Ender 3 v2 + BTT skr e3 v3 + STOCK LCD

lmpk1
Postów w temacie: 6
Posty: 6
Rejestracja: 11 sty 2023, 15:04
Lokalizacja: Kolno
Drukarka: Ender 3 V2

Ender 3 v2 + BTT skr e3 v3 + STOCK LCD

Post autor: lmpk1 »

Witam. Po padnięciu płyty 4.2.2 zachciało się lepszego cuda i zamiast 4.2.7 wziąłem skr jak w tytule, no bo będę miał lepiej nie? No i tu problemy ze zgraniem tego wszystkiego. kabelki od lcd już ogarnąłem. Marlin niby jakoś tam kompiluję i coś widać że wersja inna. Wyświetlacz najpierw działał jak w org. płycie ale ikon nie miał, a teraz jakoś się inaczej rozjechał (załącznik). Ktoś to ogarnął żeby pomóc to odpalić? Karton gadżetów wymieniłem a nie mogę grata odpalić :unknown: A i wyświetlacz za nic nie chce się aktualizować z karty sd. Formatowane 2 szt. kart i sprawdzane różne zestawy plików
Załączniki
20230115_202416.jpg
Awatar użytkownika
Agencior
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 26
Rejestracja: 10 wrz 2022, 13:24
Lokalizacja: Szczecin, Herning
Drukarka: Creality Ender 3 Pro
x 3
Kontakt:

Re: Ender 3 v2 + BTT skr e3 v3 + STOCK LCD

Post autor: Agencior »

Dziś widzę dzień wariacji ekranu? Ja też dostałem niespodziankę od krasnala dowcipnisia.
Załączniki
IMG_20230115_230939.jpg
Się pyta - się wie, się czyta - się wie jeszcze więcej i ma się jeszcze więcej pytań :)
Ender 3 Pro
Płyta 1.1.4, 1.1.5, 4.2.7
HotEnd standard MK8, DDSR MK8,
HallON v3, CRTouch

Napalony zakupowicz: Aliexpress i Botland
lmpk1
Postów w temacie: 6
Posty: 6
Rejestracja: 11 sty 2023, 15:04
Lokalizacja: Kolno
Drukarka: Ender 3 V2

Re: Ender 3 v2 + BTT skr e3 v3 + STOCK LCD

Post autor: lmpk1 »

Ja przynajmniej płytę wymieniałem to na krasnali nie zwalam :) Przewód coś nie gubi danych? albo taśma w wyświetlaczu
lmpk1
Postów w temacie: 6
Posty: 6
Rejestracja: 11 sty 2023, 15:04
Lokalizacja: Kolno
Drukarka: Ender 3 V2

Re: Ender 3 v2 + BTT skr e3 v3 + STOCK LCD

Post autor: lmpk1 »

I nikt nic? :roll:
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 3452
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 566

Re: Ender 3 v2 + BTT skr e3 v3 + STOCK LCD

Post autor: Kopytko »

JA miałem podobny problem z Lerdge gdy wgrałem złą wersje na płytke. Sprawdz czy na 100% masz prawidłowa wersje kompilacji do Twojego zestawu. Mi prawidłowa wersja softu zaktualizowała sie z karty.
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
Awatar użytkownika
kaluza
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 120
Rejestracja: 17 sty 2021, 18:45
x 35

Re: Ender 3 v2 + BTT skr e3 v3 + STOCK LCD

Post autor: kaluza »

lmpk1 pisze:Witam. Po padnięciu płyty 4.2.2 zachciało się lepszego cuda i zamiast 4.2.7 wziąłem skr jak w tytule, no bo będę miał lepiej nie? No i tu problemy ze zgraniem tego wszystkiego. kabelki od lcd już ogarnąłem. Marlin niby jakoś tam kompiluję i coś widać że wersja inna. Wyświetlacz najpierw działał jak w org. płycie ale ikon nie miał, a teraz jakoś się inaczej rozjechał (załącznik). Ktoś to ogarnął żeby pomóc to odpalić? Karton gadżetów wymieniłem a nie mogę grata odpalić :unknown: A i wyświetlacz za nic nie chce się aktualizować z karty sd. Formatowane 2 szt. kart i sprawdzane różne zestawy plików
Do skr trzeba zmienić układ wtyczki ekranu bo w nowych enderach jest inny rozkład. Wszystko jest od YouTube po githuba naprawdę ,aż boli - ludzie maja te komputery internetu i wszystko a nie potrafią znaleść jednej prostej rzeczy w sieci zainteresować się cokolwiek jak nie działa to odrazu - forum - drukarka się popsuła - czy żarówka w aucie nie swieci co robić ? Gdzie to zmierza…
morf
Awatar użytkownika
Agencior
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 26
Rejestracja: 10 wrz 2022, 13:24
Lokalizacja: Szczecin, Herning
Drukarka: Creality Ender 3 Pro
x 3
Kontakt:

