Pierwsza drukarka 3D do kwoty 2500 zł :)

carving85
x 50

Re: Pierwsza drukarka 3D do kwoty 2500 zł :)

Postautor: carving85 » 09 cze 2019, 22:16

Zepco pisze:Kolega chce kupić coś tańszego, żeby zobaczyć czy mu się to spodoba. Jakbym na pierwszą drukarkę taniego chińczyka niezależnie czy znanego czy nie to istniałoby spore ryzyko, że zniechęciłbym się do druku. Cieszę się, że wybrałem oryginalną prusę, bo finansowo wyszłoby pewnie to samo.

Posługując się Twoją analogią do sprzedawcy telewizorów, to powiedziałby tak: ma Pan tu chiński telewizor z niekompletną bądź nieaktualną instrukcją pełną błędów. Na początku może śnieżyć i mieć problem z dźwiękiem, ale jak poświęci mu Pan trochę czasu i dołoży ulepszenia, to może zacznie działać poprawnie. Może się Panu trafi dobra sztuka i zadziała od razu. Gwarancja jakaś jest ale trzeba będzie długo czekać o ile się Pan dogada z producentem.
A tu obok jest trochę droższy czeski model, do którego jest kompletna i szczegółowa instrukcja jak do klocków LEGO, do tego wsparcie producenta i brak problemów z gwarancją. Obraz będzie poprawny już na starcie.

Wiadomo, że budżet jest zaplanowany na 2,5k ale warto rozpatrzyć opóźnienie zakupu i dołożenie kasy.

Naprawdę nie przesadzajmy. Ja wiem że na forum jest dużo osób które wiele wymagają od sprzętu. I wymagają super jakości.
Ale z drugiej strony i to w sumie chyba nawet większej strony jest masa ludzi którzy mają endera czy nawet bieda anetę(jej jakość bez przeróbek to nawet dla mnie za mało :)) i są zadowoleni z jakości nie przeszkadza im to że jakaś prusa za którą by kupili 5 enderów drukuje trochę lepiej, trochę szybciej, jest mniej kłopotliwa.

Cieszę się, że wybrałem oryginalną prusę, bo finansowo wyszłoby pewnie to samo.

Co do tego fragmentu też nie do końca na chińskich dość dobrych częściach niedrogą sumą wymienisz ekstruder, hotend, płytę główną i nadal będzie to dużo taniej od takiej prusy.

Prusa jest dla kogoś kto nie chce nic robić przy drukarce przez długi czas od zakupu, ale chińskie drukarki dla wielu osób też takie są. Wystarczy wejść na thinga i popatrzeć na wydruki innych ludzi oni się cieszą taką jakością która dla wielu osób z tego forum jest niewystarczająca.

OP powinien się zastanowić czy lubi majsterkować i czy nie odstraszy go siedzenie przy drukarce i drobne poprawki. Jeżeli mu to nie przeszkadza to prusa naprawdę nie ma sensu. Ale jeżeli wie że to go nie jara że on chce coś wydrukować bo mu jest to potrzebne do innego hobby i na druk dużo czasu mieć nie będzie to nawet nie wiem czy taka prusa w dłuższej mierze będzie wystarczająca.

//Edit na trochę o moim drukowaniu.

Sam ma cr10 i naprawdę cieszę się że nie brałem czegoś droższego. Za tą różnice powymieniałem sobie wiele części, miałem kasy na sporo filamentu z którego sporo rzeczy wydrukowałem itd. Kolejną drukarkę którą kupię to też pewnie będzie coś chińskiego w okolicy 1500zł bo wiem że dla mnie jest to wystarczające, bo lubię przy tym dłubać i zasypywać forum od czasu do czasu pytaniami :D
olo2000pm, Abys, arkomania.pl, szpiglasowy, damianqx
Cr10 S5
Awatar użytkownika
olo2000pm
Drukarka: Delta Riva
x 189

Postautor: olo2000pm » 09 cze 2019, 22:34

carving85 pisze:
Zepco pisze:Kolega chce kupić coś tańszego, żeby zobaczyć czy mu się to spodoba. Jakbym na pierwszą drukarkę taniego chińczyka niezależnie czy znanego czy nie to istniałoby spore ryzyko, że zniechęciłbym się do druku. Cieszę się, że wybrałem oryginalną prusę, bo finansowo wyszłoby pewnie to samo.

