył?
Najpierw kalibracja stołu a potem można rozmawiać o hergonach albo innych lepiszczach, poprawianiu adhezji itp.
No wiesz najpierw wrzucił na jakiś inny serwer to zlałem to a jak wrzucił normalnie to się nie przyjrzałem. :unknown:
Zielonyw3D
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 15
Rejestracja: 23 maja 2022, 15:35

Re: Ender 3 ma problem wydrukiem małych rzeczy

Post autor: Zielonyw3D »

DragonAtelier, dzięki, będę miał to na względzie.
McKee pisze:Przede wszystkim stół jest niewypoziomowany!
Nie wykluczam że było dobrze, ale test kartki mi przechodził więc dalej nie brnąłem.

Na początku tygodnia przyszło mi to psikadło, masakra jak to klei. Trzeba użyć siły aby odkleić wydruk. Niestety jakiekolwiek ruszenie szyby powodowało właśnie że każdy kolejny wydruk się partolił. Odpuściłem już tą walkę, ten Ender co mam to chińskie gówno dla osób albo znających się na rzeczy, nie kompletnych laików jak ja, albo mających czas na zabawę z drukarką. Ja go nie mam i nie bawi mnie ustawianie drukarki przed każdym wydrukiem bo coś tam ciągle jest nie halo.
Czekam na zamówioną Prusę a do tego czasu nic nie ruszam.
Dziękuję za wskazówki, polecane lepiszcze daje radę w zupełności. I dla potomnych, wystarczył jeden psik na zimny stół.
Awatar użytkownika
cyfron
Postów w temacie: 1
Posty: 1431
Rejestracja: 30 sty 2019, 09:28
Drukarka: U30, SP Pro, UM2+
x 369

Re: Ender 3 ma problem wydrukiem małych rzeczy

Post autor: cyfron »

Takie drobiazgi drukuje się z brim'em.
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 4
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: Ender 3 ma problem wydrukiem małych rzeczy

Post autor: McKee »

cyfron pisze:Takie drobiazgi drukuje się z brim'em.
Nie.
Po prostu nie.
Dobrze ustawiona drukarka sobie bez problemu poradzi z takimi wydrukami (testowane wiele razy na niejednej drukarce), więc po co potem bawić się w odcinanie plastiku.

Odnośnie lepiszcza i problemów z odklejaniem: Trzeba po prostu poczekać aż się wydruk schłodzi i sam odpadnie :rotfl:
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ender”