Przerabianie Ender 3 Pro do oporu

Awatar użytkownika
ethanak
Postów w temacie: 1
Posty: 207
Rejestracja: 28 cze 2018, 19:33
Drukarka: Anet A8 (kiedyś)
x 22

Re: Przerabianie Ender 3 Pro do oporu

Post autor: ethanak »

Czy ja dobrze przeczytałem 15k czy przecinek wcięło?
Awatar użytkownika
Agencior
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 10
Posty: 26
Rejestracja: 10 wrz 2022, 13:24
Lokalizacja: Szczecin, Herning
Drukarka: Creality Ender 3 Pro
x 3
Kontakt:

Re: Przerabianie Ender 3 Pro do oporu

Post autor: Agencior »

Nie wcieło przecinka. Choć nie chodzi tu o koszt przerabiania drukarki a całościowy koszt poznania zagadnienia druku 3d. 1,5k przekroczyłem wymieniając tylko płyty główne i czujniki.
Się pyta - się wie, się czyta - się wie jeszcze więcej i ma się jeszcze więcej pytań :)
Ender 3 Pro
Płyta 1.1.4, 1.1.5, 4.2.7
HotEnd standard MK8, DDSR MK8,
HallON v3, CRTouch

Napalony zakupowicz: Aliexpress i Botland
Arti44
Postów w temacie: 2
Posty: 16
Rejestracja: 21 lip 2022, 22:29
x 2

Re: Przerabianie Ender 3 Pro do oporu

Post autor: Arti44 »

W cenie od 7 do 10 tysięcy kupujesz kita do takich drukarek jak voron 2,4 lub trident albo do hevort. Z ogrzewana komorą, wodnym chlodzeniem hotendu i inymi bajerami. Czyli drukarki które "zjadają na śniadanie" nie tylko endera ale każda drukarkę w stylu mendel. Jak się czujesz ambitnie to w tej samej cenie masz jeszcze bardziej zaawansowane drukarki od annex engineering lub valkyrie (tu słabo z dokumentacją). W okolicach 5 tysięcy kupujesz pełnego kita do vzbota, ratriga alo blv cube - czyli bardzo dobre corexy, które wyfldaja się proste tylko dlatego że wcześniej wymienione drukarki są przegięte.
Za 2-3 tysiace to przerobisz endera na switchwire albo blv ender - IMHO nie warto (bo to dalej klon mendel tylko w cenie przyzwoitego corexy), ale jak chcesz zobaczyć co można zrobić z enderem do oporu to właśnie te 2 mody polecam. I starczy na wypasione corexy, drybox i dużo egzotycznych filamentów.
pma_
Postów w temacie: 1
Posty: 148
Rejestracja: 15 wrz 2021, 22:00
x 27

Re: Przerabianie Ender 3 Pro do oporu

Post autor: pma_ »

gdzie widziałeś kit do vzbota bo nie umiem znaleźć?
Arti44
Postów w temacie: 2
Posty: 16
Rejestracja: 21 lip 2022, 22:29
x 2

Re: Przerabianie Ender 3 Pro do oporu

Post autor: Arti44 »

@pma_
Też nie mogę go teraz znaleźć, a w sklepie łagodnych są tylko pół-kity na poszczególne elementy vzbota. Co oznacza że albo widziałem ten kit w stanie pomroczności jasnej :-) albo był to nieoficjalny składak jakiegoś majfrienda, wycięty a Ali teraz przez Mellowa. Tak, wiem że mellow też jest majfriendem :-)
Awatar użytkownika
niefachowy
Postów w temacie: 2
Posty: 29
Rejestracja: 12 lip 2022, 03:06
Lokalizacja: PKR
Drukarka: VzBot
x 4

Re: Przerabianie Ender 3 Pro do oporu

Post autor: niefachowy »

Może nie wniosę nic nowego do tematu ale fajnie się czyta o kimś, kto zajarał się tematem :D
Awatar użytkownika
Agencior
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 10
Posty: 26
Rejestracja: 10 wrz 2022, 13:24
Lokalizacja: Szczecin, Herning
Drukarka: Creality Ender 3 Pro
x 3
Kontakt:

Re: Przerabianie Ender 3 Pro do oporu

Post autor: Agencior »

A dziękuję.
Za to ciężko się pisze przy natłoku obowiązków i braku czasu na zgłębianie hobby.
Od ponad tygodnia montuje cr touch (jest tak maleńki w porównaniu z halon V3, że bałem się go połamać biorąc w palce) uczę się go teraz programowo zainstalować, uruchomić, obsługiwać a przede wszystkim co zrobić kiedy jest zbyt krótki by dotknąć stołu przy aktualnie używanej głowicy z gorącym końcem.

Dostałem też rolki do stołu super ciche i z jakiegoś nowego tworzywa.

Zamontowałem też zakupioną złotą płytę (taka tak moja pierwsza, dziękuję za brawa!!) A serio PEI magnetyczne na stół, skończą się problemy z płynami atchezyjnymi, zmywaniem kleju do papieru z wydruków i nie będę musiał zmywać że stołu i drukarki tego cholernego gekona od garagemakezone.

Dostałem teflonowe dysze gorącego końca podobno dużo lepiej układają filament.

Dostałem też radiatory z wentylatorami do chłodzenia silników krokowych choć teraz zastanawiam się nad sensem ich używania ponieważ - z moich obserwacji wynika że kiedy skalibrowałem i znacznie zmniejszyłem napięcie pasków, silniki z gorących podczas pracy, stały się tylko lekko ciepłe a głośność ich pracy znacznie się zredukowała. Drukarka teraz podczas pracy tylko lekko gwiżdże gdzie wcześniej chodziła jak idący robokop nie mogący rozpocząć biegu.