Posługując się Twoją analogią do sprzedawcy telewizorów, to powiedziałby tak: ma Pan tu chiński telewizor z niekompletną bądź nieaktualną instrukcją pełną błędów. Na początku może śnieżyć i mieć problem z dźwiękiem, ale jak poświęci mu Pan trochę czasu i dołoży ulepszenia, to może zacznie działać poprawnie. Może się Panu trafi dobra sztuka i zadziała od razu. Gwarancja jakaś jest ale trzeba będzie długo czekać o ile się Pan dogada z producentem.
A tu obok jest trochę droższy czeski model, do którego jest kompletna i szczegółowa instrukcja jak do klocków LEGO, do tego wsparcie producenta i brak problemów z gwarancją. Obraz będzie poprawny już na starcie.

Wiadomo, że budżet jest zaplanowany na 2,5k ale warto rozpatrzyć opóźnienie zakupu i dołożenie kasy.

Naprawdę nie przesadzajmy. Ja wiem że na forum jest dużo osób które wiele wymagają od sprzętu. I wymagają super jakości.
Ale z drugiej strony i to w sumie chyba nawet większej strony jest masa ludzi którzy mają endera czy nawet bieda anetę(jej jakość bez przeróbek to nawet dla mnie za mało :)) i są zadowoleni z jakości nie przeszkadza im to że jakaś prusa za którą by kupili 5 enderów drukuje trochę lepiej, trochę szybciej, jest mniej kłopotliwa.

Cieszę się, że wybrałem oryginalną prusę, bo finansowo wyszłoby pewnie to samo.

Co do tego fragmentu też nie do końca na chińskich dość dobrych częściach niedrogą sumą wymienisz ekstruder, hotend, płytę główną i nadal będzie to dużo taniej od takiej prusy.

Prusa jest dla kogoś kto nie chce nic robić przy drukarce przez długi czas od zakupu, ale chińskie drukarki dla wielu osób też takie są. Wystarczy wejść na thinga i popatrzeć na wydruki innych ludzi oni się cieszą taką jakością która dla wielu osób z tego forum jest niewystarczająca.

OP powinien się zastanowić czy lubi majsterkować i czy nie odstraszy go siedzenie przy drukarce i drobne poprawki. Jeżeli mu to nie przeszkadza to prusa naprawdę nie ma sensu. Ale jeżeli wie że to go nie jara że on chce coś wydrukować bo mu jest to potrzebne do innego hobby i na druk dużo czasu mieć nie będzie to nawet nie wiem czy taka prusa w dłuższej mierze będzie wystarczająca.

//Edit na trochę o moim drukowaniu.

Sam ma cr10 i naprawdę cieszę się że nie brałem czegoś droższego. Za tą różnice powymieniałem sobie wiele części, miałem kasy na sporo filamentu z którego sporo rzeczy wydrukowałem itd. Kolejną drukarkę którą kupię to też pewnie będzie coś chińskiego w okolicy 1500zł bo wiem że dla mnie jest to wystarczające, bo lubię przy tym dłubać i zasypywać forum od czasu do czasu pytaniami :D

Głos rozsądku, no wreszcie ktoś "trzeźwo" myślący. Brawo Ty
Awatar użytkownika
olo2000pm
x 189

Postautor: olo2000pm » 09 cze 2019, 23:54

anraf1001 pisze:No tak. Lepiej jako początkujący kupić totalnie nikomu nieznany sprzęt...
Porady na temat Prusy pojawiły się, dlatego że kolega myśli o jej zakupie w późniejszym czasie. Też uważam, że na początek lepiej dozbierać, ale jeśli to nie będzie możliwe to czy nie lepiej kupić chińczyka, który ma duże wsparcie użytkowników? Coś pokroju Endera 3, Alfawise U30, Cr-10 itd.?

To że czegoś nie ma na forum reprapy.pl nie oznacza że jest nieznane....bo świat nie kończy sie na tym forum.

A co do zakupu telewizora, to posłuchajcie jaki był finał.
Oczywiście posłuchałeś pana z obsługi sklepu i wyszedłeś ze sklepu bez telewizora z mocnym postanowieniem, że dozbierasz brakującą kasę.
Wracasz po roku do tego samego sklepu i jesteś cały podekscytowany, bo już w wyobraźni widzisz te piękne obrazy jakie będzie wyświetlał czeski telewizor.
Podchodzisz do stoiska i już chcesz kupić to piękne pomaranczowe cudo, ale podchodzi do ciebie inny pan, równie miły jak poprzedni ale z owiele bogatrzą wiedzą na temat telewizorów i mówi: panie zobacz pan na ten czarny telewizor, czy pan wie ze to jest polski telewizor w którym są najnowasze osiągnięcia z dziedziny RTV?
Na to ty, ale ja mam tylko 3500zł i chce dzisiaj kupić ten czeski telewizor!
A pan mówi do ciebie tak: niech pan sobie wyobrazi, że ten czeski telewizor to skoda fabia, a ten czarny to najnowasza warszawa- zapewne widział pan nową warszawę? Kup pan ten czarny telewizor, bedziesz pan zadowolony.
Wychodzisz więc z tego sklepu wk..y i myślisz sobie....a w d...e mam te telewizory, kupie sobie radio.

