Ender 3 v2 - zawiesza się

zlk
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 20 cze 2022, 15:32

Ender 3 v2 - zawiesza się

Post autor: zlk »

Witam,

Zakupiłem drukarke 3d Ender 3 v2. Po złożeniu, ustawieniu stołu, wydrukowniu kilka modeli wszystko działało jak należy. Jednak po kilku dniach drukarka przestała czytać karte, które była w komplecie z drukarka, wiec kupilem nowa. Nową raz drukarka czytała raz nie, wiec kupilem kolejna i nadal to samo raz ja czyta raz nie. Kiedy udało mi się i załapało karte zacząłem coś drukować - obojętnie jaki model ze strony thingverse drukarka staje - wcześniej było wszystko ok.

Dokładniej nie zawiesza się w konkretnej wysokości z tego co zauwazłem, a raczej po określonym czasie - nie mierzyłem dokładnie ale powiedzmy godzina, może półtorej. Dodam, że próbowałem różnych modeli - gcodów i wszędzie ta sama sytuacja.

Staje, zawiesza się - tzn. nie można nic zrobić, jedynie można ją wyłączyc z przycisku bo nic nie reaguje.


Teraz pytanie czy to wina karty, którą raz drukarka czyta raz(częściej nie łapie niż łapie karte) czy zupełnie coś innego?

Ps Dodam, że jestem amatorem jeśli chodzi o druk3d i drukarki3d więc będę wdzięczny za dosyć jasne objaśnianie mi co może być przyczyną. :) Pozdrawiam.
detsky
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 24 cze 2022, 21:40

Re: Ender 3 v2 - zawiesza się

Post autor: detsky »

Cześć,

Miałem ten sam problem. Wymień kartę pamięci na jakąś do max 2 gb pojemności. Wygląda na to że drukarka ma problem z odczytywaniem karty o większej pojemności. U mnie po wymianie karty problem przestał występować. Powodzenia i pozdrawiam.
toldi
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 4
Rejestracja: 29 cze 2022, 20:45

Re: Ender 3 v2 - zawiesza się

Post autor: toldi »

Sprawdź też wszystkie elektryczne połączenia na płycie. U mnie freez pojawił się kiedy doszło do stopienia się przyłącza grzałki płyty roboczej wiec może masz gdzieś latające po płycie przepięcia.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ender”