Ender 6 vs Ender 7

Awatar użytkownika
maffi007
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 7
Posty: 19
Rejestracja: 16 sty 2018, 16:39
x 1

Ender 6 vs Ender 7

Post autor: maffi007 »

Hej. Zastanawiam się nad kupnem Ender 6 lub Ender 7. Ender 6 w necie zbiera całkiem dobre pochwały. Czy w Ender 7 jest warty swojej ceny, czy zrobiono w kolejnej wersji znaczne postępy? W necie informacji o Ender 7 jak na lekarstwo. Od drukarki wymagam tylko żeby po dłuższym czasie stania szybko rozpocząć drukowanie jak jakiś projekt się nagle przytrafi, trochę lepszą jakość druku niż w Anetce i lepszą prędkość wydruku. Jakiś rok temu spieniężyłem moją Anet A6 która towarzyszyła mi ładnych parę lat. Najbardziej wdrzaźniało mnie wielokrotne ustawienie wysokości szczeliny, i niekończenie levelowanie stołu, które było bardzo upierdliwe przy rzadkich lecz małych wydrukach (parę projektów na miesiąc).
Ktoś używał jedną i drugą i coś więcej powiedzieć może? Dzięki za info.
Mati
Postów w temacie: 1
Posty: 507
Rejestracja: 10 maja 2020, 17:28
Lokalizacja: Okolice Poznania
Drukarka: Ender 3, V-Core2 i 3
x 170

Re: Ender 6 vs Ender 7

Post autor: Mati »

Porady, które tu uzyskasz, będą streszczały się do dwóch słów: kup prusę
(i3 mk3)
Awatar użytkownika
Pjoter
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 2014
Rejestracja: 16 lis 2017, 18:53
Lokalizacja: Gdańsk
Drukarka: HEVO, MK3S
x 881

Re: Ender 6 vs Ender 7

Post autor: Pjoter »

Każdy chińczyk nad którym posiedzisz i go ogarniesz będzie niezawodny jak Prusa. Pytanie czy wolisz wydać mniej i poświęcić ~100h oraz pewnie z 500-1000 zł na ulepszenia czy od razu kupić MK3S+ i poświęcić ~10h na jej złożenie.
Ja aktualnie mam dwie drukarki - MK3S+ (ori) i DIY HEVO. Prusa to wół roboczy, wrzucam na nią cokolwiek i ona działa. Bez serwisu już 20kg filamentu przepuściła[1]. HEVO to projekt budowy drukarki co się ciągnie od 5 lat bo ciągle nie jestem zadowolony z efektu. Serwisowałem chińczyki typu Anycubic i3 Mega, Ender 3 itp. Zawsze najwięcej czasu zajmowało stworzenie profili materiałowych aby wydruki wychodziły zadowalające.

[1] - kupiłem uszkodzoną, wymieniłem hotend i złożyłem. Od tego czasu traktuje ją jak nówkę sztukę.
Moje wydruki | Thingiverse | PrusaPrinters
Anycubic i3 Mega - sprzedana
HyperCube Evolution #1 - worklog
Ender-2 - sprzedana
Prusa MK3S - odkupiona używana
HyperCube Evolution #2 - szukam na nią miejsca na razie w odstawce
Awatar użytkownika
dekas
Postów w temacie: 1
Posty: 365
Rejestracja: 23 sty 2021, 21:28
x 130

Re: Ender 6 vs Ender 7

Post autor: dekas »

Bierz 7, wygląda monumentalnie.
maffi007
Awatar użytkownika
maffi007
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 7
Posty: 19
Rejestracja: 16 sty 2018, 16:39
x 1

Re: Ender 6 vs Ender 7

Post autor: maffi007 »

Pjoter pisze:Każdy chińczyk nad którym posiedzisz i go ogarniesz będzie niezawodny jak Prusa. Pytanie czy wolisz wydać mniej i poświęcić ~100h oraz pewnie z 500-1000 zł na ulepszenia czy od razu kupić MK3S+ i poświęcić ~10h na jej złożenie.
Ja aktualnie mam dwie drukarki - MK3S+ (ori) i DIY HEVO. Prusa to wół roboczy, wrzucam na nią cokolwiek i ona działa. Bez serwisu już 20kg filamentu przepuściła[1]. HEVO to projekt budowy drukarki co się ciągnie od 5 lat bo ciągle nie jestem zadowolony z efektu. Serwisowałem chińczyki typu Anycubic i3 Mega, Ender 3 itp. Zawsze najwięcej czasu zajmowało stworzenie profili materiałowych aby wydruki wychodziły zadowalające.