Takie są mniejwięcej wasze porady.

A tutaj więcej o linkowanej drukarce:
https://drucktipps3d.de/forum/topic/two ... -s-corexy/
Awatar użytkownika
bafunio
Drukarka: inventure, UM2
x 23

Postautor: bafunio » 10 cze 2019, 02:03

olo2000pm pisze:
Takie są mniejwięcej wasze porady.

Ja jako obserwator tego tematu widzę że na sile chcesz wszystkich przekonać że wybrałeś najlepsza drukarke świata na jego początek przygody z drukiem, tylko szkoda że ciężko będzie mu uzyskać pomoc na tym forum ponieważ nikt jej nie posiada, no chyba że ty będziesz dla niego taki miły i będziesz się głowił nad jego problemami, aby być pomocnym , jeśli tak to sory i autorze bierz ją w ciemno.
Abys
Awatar użytkownika
olo2000pm
x 189

Postautor: olo2000pm » 10 cze 2019, 06:29

Wybór należy do kolegi spiewak111 i niczego mu na siłę nie wciskam. Drukarek 3d jest w tej chwili masa. Ceny są od 600zł do 600 000zł. To wy na siłę próbujcie wcisnąć koledze drukarkę za kwotę która przekracza jego budżet, co jest totalnym nieporozumieniem. Oczywiście to że w tym wątku wspomnisz o mk3 to jeszcze rozumiem, bo chcesz jak najlepiej dla człowieka, ale jaki to ma sens? To pokazuje historyjka z TV. Enderki, Anetki są może i znane i poznane, bo przez chińskich braci promowane na masową skalę i są tanie. A jakiej są jakości to właśnie mozna poczytać na tym forum.
Jeżeli kolega spiewak111 pisze że chce drukować z ABS, to dlaczego "znawcy" tematu proponujecie mu otwartą drukarkę? Ja rozumiem, że ktoś kto nie zna jeszcze problemów z tym materiałem bo jest świeży w 3d proponuje enderka bo sam go kupił i jest szczęśliwy, ale starzy wyjadacze tego forum?
Drukarka która spełnia założenia kolegi spiewak111 musi być szczescianem łatwym do zabudowy, no chyba że chcecie aby drukarkę za 3,5k zamykał kartonem jak niektórzy użytkownicy tych pomarańczowych drukarek.
Moja propozycja jest alternatywą i tyle, ale nie jest jedyną. A chyba spiewak111 zdaje sobie sprawę że każda chińska drukarka wymaga uwagi. Bo czyta to forum.
Awatar użytkownika
Abys
Drukarka: Ender 3 MKS Gen L V1
x 30

Postautor: Abys » 10 cze 2019, 08:18

Jak na siłę próbujemy wcisnąć? Przeczytaj sobie mój pierwszy post(innych też) jeszcze raz, ciągle przekręcasz wszystko na swój sposób.
Chińskie drukarki są takiej jakości jakiej są, chyba każdy myślący człowiek domyśli się że za 600-1000zł nie będzie to sprzęt z najwyższej półki porównując do innych sprzętów i ich cenę.
Kolega głównie chce drukować figurki z PLA, a jak będzie drukować z ABS to jest to dodatkowy atut.
Jeżeli uważasz że Enderem nie można drukować ABS to jesteś w błędzie :D nawet bez pakowania w kartony.
A co za problem zrobić zabudowę?
Obrazek
https://reprapy.pl/viewtopic.php?f=34&t=3940&p=78219#p78219

