Ender 6 vs Ender 7

Awatar użytkownika
Andrzej_W
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 1793
Rejestracja: 16 lut 2020, 20:25
Drukarka: 3d Pen
x 766

Re: Ender 6 vs Ender 7

Post autor: Andrzej_W »

To proste te wszystkie Anety, Endery to w takim uproszczeniu klony Prusy. :DD
Wystarczy poczytać poszczególne działy na forum gdzie większość problemów to endery i podobne konstrukcje.
Problemy z Prusą też występują ale konstrukcja jest wspierana przez producenta, działa helpdesk. W chińczykach masz nasze pomocne forum :D
I tyle albo aż tyle.
Awatar użytkownika
maffi007
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 7
Posty: 19
Rejestracja: 16 sty 2018, 16:39
x 1

Re: Ender 6 vs Ender 7

Post autor: maffi007 »

JGFTW pisze:Jak już musisz brać Ender to weź:
- Endera 3 S1 Pro https://www.creality3dofficial.com/prod ... 3d-printer
- Endera 5SI https://www.creality3dofficial.com/prod ... 3d-printer
Uważam ekstruder bezpośredni i głowicę all-metal za konieczność. Jednak oceniam je czysto teoretycznie, bo żadnej nie miałem.

Ja wiem, że pisanie "kup prusę" to się już robi mem, ale czy jest inna działająca drukarka w budżecie do 4k PLN, w której nie trzeba na każdą godzinę druku tyle samo grzebać?
Endery wyżej opisane przez Ciebie też ciekawie wyglądają. Z tego co wyczytałem to te wersje S1 mają metalowe elementy ekstrudera i wszystkie są wyposażone w czujnik kalibracji BL (CR) Touch -> co myślę że by przyśpieszało "rozruch" drukarki.

Po wczytaniu się w opis Prusa i3 MK3S+ na jednej ze stron dystrybutora zauważyłem że posiada: 1. Zerowanie osi X i Y bez czujników 2. Automatyczne poziomowanie podgrzanego stołu, 3. Wykrywanie i zapobieganie przesuwaniu warstw, 4. Automatyczna kompensacja przekrzywień osi

Na czym to polega, jak bez czujników się zeruje osi? ;] Te 1-4 punkty faktycznie tak działają czy to tylko jakieś hasło reklamowe?
Awatar użytkownika
kaluza
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 120
Rejestracja: 17 sty 2021, 18:45
x 35

Re: Ender 6 vs Ender 7

Post autor: kaluza »

Obydwa chyba cierpią na ten sam problem ciagle podparcie stołu z jednej strony tylko i wieczny problem ze zwisem od 5 wersji począwszy …. A przerobić na dual z te wynalazki to będzie tragedia :D
Awatar użytkownika
kaluza
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 120
Rejestracja: 17 sty 2021, 18:45
x 35

Re: Ender 6 vs Ender 7

Post autor: kaluza »

maffi007 pisze:
JGFTW pisze:Jak już musisz brać Ender to weź:
- Endera 3 S1 Pro https://www.creality3dofficial.com/prod ... 3d-printer
- Endera 5SI https://www.creality3dofficial.com/prod ... 3d-printer
Uważam ekstruder bezpośredni i głowicę all-metal za konieczność. Jednak oceniam je czysto teoretycznie, bo żadnej nie miałem.

Ja wiem, że pisanie "kup prusę" to się już robi mem, ale czy jest inna działająca drukarka w budżecie do 4k PLN, w której nie trzeba na każdą godzinę druku tyle samo grzebać?
Endery wyżej opisane przez Ciebie też ciekawie wyglądają. Z tego co wyczytałem to te wersje S1 mają metalowe elementy ekstrudera i wszystkie są wyposażone w czujnik kalibracji BL (CR) Touch -> co myślę że by przyśpieszało "rozruch" drukarki.

Po wczytaniu się w opis Prusa i3 MK3S+ na jednej ze stron dystrybutora zauważyłem że posiada: 1. Zerowanie osi X i Y bez czujników 2. Automatyczne poziomowanie podgrzanego stołu, 3. Wykrywanie i zapobieganie przesuwaniu warstw, 4. Automatyczna kompensacja przekrzywień osi

Na czym to polega, jak bez czujników się zeruje osi? ;] Te 1-4 punkty faktycznie tak działają czy to tylko jakieś hasło reklamowe?