Re: Ender 3 v2 + BTT skr e3 v3 + STOCK LCD

Post autor: Agencior »

To zmierza do tego że mądry pyta się specjalisty a nie każdego napotkanego na ulicy. Ile razy w życiu zdążyło się głupie testowanie poradnika z YT tylko po to by na koniec dowiedzieć się z tysiąca komentarzy że to fejkowe rozwiązanie i nie ma prawa działać. Tysiące osób siedziało w tym samym czasie i drążyli czemu to nie działa by się dowiedzieć że poradnik z YT to prank czy coś takiego.
Zrozumienia panie mądry
alucard321pl
Się pyta - się wie, się czyta - się wie jeszcze więcej i ma się jeszcze więcej pytań :)
Ender 3 Pro
Płyta 1.1.4, 1.1.5, 4.2.7
HotEnd standard MK8, DDSR MK8,
HallON v3, CRTouch

Napalony zakupowicz: Aliexpress i Botland
Awatar użytkownika
kaluza
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 120
Rejestracja: 17 sty 2021, 18:45
x 35

Re: Ender 3 v2 + BTT skr e3 v3 + STOCK LCD

Post autor: kaluza »

Przestań ba oficjalnym gibhubie od skr jest wszystko kupuje „custom” płytę wpina i działa ?
Awatar użytkownika
JGFTW
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 1294
Rejestracja: 14 sie 2019, 05:19
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: DIY Prusa Bear
x 701

Re: Ender 3 v2 + BTT skr e3 v3 + STOCK LCD

Post autor: JGFTW »

Generalnie warto przeanalizować jak idą piny w gnieździe na płycie i jak idą z wyświetlacza - najlepiej porównać dokumentację (jeżeli są dostępne)
Jeżeli jednak wszystko działa i problem jest tylko z brakiem ikon to trzeba je jedynie ustawić w Marlinie (tak, żeby Marlin gadał z wyświetlaczem).

Jak spojrzysz na githuba Creality w repo Endera 3v2: https://github.com/CrealityOfficial/Ender-3V2

To jest tam sekcja wyświetlacza:
https://github.com/CrealityOfficial/End ... I/DWIN_SET

Tam są ikony w folderze z napisem 9.

Rozumiem, że teraz tylko masz go odblokowanego w pliku konfiguracyjnym jako:
"#define DWIN_CREALITY_LCD

to jeszcze odblokuj
USE_STOCK_DWIN_SET
Jak w poniższym linku:
https://github.com/MarlinFirmware/Marli ... _set.h#L28
(można dać pod wyświetlaczem z przedrostkiem #define albo w tym pliku dwin_set.h)
Skompiluj, nagraj i powinny ikony wrócić.
Rozumiem, że nagrywałeś na wyświetlacz właśnie ten dostarczony przez Creality firmware?

Jak nie czyta binarki z karty to pewnie poza sformatowaniem jako FAT32 i ustawieniem domyślnej alokacji na 4096 trzeba mieć kartę max 8gb (nie czyta większych).
lmpk1
lmpk1
Postów w temacie: 6
Posty: 6
Rejestracja: 11 sty 2023, 15:04
Lokalizacja: Kolno
Drukarka: Ender 3 V2

Re: Ender 3 v2 + BTT skr e3 v3 + STOCK LCD

Post autor: lmpk1 »

kaluza pisze:
lmpk1 pisze:Witam. Po padnięciu płyty 4.2.2 zachciało się lepszego cuda i zamiast 4.2.7 wziąłem skr jak w tytule, no bo będę miał lepiej nie? No i tu problemy ze zgraniem tego wszystkiego. kabelki od lcd już ogarnąłem. Marlin niby jakoś tam kompiluję i coś widać że wersja inna. Wyświetlacz najpierw działał jak w org. płycie ale ikon nie miał, a teraz jakoś się inaczej rozjechał (załącznik). Ktoś to ogarnął żeby pomóc to odpalić? Karton gadżetów wymieniłem a nie mogę grata odpalić :unknown: A i wyświetlacz za nic nie chce się aktualizować z karty sd. Formatowane 2 szt. kart i sprawdzane różne zestawy plików
Do skr trzeba zmienić układ wtyczki ekranu bo w nowych enderach jest inny rozkład. Wszystko jest od YouTube po githuba naprawdę ,aż boli - ludzie maja te komputery internetu i wszystko a nie potrafią znaleść jednej prostej rzeczy w sieci zainteresować się cokolwiek jak nie działa to odrazu - forum - drukarka się popsuła - czy żarówka w aucie nie swieci co robić ? Gdzie to zmierza…
Zmierza do czytania ze zrozumieniem. Pisałem przecież że piny ogarnąłem. Inaczej panel piszczy i stoi na logo. Macie rację że na jutubie to większość chyba tylko na odsłony fejki produkuje. Dziękuję za porady o konkretne linijki w marlinie. Popróbuję i dam znać. A może ktoś by liznął firmware na szybko na próbę? Może czegoś nie widzę :?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ender”