Ender 3 max problem z wydrukiem

Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 8943
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5873
Kontakt:

Re: Ender 3 max problem z wydrukiem

Post autor: dziobu »

To testy rób na tym materiale który na pewno jest dobry.
zukmen1981
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 9
Posty: 9
Rejestracja: 11 wrz 2022, 12:49

Re: Ender 3 max problem z wydrukiem

Post autor: zukmen1981 »

I dalej lipa.
Retrakcja 4 predkosc retrakcji 50
Temperatury 210 i 63
Caly czas albo blokuje dysze(wczesniej)
albo leje z dyszy jak diabli.
Załączniki
20220912_194545.jpg
20220912_194522.jpg
20220912_194508.jpg
zukmen1981
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 9
Posty: 9
Rejestracja: 11 wrz 2022, 12:49

Re: Ender 3 max problem z wydrukiem

Post autor: zukmen1981 »

Jutro wymienie zestaw na spirite extruder pro kit.
Nowka sprzet a od samego poczatku nawet jednego wydruku nie zrobilo.Inni ludzie pisali mi ze po zlozeniu mieli pierwsze wjuz wydruki nie torpedy ale mieli.
U mnie problemy same.
Awatar użytkownika
Andrzej_W
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 1792
Rejestracja: 16 lut 2020, 20:25
Drukarka: 3d Pen
x 766

Re: Ender 3 max problem z wydrukiem

Post autor: Andrzej_W »

Ender wymaga przyłożenia się do jego złożenia.
Ja mam oryginalną głowicę został wymieniony łącznik na ten od TDI-CAD i jeżeli sam nic nie zrobię karygodnego przy wymianie elementu z PTFE to nic się z nią nie dzieje.
Jak trafisz lepiej to u mnie całkowicie fabryczny ender drukował pół roku bez problemów aż pojawił się problem ze szparką.
U niektórych występuje ten problem wcześniej lub później zależy to od jakości komponentów.
W sumie za te pieniądze mogłeś kupić lepszy zestaw ale to wyjdzie w użytku.
Awatar użytkownika
alucard321pl
Postów w temacie: 2
Posty: 190
Rejestracja: 11 lis 2020, 18:10
Drukarka: Ender 5 Pro
x 52

Re: Ender 3 max problem z wydrukiem

Post autor: alucard321pl »

zukmen1981 pisze:Jutro wymienie zestaw na spirite extruder pro kit.
Nowka sprzet a od samego poczatku nawet jednego wydruku nie zrobilo.Inni ludzie pisali mi ze po zlozeniu mieli pierwsze wjuz wydruki nie torpedy ale mieli.
U mnie problemy same.
U mnie w Ender 5 też miodu na początku nie było, ale wiedziałem co biorę, więc mogłem się mentalnie przygotować na to co mnie czekało. Okazało się jednak, że największy problem miałem jedynie z głowicą, którą, fakt faktem doprowadziłem do stanu użyteczności, ale koniec końców i tak ją wymieniłem na Hemere. Od tamtej pory drukarka była już właściwie plug'n'play, do czasu aż kółka na osiach zastrajkowały. Wymieniłem więc je na prowadnice liniowe hiwin i teraz mam z tym spokój. Dodałem jeszcze bl-touch właściwie z lenistwa, chociaż bl-touch ma sens jeśli ma się już dobrze wypoziomowany stol. Kolejna rzeczą jaką zauważyłem, było to, że stół przy cięższych i szybszych wydrukach wpadał w drgania więc dodałem druga oś Z co wymusilo w pewnym sensie wymianę płyty głównej. Na chwilę obecną tylko tnę model, odpalam drukarkę i palę blanta czekając aż skończy drukować. Dostrzegam jednak, że na kołach zębatych coraz więcej pyłu z pasków zostaje, ale póki co nie ma to wpływu na jakość, a zastępcze Gates już grzecznie czekają.

Ile za to dałem? Sporo, jednak frajda jakiej dostarczyło mi grzebanie przy mojej maszynie jest po prostu bezcenna i cieszę się, że wybrałem ten model a nie poskładanego gotowca. Pozwoliło mi to w dobrym stopniu zrozumieć budowę i zasadę działania praktycznie wszystkich jej części i pomimo nerwów i nierzadko łez, jestem mega zadowolony.

Sorry za offtop
Z partyjnym pozdrowieniem
Seba
zukmen1981
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 9
Posty: 9
Rejestracja: 11 wrz 2022, 12:49

Re: Ender 3 max problem z wydrukiem

Post autor: zukmen1981 »

Wiec tak.Udal sie pierwszy wydruk po 3 tygodniach od zakupu.
Wymienilem seryjny hot end i extruder na Sprite Extruder Pro.
Jeszcze tylko te lapki zaby sa tak jakby podtopione.
Wydawalo mi sie ze dysza jakby delikatnie dotykala wierzchniej warstwy wydruku....no ale odleglosc przed rozpoczeciem wydruku sprawdzilem kilka razy.
Ustawienia 200 i 60
Retraction 1.0mm
Retraction speed 50
Co sadzicie?
Załączniki
20220914_233141.jpg
20220914_233132.jpg
20220914_233122.jpg
20220914_233104.jpg
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ender”