Ender 6 vs Ender 7

Awatar użytkownika
artusiek
Postów w temacie: 1
Posty: 299
Rejestracja: 29 mar 2017, 22:51
Lokalizacja: Czadrów
Drukarka: PrusMK3s,Fullbear...
x 54

Re: Ender 6 vs Ender 7

Post autor: artusiek »

U mnie ten szrot - MK3S dział kilka lat ... bez awarii . Kilka drukarek ( na różnej elektronice , na różnych założenia mechaniki - na wałkach , na prowadnicach ., itd .) - niektóre nadal w trakcie udoskonalania . A prusa w tym czasie po prosu działa .
Jak kiedyś pisałem jak kupujesz ( coś z ali ) / składasz coś sam ( z ali ) to naucz się grzebać , nie chcesz grzebać tylko drukować - kup pruse .
Po kilku latach - nie zmieniłem zdania !
P.S. no chyba , że kasa na drukarkę to mały dodatek do comiesięcznej dywidendy z Orelnu - to szelej !
Artusiek
Prusa MK3s ; FullBear ; Bambu X1 , Hevo ( duża przeróbka)
Awatar użytkownika
fyme
Postów w temacie: 3
Posty: 368
Rejestracja: 06 sty 2021, 15:50
Drukarka: Prusa MK3s+
x 501

Re: Ender 6 vs Ender 7

Post autor: fyme »

auspexs pisze:Jak można w 2023 polecać komukolwiek szrot technologiczny zwany Prusa? Zobacz lepiej bambu 1p1. Cena podobna, precyzja i szybkoscia deklasuje pruse. Zresztą, inwestowanie w firmę, która skazana jest na zapaść finansową, nie ma sensu ;)
Pożyjemy zobaczymy ;)
pma_
Postów w temacie: 1
Posty: 147
Rejestracja: 15 wrz 2021, 22:00
x 27

Re: Ender 6 vs Ender 7

Post autor: pma_ »

Wiecie, że bambulabs to są ludzie z DJI, a polityką DJI było wypuszczamy nowy model i mamy w d... ludzi mających poprzednie, części? oj skończyliśmy produkcję - nie ma
morf
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: Ender 6 vs Ender 7

Post autor: McKee »

Przede wszystkim bambus jest "closed source" i ma kupę nietypowych rozwiązań (czyli bardzo słaba serwisowalność) a na dodatek działa w oparciu o usługi serwowane "z chmury" czyli jak producent padnie (albo uzna, że konkretny model przestaje obsługiwać) to zostaniemy z nieużywalym szmelcem (ew zaczynamy przerabiać).
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
Awatar użytkownika
roman
Postów w temacie: 1
Posty: 500
Rejestracja: 02 wrz 2022, 00:27
Lokalizacja: Dokładnej lokalizacji skippera nie zna nawet The President Of The Ju-Es-Ej
x 340

Re: Ender 6 vs Ender 7

Post autor: roman »

Gdy ja i moja drukarka przechodziliśmy trudny okres również rozważałem zmiane właśnie na ender 6 lub 7, a następnie myślałem o S1 pro. Co do 6. to "fabryczna" obudowa stanowi duży atut, co do 7. to prędkość, ale ze dwa filmiki na yt i już wiesz, że to marketingowy pic. Ostatecznie myślałem właśnie o S1 Pro jako najbardziej doładowana, dopracowana, pozbawiona błędów i niedoróbek poprzedników, co... wcale, a wcale nie jest prawdą niestety. Prawie się dałem nabrać, bo niestety jest to owszem może trochę lepszy, ale jednak wciąż "chińczyk". Ostatecznie ja i moja stara dogadaliśmy się i zawarliśmy pokój. Ja czasem sprawdze naciąg pasków, coś dokręce, podreguluje, a w zamian dostaje przyzwoite wydruki. Idealnie nie jest i pewnie nigdy nie będzie, ale jakoś nam idzie.
Awatar użytkownika
Trolinka
Postów w temacie: 1
Posty: 562
Rejestracja: 09 sty 2020, 01:22
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Bambu Lab X1C Combo
x 173

Re: Ender 6 vs Ender 7

Post autor: Trolinka »

McKee pisze:Przede wszystkim bambus jest "closed source" i ma kupę nietypowych rozwiązań (czyli bardzo słaba serwisowalność) a na dodatek działa w oparciu o usługi serwowane "z chmury" czyli jak producent padnie (albo uzna, że konkretny model przestaje obsługiwać) to zostaniemy z nieużywalym szmelcem (ew zaczynamy przerabiać).
Nie działają w oparciu o chmurę, od jakiegoś czasu jest pstryczek LAN Mode i wtedy nie używa nic na zewnątrz, do działania chmura nie potrzebna. A chmura jak już jest wykorzystywana to do trenowania AI do rozpoznawania czy wszystko ok z drukiem. Można lub nie się dzielić danymi. A jedyne co mają "closed" to własna płytka i firmware do niej. Slicer ichniejszy ma już nawet forki np. (https://github.com/SoftFever/BambuStudio-SoftFever, a patenty i rozwiązania też mają otwarte.I współpracują chętnie ze społecznością co gdzie i jak :>
https://blog.bambulab.com/to-open-or-no ... -question/
Nie taki diabeł straszny jak go malują :>>>
A pomysły niektóre powstają kapitalne, np. niedawna aktualizacja i.......buda może służyć jako suszarka filamentów :P Włożyć szpulę, wybrać w menu jaki filament, temp i poczekać jak zawoła (https://wiki.bambulab.com/en/x1/manual/ ... se-history

PS. Nie, nie płacą mi za reklamę :> Ot ostatnio studiowałem co gdzie i jak :>
-------------------------------------------------
Bambu Lab X1C Combo ( Do drukowania)
Kingroon KP3S Pro S1 (Klipper & Orbiter 2.0 mod) (Do dłubania)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ender”