Działa sam mam tak osie wszystkie zrobione sensorless homing większość custom płyt głównych robi to co wyżej wymieniłeś
Awatar użytkownika
maffi007
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 7
Posty: 19
Rejestracja: 16 sty 2018, 16:39
x 1

Re: Ender 6 vs Ender 7

Post autor: maffi007 »

Ok, czyli widzę, że na pytanie Ender 6 czy Ender 7 odpowiedz brzmi: Prusa i3 MK3S+ xD.

To kolejne 2 pytania:
1. 4 lata temu złożyłem Kit Anet A6 i działała (choć trzeba było chinoli w paru elementach poprawiać) xD. Czy z Prusą jest jakiś większy problem ze złożeniem, czy raczej sobie poradzę?
2. Skąd najlepiej kupić? Muszę Europejską dystrybucje bo w tym przypadku potrzebuję faktury VAT.
Awatar użytkownika
kaluza
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 120
Rejestracja: 17 sty 2021, 18:45
x 35

Re: Ender 6 vs Ender 7

Post autor: kaluza »

Tak i nie. Ender fajny pod względem ,kupujesz /przebudowa = nowe doświadczenia i nauka wszystkiego od zera co dlaczego i po co.
Prusa odpalasz filmik i składasz (tona tego na yt) i drukujesz - zabijasz cały sens zabawy w druk 3D dla większości użytkowników tego forum :D
Popatrz po sklepach i na oficjalnie stronie ale ceny z reguły bardzo podobne.
Awatar użytkownika
maffi007
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 7
Posty: 19
Rejestracja: 16 sty 2018, 16:39
x 1

Re: Ender 6 vs Ender 7

Post autor: maffi007 »

Dzięki wszystkim za pomoc dobrzy ludzie, Bóg Zapłać ;]. Jutro z rana zamawiam Prusę MK3S+.
morf
Awatar użytkownika
fyme
Postów w temacie: 3
Posty: 383
Rejestracja: 06 sty 2021, 15:50
Drukarka: Prusa MK3s+
x 518

Re: Ender 6 vs Ender 7

Post autor: fyme »

Mam dwie Prusy mk3s +. Nie żałuję złotówki na żadną. Drukują bez przerwy na 3 zmiany. Nic się złego nie dzieje. Fakt że trochę przy nich dłubałem ale to dla samego dłubania a nie dlatego że było trzeba ;)
auspexs
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 40
Rejestracja: 03 lis 2018, 02:11

Re: Ender 6 vs Ender 7

Post autor: auspexs »

Jak można w 2023 polecać komukolwiek szrot technologiczny zwany Prusa? Zobacz lepiej bambu 1p1. Cena podobna, precyzja i szybkoscia deklasuje pruse. Zresztą, inwestowanie w firmę, która skazana jest na zapaść finansową, nie ma sensu ;)
Awatar użytkownika
Pjoter
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 2014
Rejestracja: 16 lis 2017, 18:53
Lokalizacja: Gdańsk
Drukarka: HEVO, MK3S
x 881

Re: Ender 6 vs Ender 7

Post autor: Pjoter »

auspexs pisze:Jak można w 2023 polecać komukolwiek szrot technologiczny zwany Prusa? Zobacz lepiej bambu 1p1. Cena podobna, precyzja i szybkoscia deklasuje pruse. Zresztą, inwestowanie w firmę, która skazana jest na zapaść finansową, nie ma sensu ;)
xD
Nie zapomnij zadzownić do Josepha i mu dać znać że jest skazany na zapaść finansową. A no i że MK3S+ to szrot.
fyme, morf
Moje wydruki | Thingiverse | PrusaPrinters
Anycubic i3 Mega - sprzedana
HyperCube Evolution #1 - worklog
Ender-2 - sprzedana
Prusa MK3S - odkupiona używana
HyperCube Evolution #2 - szukam na nią miejsca na razie w odstawce
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ender”