Ender 3, problem z heatbreakiem TDI

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 1178
Rejestracja: 02 lip 2018, 21:45
Lokalizacja: Gliwice
Drukarka: FF Dreamer, CR-10
x 787
Kontakt:

Re: Ender 3, problem z heatbreakiem TDI

Post autor: @GUTEK@ »

To może weź to wszystko rozkręć i wrzuć na forum zdjęcia (wyraźne!), najlepiej też zdjęcie oryginalnego łącznika.
Awatar użytkownika
Andrzej_W
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 1792
Rejestracja: 16 lut 2020, 20:25
Drukarka: 3d Pen
x 766

Re: Ender 3, problem z heatbreakiem TDI

Post autor: Andrzej_W »

Sprawdź gwint w bloku, spotkałem się z jednym blokiem który nie był nagwintowany poprawnie i nie dało się łącznika głębiej wkręcić.
Awatar użytkownika
Silvered87
Postów w temacie: 2
Posty: 248
Rejestracja: 19 kwie 2019, 22:40
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Drukarka: Ender 5, Photon mono
x 53

Re: Ender 3, problem z heatbreakiem TDI

Post autor: Silvered87 »

Mi na zdjęciach wyglądało to tak jakby dysza była wkręcona do końca w blok. I może w tym problem? najpierw wkręcony heatbreak, a później dysza. Jeżeli heatbreak za płytko wkręcony to dysza nawet wkręcona do końca nie da szczelnego połączenia. Ewentualnie dokręcane nie było w temp wyższej od temperatury pracy?
Ostatnio zmieniony 15 sie 2022, 21:34 przez Silvered87, łącznie zmieniany 1 raz.
HC EVO stan konstrukcji: rama - ok, części drukowane - ok, MB - ok, mgn12h - ok, mgn15h - ok, prowadnice 12mm - ok, Zasilacz Mean Well LRS-350 24v - ok, grzałka silikonowa Keenovo310x310 220v 750W - ok, małe części - ok, Jeszcze tylko kable, konektory, projekt mocowania HERMESA i złączki HDMI
kawaled6
Postów w temacie: 1
Posty: 119
Rejestracja: 16 cze 2020, 20:01
Lokalizacja: Olkusz
Drukarka: Anet A6, Ender 3
x 15

Re: Ender 3, problem z heatbreakiem TDI

Post autor: kawaled6 »

Pamiętaj o tym, że dysza ma sie oprzeć o łącznik a nie o blok! Ja to w skrócie robię tak:
- masz 3 elementy: dysza, blok, łącznik,
- wkręcasz palcami dyszę w blok do oporu a następnie cofasz tak z pół obrotu,
- wkręcasz łącznik palcami do oporu,
- dokręcasz dyszę i tutaj ważne: jak ją dokręcisz to między nią a blokiem musi zostać chociaż kawałek przerwy, wtedy masz pewność, że oparła się ona o wkręcony wcześniej łącznik i dolega do niego prawidłowo.
Anet A6 - po modyfikacjach
Ender 3 - po modyfikacjach
Awatar użytkownika
Jarewa
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 1593
Rejestracja: 26 sty 2021, 22:16
Lokalizacja: Głogów
x 365

Re: Ender 3, problem z heatbreakiem TDI

Post autor: Jarewa »

Pewnie nie mógł wkręcić bo już zalepiony gwint filamantem, jak masz gwintownik to można poprawić od biedy śrubą z nacięciem można na długości poprawić przeczyścić. I zmierz gwinty standardowo łącznik powinien mieć 5mm a dysza 5,5mm bo cholera wie co masz za dysze a są różne...
Ostatnio zmieniony 15 sie 2022, 21:35 przez Jarewa, łącznie zmieniany 1 raz.
Zennon
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 5
Rejestracja: 20 lip 2022, 14:51

Re: Ender 3, problem z heatbreakiem TDI

Post autor: Zennon »

Rozkręciłem, i wychodzi że heatbreak dostarczony z enderem jest nawet o 0.5mm dłuższy niż tdi, ale wchodzi znacznie głębiej w radiator (tak z 2-3mm). I z tego są te milimetry różnicy i śrubki które wydają się zbyt krótkie.
Natomiast heatbreak w blok wkręca się do oporu, nawet na tyle że rurka wystaje poza blok.

Chwilowo kupiłem nowy zestaw, a kombinatorykę ze starym zostawiam na później.
Awatar użytkownika
TDI-CAD
Postów w temacie: 2
Posty: 1547
Rejestracja: 19 kwie 2016, 19:27
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: K1C, Gate 1 fiber
x 569

Re: Ender 3, problem z heatbreakiem TDI

Post autor: TDI-CAD »

Dokładnie zauważyłem, że od bliżej mi nie znanego czasu Creality wypuściło łączniki o 0,5mm krótsze. Dodając tolerancję wykonania łącznik w stosunku do obecnych łączników Endera może być o 1mm dłuższy. Już to skorygowałem w obecnych wersjach. Jak ktoś ma kłopot z za długim łącznikiem to proszę o kontakt, wyślę nowy, krótszy dostosowany do nowszych wersji.
Andrzej_W, Abys, Pjoter, Adinfo
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ender”