[1] - kupiłem uszkodzoną, wymieniłem hotend i złożyłem. Od tego czasu traktuje ją jak nówkę sztukę.
Sęk w tym że chciałbym wydać na drukarkę ciut więcej ale żeby nie spędzać godzin w kalibrację i nieskończone zabawy. Miałem Anetkę jak byłem studentem to było fajnie się ciągle bawić w ulepszanie drukarki. Natomiast teraz posiadam deficyt czasu i chciałbym żeby drukarka działała na zawołanie. Przychodzę włączam kompa, robię projekt, włączam drukarkę, sama się skalibruje na pierwszą warstwę (może jakiś wbudowany czujnik w głowicy). A nie jak w Anecie, kartka papieru i jechana przez 15 minut zabawa żeby warstwa się kleiła.
Awatar użytkownika
maffi007
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 7
Posty: 19
Rejestracja: 16 sty 2018, 16:39
x 1

Re: Ender 6 vs Ender 7

Post autor: maffi007 »

dekas pisze:Bierz 7, wygląda monumentalnie.
xD faktycznie, epicko wygląda to fakt niezaprzeczalny.
Poza tym jakiś inny plus? ;]
Awatar użytkownika
morf
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 3231
Rejestracja: 17 sty 2017, 12:28
Drukarka: Reprapy, Prusa MK3S
x 1597

Re: Ender 6 vs Ender 7

Post autor: morf »

Mati pisze:Porady, które tu uzyskasz, będą streszczały się do dwóch słów: kup prusę
(i3 mk3)
No biorąc pod uwagę poprzedni post --> kup Pruse ;)
artusiek
Done is better than perfect.
Awatar użytkownika
fyme
Postów w temacie: 3
Posty: 383
Rejestracja: 06 sty 2021, 15:50
Drukarka: Prusa MK3s+
x 518

Re: Ender 6 vs Ender 7

Post autor: fyme »

Jak nie chcesz dłubać tylko drukować to jak wyżej - kup Pruse :D
Awatar użytkownika
JGFTW
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 1348
Rejestracja: 14 sie 2019, 05:19
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Ender 3 v3 SE
x 714

Re: Ender 6 vs Ender 7

Post autor: JGFTW »

Jak już musisz brać Ender to weź:
- Endera 3 S1 Pro https://www.creality3dofficial.com/prod ... 3d-printer
- Endera 5SI https://www.creality3dofficial.com/prod ... 3d-printer
Uważam ekstruder bezpośredni i głowicę all-metal za konieczność. Jednak oceniam je czysto teoretycznie, bo żadnej nie miałem.

Jeżeli musisz wybrać jeden z modeli wymienionych w temacie to brałbym Endera 6, ponieważ jest w połowie zabudowany, ma porządną masywną ramę i łatwo go będzie przerobić.

Przy czym nie wiem czy warto kupić jakiegokolwiek Endera w Twoim przypadku, dlatego tylko luźno rzucam, a nie polecam, bo później będziesz na mnie klął jak się okaże, że nic nie działa ;)

Ja wiem, że pisanie "kup prusę" to się już robi mem, ale czy jest inna działająca drukarka w budżecie do 4k PLN, w której nie trzeba na każdą godzinę druku tyle samo grzebać?
Może kup jakiś używany sprzęt z forumowej giedły, olx, allegro - może będzie coś lokalnie. Poproś sprzedawcę o próbny wydruk, upewnij się jaki jest jej stan techniczny, itd
Ewentualnie jak nie masz wiedzy, żeby odpowiednio kupić coś samemu to poproś kogoś, żeby to za Ciebie zrobił.
Awatar użytkownika
maffi007
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 7
Posty: 19
Rejestracja: 16 sty 2018, 16:39
x 1

Re: Ender 6 vs Ender 7

Post autor: maffi007 »

Endera 6 - 7 rzuciłem tylko z uwagi na to że wydały mi się bardzo nowoczesne, stabilne z uwagi na ramy i ponoć ten Core XY który niby jest precyzyjniejszy. Co jest w zasadzie z tą Prusą MK3S+ że wszyscy ją polecają? ;P Wizualnie wygląda jak te wszystkie klony, w zasadzie na pierwszy rzut oka to jest identyczna do starej Anet A6 (którą posiadałem). W zasadzie czym to będzie się różnić bo widzę, że rozwiązania konstrukcyjne chyba te same?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ender”