Moduł WiFi do drukarki 3D - Botland

Elas74
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 21
Rejestracja: 19 sty 2021, 12:50
Drukarka: Ender 3 Pro + SKR

Moduł WiFi do drukarki 3D - Botland

Post autor: Elas74 »

Hej,
Kupiłem kiedyś taki moduł i postanowiłem go podłączyć w końcu.
Moduł działa w znaczeniu wifi bo widzę sieć i mogę się z tym modułem połączyć przez WWW.
Czyli zasilanie podłączone poprawnie.
No i to tyle bo na stronie nie widzę żadnych parametrów drukarki.



Ktoś to odpalił ? Może niewłaściwie podłączyłem przewody RX-TX i TX-RX ?
Na wyświetlaczu Endera nie widzę adresu tak jak w instrukcji tyle że mam Marlina 2.1
Warto się bawić czy po prostu wywalić?



https://botland.com.pl/czesci-zapasowe- ... 62409.html
Załączniki
Przechwytywanie2.JPG
Przechwytywanie.JPG
Ostatnio zmieniony 13 paź 2022, 19:49 przez Elas74, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Andrzej_W
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 1783
Rejestracja: 16 lut 2020, 20:25
Drukarka: 3d Pen
x 757

Re: Moduł WiFi do drukarki 3D - Botland

Post autor: Andrzej_W »

Tak zapytam czy spełniasz podstawowy warunek
Moduł współpracuje z drukarkami Creality Ender 3 oraz Ender 3 Pro z płytą główną SKR Mini E3 V1.2 / SKR Mini E3 V2.0.
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 8940
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5872
Kontakt:

Re: Moduł WiFi do drukarki 3D - Botland

Post autor: dziobu »

Na pewno masz 115200 na tym porcie?
Awatar użytkownika
JGFTW
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 1338
Rejestracja: 14 sie 2019, 05:19
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Ender 3 v3 SE
x 710

Re: Moduł WiFi do drukarki 3D - Botland

Post autor: JGFTW »

Myślę, że jest to zwykły NodeMCU (lub inny moduł typu ESP8266) w obudowie (mógłbyś rozkręcić i pokazać czy to tam jest?), a oprogramowanie to ESP3D; https://github.com/luc-github/ESP3D-webui

Powinno to działać z każdą płytką, bo mam to u siebie z drukarką.

Czy masz odpowiednią prędkość przesyłu w ustawieniach ESP3D (Baudrate) oraz Marlina w ustawieniach drukarki? Zrobiłeś tak jak tu: https://youtu.be/pJGBRriNc9I?t=720

Nie ma tam chyba niestety żadnych powiadomień o połączeniu, więc jeżeli jesteś podłączony to powinieneś widzieć wykresy temperatury, ale nie zawsze się wyświetlają odrazu, więc możesz sprawdzić czy reaguje na komendy albo czy w zakładce Printer po odświeżeniu powinieneś widzieć informacje z EEPROM (przyspieszenie, z offset, wartości ABL jak masz, itp), jeżeli się nie wyświetla to nie jest na bank podłączone.

Co do tego czy warto ten moduł wykorzystać to zobacz czy prędkość przesyłu plików Ci odpowiada? ;)
Jeżeli nie to kup jakiegoś thin clienta i nagraj Octoprinta, dużo lepsze rozwiązanie, ale nie jest to dla każdego, bo trzeba sobie samemu system nagrać i później skonfigurować.


Swoją drogą niezły biznes sprzedawać moduł za 15PLN za 90PLN xD Szanuje za przedsiębiorczość ;)
Załączniki
scamme2.png
Elas74
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 21
Rejestracja: 19 sty 2021, 12:50
Drukarka: Ender 3 Pro + SKR

Re: Moduł WiFi do drukarki 3D - Botland

Post autor: Elas74 »

Andrzej_W pisze:Tak zapytam czy spełniasz podstawowy warunek
Moduł współpracuje z drukarkami Creality Ender 3 oraz Ender 3 Pro z płytą główną SKR Mini E3 V1.2 / SKR Mini E3 V2.0.
Tak, wymieniłem kiedyś płytę na SKR Mini E3 V1.2 i dlatego kupiłem
JGFTW pisze:Myślę, że jest to zwykły NodeMCU (lub inny moduł typu ESP8266) w obudowie (mógłbyś rozkręcić i pokazać czy to tam jest?), a oprogramowanie to ESP3D; https://github.com/luc-github/ESP3D-webui

Czy masz odpowiednią prędkość przesyłu w ustawieniach ESP3D (Baudrate) oraz Marlina w ustawieniach drukarki? Zrobiłeś tak jak tu: https://youtu.be/pJGBRriNc9I?t=720
Jeżeli nie to kup jakiegoś thin clienta i nagraj Octoprinta, dużo lepsze rozwiązanie, ale nie jest to dla każdego, bo trzeba sobie samemu system nagrać i później skonfigurować.
Swoją drogą niezły biznes sprzedawać moduł za 15PLN za 90PLN xD Szanuje za przedsiębiorczość ;)
Mam zapuszczony wydruk, jak skończy (moduł przykręciłem pod spodem drukarki) to zdejmę pokrywkę i zrobię zdjęcie.
Film obejrzę zaraz.
Co do przedsiębiorczości - no cóż, frajerowe trzeba zapłacić :)
Patrzyłem kiedyś na Octoprinta ale mnie przerosła konfiguracja. Wtedy.
Może podejdę kiedyś do tego jeszcze
Awatar użytkownika
Agencior
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 26
Rejestracja: 10 wrz 2022, 13:24
Lokalizacja: Szczecin, Herning
Drukarka: Creality Ender 3 Pro
x 3
Kontakt:

Re: Moduł WiFi do drukarki 3D - Botland

Post autor: Agencior »

Pisz też czekam. Miałem zamiar to kupić bo producentem tego też jest garagemakezone ci od hallon V3 ale cena mnie rozwaliła. Buduje sobie endera i w związku z problematycznym zakupem raspbery pi szukam czegoś takiego. Albo czegokolwiek na czym mogę usamodzielnić drukarkę i odpiąć ten cholerny kabelek USB, w związku z tym że jestem zupełnie zielony chętnie dowiem się czegoś na ten temat
Się pyta - się wie, się czyta - się wie jeszcze więcej i ma się jeszcze więcej pytań :)
Ender 3 Pro
Płyta 1.1.4, 1.1.5, 4.2.7
HotEnd standard MK8, DDSR MK8,
HallON v3, CRTouch

Napalony zakupowicz: Aliexpress i Botland
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ender”