Dostałem też silikonowe kapturki na standardowy blok grzejny endera (już nie używam więc nie do końca mi potrzebne 2 złote bloki i 5 kapturków) i jakaś mocniejsza grzałka.

Sposób pakowania części przez firmę creality sprawia że niby chińskie coś z aliexpres się kupuje a wszystko zapakowane jak produkty mega premium, zapakowane jak prezent z certyfikatami, hologramami i potwierdzeniem oryginalności jestem w szoku.

Teraz czekam aż przyjdzie nowa seria produktów a ja uczę się użyć tych które już mam.
Się pyta - się wie, się czyta - się wie jeszcze więcej i ma się jeszcze więcej pytań :)
Ender 3 Pro
Płyta 1.1.4, 1.1.5, 4.2.7
HotEnd standard MK8, DDSR MK8,
HallON v3, CRTouch

Napalony zakupowicz: Aliexpress i Botland
Awatar użytkownika
niefachowy
Postów w temacie: 2
Posty: 29
Rejestracja: 12 lip 2022, 03:06
Lokalizacja: PKR
Drukarka: VzBot
x 4

Re: Przerabianie Ender 3 Pro do oporu

Post autor: niefachowy »

Ze swojego (może nie jakiegoś wielkiego) doświadczenia mogę Ci powiedzieć, że nie ma sensu ulepszać wszystkiego czego się tylko da. W przypadku poprawnie działających silników kompletnie nie ma potrzeby montowania radiatorów.
W przypadku wszystkich "enderopodobnych" blacha na stół rozwiązuje jeden problem - czyszczenie, odklejanie wydruków, adhezja

Ale przywołuje kolejny - większość tych stołów po rozgrzaniu jest zwyczajnie krzywa.

Czujnik poziomowania teoretycznie jest w stanie niewielkie krzywizny skompensować ale nie skoryguje tego, że dolna powierzchnia dużych wydruków będzie krzywa ;)

Podsumowując - wielu z nas zapewne na początku swojej drogi z budżetowymi drukarkami chciała wszystko ulepszać na siłę ale jeśli zostaniesz z tym hobby na dłużej, po czasie będziesz wiedział które modyfikacje przyniosly Ci faktyczną korzyść a które były tylko "dla sztuki"
Abys, alucard321pl
Awatar użytkownika
Agencior
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 10
Posty: 26
Rejestracja: 10 wrz 2022, 13:24
Lokalizacja: Szczecin, Herning
Drukarka: Creality Ender 3 Pro
x 3
Kontakt:

Re: Przerabianie Ender 3 Pro do oporu

Post autor: Agencior »

Towarzysze, obywatele głupi jestem, brak czasu i rozumu.
Na początku roku wrócę do projektu tylko zamontuję stertę gratów jaka przyszła do drukarki i tu szukam pomocy bądź odpłatnej usługi.

Na przygotowanie podstawowego dzialającego oprogramowania pod mojego endera z resztą podzespołów.
Z braku części trochę poddałem się radom sprzedawców trochę sam pokombinowalem więc ma problem z zgraniem tego by działało.
Zielony jestem a lubię wyzwania.

Jeśli ktoś chce dorobić do budżetu to proszę dać znać.
1. Ender 3 Pro szkielet
2. Płyta 4.2.7 ender 3 (niby to samo co pro a jednak nie)
3. Czujnik CR touch choc kusi mnie podłączenie znowu hallOn3 bo jest duuuzo szybszy i dokładniejszy z podowu innego sposobu działania (nie jest to konieczne bo podobno nie da się tego zrobić na tej płycie ale kupiłem przejściówkę która może to umożliwić - wyzwanie na później)
4. I niestandardowa 2x wyższa głowica DD.

Nie mogę przeskoczyć błędu "za daleko"

Chodzi o możliwie najnowszszy pakiet oprogramowania z ustawionymi wrzelkimi parametrami stołu, pomiarów kształtu, offsetu, środka stolu dla czujnika i głowicy, odstępu jednego od drugiego.
Jak ktoś będzie chciał pomóc w czymś więcej teoretycznie lub praktycznie to się
uczciwie odwdzięcze. Może być "za temat" lub "za poswięcony czas".
Nie oczekuje cudów tylko uczciwości i wiedzy z domieszką cierpliwości, ok za to ostatnie mogę dopłacić, dogadamy się....

Kalibracje filamentu, kalibracje skoków temperatury itd już ogarnę.
Nie odmowie wysluchania i przyjecia rad na temat tego co mogę lub powinienem z moją drukarka, czego nie mogę ogarnę sam.

Drugim tematem ma być banana pi.
Się pyta - się wie, się czyta - się wie jeszcze więcej i ma się jeszcze więcej pytań :)
Ender 3 Pro
Płyta 1.1.4, 1.1.5, 4.2.7
HotEnd standard MK8, DDSR MK8,
HallON v3, CRTouch

Napalony zakupowicz: Aliexpress i Botland
Awatar użytkownika
dekas
Postów w temacie: 1
Posty: 365
Rejestracja: 23 sty 2021, 21:28
x 130

Re: Przerabianie Ender 3 Pro do oporu

Post autor: dekas »

Agencior pisze: Chodzi o możliwie najnowszszy pakiet oprogramowania z ustawionymi wrzelkimi parametrami stołu, pomiarów kształtu, offsetu, środka stolu dla czujnika i głowicy, odstępu jednego od drugiego.
Ściągnij Marlina, poradników jak go kompilować i wgrać do drukarki jest bez liku. Tam (w Marlinie) się ustawia parametry stołu, offsety, ilości i miejsca próbkowania.
Przy nauce wyrżniesz wiele razy o stół, więc z zrób sobie symulowaną dyszę z patyka i zamiast blachy weź tekturę falistą.
Agencior
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ender”