Marlin 2 port komunikacyjny

ryszardoM
Postów w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 11 lis 2020, 13:27

Marlin 2 port komunikacyjny

Post autor: ryszardoM »

Witam to jest mój pierwszy post na forum i proszę o wyrozumiałość

Mam drukarkę Ender 3 pro z płytą skr mini e3 v2.0 i zainstalowanym Marlin 2.1 zakupiony firmware na allegro , z bltouch - wszystko działa
elegancko ale chciałem usunąć Bltoucha z firmware i zapytuję się gdzie USTAWIA się port komunikacyjny USB aby komunikował się poprzez
interfejs STMicroelectronics Virtual COM Port .
Nie mam pojęcia gdzie to się ustawia.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
JGFTW
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 1294
Rejestracja: 14 sie 2019, 05:19
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: DIY Prusa Bear
x 701

Re: Marlin 2 port komunikacyjny

Post autor: JGFTW »

Nie da się usunąć BLtoucha z firmware bez rekompilacji. Do tego potrzebujesz kod źródłowy Marlina. Sprzedawca musi go udostępnić na życzenie, więc go poproś inaczej łamie licencję oprogramowania.
Jednak taki firmware opisanymi z przykładami jest na necie (obstawiam, że sprzedawca go tylko skompilował i sprzedaję - nie ma w tym nic złego). Docenam przedsiębiorczość ;) https://github.com/MarlinFirmware/Confi ... 20E3%202.0

Od biedy na sztukę, możesz po prostu podłączyć krańcówkę tam gdzie miałeś czarny i biały przewód BLToucha - bazować się powinno dać, przy czym nie możesz wtedy korzystać z G29.
ryszardoM
Postów w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 11 lis 2020, 13:27

Re: Marlin 2 port komunikacyjny

Post autor: ryszardoM »

Wiem że trzeba na nowo wykonać kompilację tylko na obecnym etapie nie wiem gdzie się ustawia komunikację po tym interfejsie.
Niestety ale sprzedawca nie był skłonny na udostępnienie mi kodu źródłowego (nawet odpłatnie).
Ja też uważam że sprzedawca ma prawo sprzedawać w końcu korzysta się z inteligencji i WIEDZY takiej osoby .
Awatar użytkownika
JGFTW
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 1294
Rejestracja: 14 sie 2019, 05:19
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: DIY Prusa Bear
x 701

Re: Marlin 2 port komunikacyjny

Post autor: JGFTW »

To musisz zgłosić jego aukcje do allegro, że sprzedając oprogramowanie łamie postanowienia licencyjne, żeby mu je zdjęli.

Nie ustawia się komunikacji, bo skompilowaną binarkę nagrywa się przez kartę SD.
ryszardoM
Postów w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 11 lis 2020, 13:27

Re: Marlin 2 port komunikacyjny

Post autor: ryszardoM »

Wiem że binarkę wgrywa się z karty SD ale chodzi mi o połączenie drukarki przez port virtualny z programem Repetier-Host aby ręcznie
pozycjonować drukarkę.
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 8909
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5842
Kontakt:

Re: Marlin 2 port komunikacyjny

Post autor: dziobu »

Z configuration.h:

Kod: Zaznacz cały

* Serial port -1 is the USB emulated serial port, if available.
Awatar użytkownika
Jarewa
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 1517
Rejestracja: 26 sty 2021, 22:16
Lokalizacja: Głogów
x 326

Re: Marlin 2 port komunikacyjny

Post autor: Jarewa »

Wgraj poprawnie sterowniki USB znajdziesz je w Marlin\src\HAL\STM32F1\maple_win_usb_driver\maple_serial.inf
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ender”