Oczywiście w międzyczasie jak się będą drukować figurki z PLA będzie sobie składał,
wiadomo że to jest też koszt ale i tak pewnie dużo mniejszy jak władowanie się w jakiś szit.
Może nawet założyć karton, podrukować sobie i później przemyśli czy będzie budował jakąś komorę.
Karton na drukarce za 800zł będzie problemem? Czy już nie?
Ale podejrzewam że kolega ABS spróbuję dopiero jak ogarnie drukarkę, a wtedy też padnie decyzja czy zostaje w druku 3d bo jak pisał jest nie zdecydowany.
Raz na jakiś czas sobie druknie coś z ABS i taki tymczasowy karton (albo bez) będzie odpowiedni, ale nie "musi być szczescianem łatwym do zabudowy" do druku głównie z PLA :)
Doczepiłeś się że ktoś zakłada karton na drukarkę, że ktoś nosi niebieskie buty też będzie problem?
bafunio
Awatar użytkownika
olo2000pm
x 189

Postautor: olo2000pm » 10 cze 2019, 10:21

Jeżeli kolego nie widzisz problemu w obudowie z kartonu to nie mamy o czym rozmawiać.
I masz rację można wykonanac samemu obudowę, nawet można samemu zbudować drukarkę. Tylko po co sobie i innym utrudniać życie? Po co komuś proponować rozwiązania które zagrażają życiu? Itd...
Jeżeli popatrzysz na polski rynek, to przy założeniu że chcesz drukować z ABS, to jaki masz wybór? Atmat za 4k i zortraxa za 7k, co tam jeszcze jest?
Jeżeli znasz sie i ogarniasz rynek 3d to zaproponuj przyjazną konstrukcje koledze, a nie powielaj błędów innych.
Czy ktoś z was poświęcił czas i obejrzal recenzje tej konkretnej drukarki? A czy ktoś przed kupnem pierwszej Anetki to zrobił?
Awatar użytkownika
Abys
Drukarka: Ender 3 MKS Gen L V1
x 30

Postautor: Abys » 10 cze 2019, 10:29

olo2000pm pisze:Jeżeli kolego nie widzisz problemu w obudowie z kartonu to nie mamy o czym rozmawiać.
I masz rację można wykonanac samemu obudowę, nawet można samemu zbudować drukarkę. Tylko po co sobie i innym utrudniać życie? Po co komuś proponować rozwiązania które zagrażają życiu? Itd...
Jeżeli popatrzysz na polski rynek, to przy założeniu że chcesz drukować z ABS, to jaki masz wybór? Atmat za 4k i zortraxa za 7k, co tam jeszcze jest?
Jeżeli znasz sie i ogarniasz rynek 3d to zaproponuj przyjazną konstrukcje koledze, a nie powielaj błędów innych.
Czy ktoś z was poświęcił czas i obejrzal recenzje tej konkretnej drukarki? A czy ktoś przed kupnem pierwszej Anetki to zrobił?

Jest spory problem, szczególnie dlatego że kolega będzie drukował z PLA.
Na chuj mu ta komora? Nie wiem, ty kolego chyba źle doczytałeś pierwszy post i próbujesz mu wcisnąć drukarkę do ABS.
Zaproponowałem przyjazną konstrukcję, bardziej jak ten noname którego nikt nie zna.Zagrażać życiu właśnie mogą takie nie sprawdzone konstrukcje.
Wszędzie ma wsparcie,pełno filmów,tematów, jak ma trochę oleju w głowie to sobie poradzi i tanim kosztem spróbuje druku 3D.
Ostatnio zmieniony 10 cze 2019, 10:32 przez Abys, łącznie zmieniany 1 raz.
bafunio
Awatar użytkownika
bafunio
Drukarka: inventure, UM2
x 23

Postautor: bafunio » 10 cze 2019, 10:31

olo2000pm pisze:I masz rację można wykonanac samemu obudowę, nawet można samemu zbudować drukarkę. Tylko po co sobie i innym utrudniać życie? Po co komuś proponować rozwiązania które zagrażają życiu? Itd...

Wg. Ciebie nieznana chińska drukarka którą zaproponowałeś jest bezpieczna?
Abys, dragonn, Artu
Awatar użytkownika
olo2000pm
x 189

Postautor: olo2000pm » 10 cze 2019, 11:57

Abys pisze:Na chuj mu ta komora?

Na tym forum za mniejsze przewinienia dostaje się ostrzeżenia, a tu za taką wulgarnosc nic?
Czyżby kolega wpisywał się w poziom tego forum?
Reszty nie będę komentował, bo widać, że kolega nie sprawdził nawet jakie są różnicę sprzętowe w tych chińskich drukarkach. No ale czego się spodziewać po takim poziomie na jaki schodzi ta dyskusja.

Wróć do „Hasiok”