[FFF] Mój sposób, żeby wydruki trzymały się stołu, a potem łatwo się zdejmowały

Awatar użytkownika
grzechotek
Postów w temacie: 4
Posty: 122
Rejestracja: 19 kwie 2019, 12:02
Drukarka: Ender 3 Mod
x 13

Re: [FFF] Mój sposób, żeby wydruki trzymały się stołu, a potem łatwo się zdejmowały

Post autor: grzechotek »

Berg pisze:raczej obstawiam brak kleju w którymś miejscu. PETG potrafi samo odejść ze szkłem jeszcze w trakcie stygnięcia jeśli detal jest ciut większy.
Niemożliwe by brakowało kleju. Na zimnym stole (jak mówi instrukcja) rozprowadzam klej w tym miejscu gdzie ma być wydruk. Widać, że stół jest mokry, chyba że za mało go daję.
Awatar użytkownika
grzechotek
Postów w temacie: 4
Posty: 122
Rejestracja: 19 kwie 2019, 12:02
Drukarka: Ender 3 Mod
x 13

Re: [FFF] Mój sposób, żeby wydruki trzymały się stołu, a potem łatwo się zdejmowały

Post autor: grzechotek »

dragonn pisze:No to tak, już wiesz od czego, nie od "klej trzyma za mocno" tylko złego użycia.
Mam do Ciebie jeszcze takie pytanie, bo widzę że się orientujesz. A co może być przyczyną, że pomimo ostygnięcia stołu do temperatury pokojowej wydruk nie chce zejść ? Trzyma się bardzo mocno, muszę aż szkło ze stołu ściągną i użyć siły by odeszło.
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 6
Posty: 8909
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5842
Kontakt:

Re: [FFF] Mój sposób, żeby wydruki trzymały się stołu, a potem łatwo się zdejmowały

Post autor: dziobu »

Może za nisko drukowałeś pierwszą warstwę.
dragonn
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: [FFF] Mój sposób, żeby wydruki trzymały się stołu, a potem łatwo się zdejmowały

Post autor: FlameRunner »

Klej do druku 3D to jest tylko środek pomocniczy. Nie zastępuje poziomowania stołu, nie zastępuje odpowiedniego ustawienia pozycji Z=0, nie zastępuje ogólnych umiejętności obsługi drukarki, nie zastępuje umiejętności postępowania zgodnie z instrukcją.
tomekr
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 262
Rejestracja: 05 wrz 2018, 21:17
Drukarka: Vertex 8400
x 52

Re: [FFF] Mój sposób, żeby wydruki trzymały się stołu, a potem łatwo się zdejmowały

Post autor: tomekr »

Ja drukuje na blasze pokrytej hegronem (lakier do włosów), jak ktoś pisał, na bieżąco spryskuje/uzupełniam podkład w miejscu poprzedniego wydruku. Raz na ok 10 wydruków czyszczę blachę acetonem za pomocą gazy mocno nasączonej acetonem. Najlepiej lakier nanosić na zimną blachę i zostawić zimną, poziomo a lakier równo się rozprowadza i schnie, pomimo kropek widocznych zaraz po spryskaniu. Pryskam z odl. ok.20cm, mocno naciskając atomizer, ok, 3-6 pryśnięć na blachę 235x235. Po wydruku, ciepłą blachę przykładam do drzwi szafy w kilku miejscach, chłodząc ją do 25-30C (chłodna w dotyku) i zdejmuje wydruk. Jak potrzebuje szybko kolejny wydruk to nie czekam aż się lakier równo rozprowadzi tylko po minucie kładę na rozgrzany stół.
Awatar użytkownika
fifrak
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 74
Rejestracja: 13 lis 2021, 19:01
Lokalizacja: Częstochowa
Drukarka: Sapphire Pro
x 1

Re: [FFF] Mój sposób, żeby wydruki trzymały się stołu, a potem łatwo się zdejmowały

Post autor: fifrak »

Podepnę się pod temat. Jak pryskam szkło tzw. Lattice Glass od chińczyka lakierem do włosów albo z lidl'a czy rosmann'a jakiś najtańszy :D
To czym ten później lakier najlepiej usuwać ze stołu?
Awatar użytkownika
morf
Drukarz
Postów w temacie: 4
Posty: 3203
Rejestracja: 17 sty 2017, 12:28
Drukarka: Reprapy, Prusa MK3S
x 1575

Re: [FFF] Mój sposób, żeby wydruki trzymały się stołu, a potem łatwo się zdejmowały

Post autor: morf »

wodą? woda z octem? wodą z "ludwikiem"?
Podstawienie tego szkła pod kran zajeloby Ci mniej niz napisanie posta.
Done is better than perfect.
Awatar użytkownika
fifrak
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 74
Rejestracja: 13 lis 2021, 19:01
Lokalizacja: Częstochowa
Drukarka: Sapphire Pro
x 1

Re: [FFF] Mój sposób, żeby wydruki trzymały się stołu, a potem łatwo się zdejmowały

Post autor: fifrak »

morf pisze:wodą? woda z octem? wodą z "ludwikiem"?
Podstawienie tego szkła pod kran zajeloby Ci mniej niz napisanie posta.
Jak mam je przyklejone, to mam całą drukarkę wstawić? :shock:
Pytam, bo próbowałem IPA i średnio schodzi, muszę skrobać...
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 6
Posty: 8909
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5842
Kontakt:

Re: [FFF] Mój sposób, żeby wydruki trzymały się stołu, a potem łatwo się zdejmowały

Post autor: dziobu »

Wodą zmywam normalnie. IPA w ogóle nie używam przy drukarce...bo mi się nie chce. Czysta woda i ręczniki papierowe.
Awatar użytkownika
morf
Drukarz
Postów w temacie: 4
Posty: 3203
Rejestracja: 17 sty 2017, 12:28
Drukarka: Reprapy, Prusa MK3S
x 1575

Re: [FFF] Mój sposób, żeby wydruki trzymały się stołu, a potem łatwo się zdejmowały

Post autor: morf »

Przyklejone szkło to na stałe słaby pomysl :D zawsze mozna je zamontowac na klipy albo na folie magnetyczna.
Done is better than perfect.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Baza wiedzy, poradniki”