[FFF] Mój sposób, żeby wydruki trzymały się stołu, a potem łatwo się zdejmowały

Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 6
Posty: 8908
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5842
Kontakt:

Re: [FFF] Mój sposób, żeby wydruki trzymały się stołu, a potem łatwo się zdejmowały

Post autor: dziobu »

annon
Postów w temacie: 1
Posty: 106
Rejestracja: 10 cze 2020, 09:15
Lokalizacja: Chełmsko Śląskie
Drukarka: Tatara Hayabusa
x 7

Re: [FFF] Mój sposób, żeby wydruki trzymały się stołu, a potem łatwo się zdejmowały

Post autor: annon »

Szybe od czasu do czasu przecieram husteczkami do okularów z Lid..a.
Awatar użytkownika
Jose
Postów w temacie: 1
Posty: 88
Rejestracja: 24 paź 2019, 21:50
x 21

Re: [FFF] Mój sposób, żeby wydruki trzymały się stołu, a potem łatwo się zdejmowały

Post autor: Jose »

Kleje, spreje... A nie wygodniej zastosować stół podobny do ultrabase od anycubica?
national
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 07 kwie 2021, 16:50

Re: [FFF] Mój sposób, żeby wydruki trzymały się stołu, a potem łatwo się zdejmowały

Post autor: national »

Dziękuję za podpowiedzi - szybkie pytanie do Jose czy masz na myśli coś takiego? Oprócz zwykłego, czarnego szkła 4mm mam jeszcze nowe szkło Creality takie jakby "perforowane"? - czy ono będzie lepsze? Kiedyś kupiłem, miałem założyć i zapomniałem :)

Takie jak w linku poniżej
https://www.aliexpress.com/item/1005002168254805.html
Awatar użytkownika
obrms
Postów w temacie: 1
Posty: 189
Rejestracja: 29 cze 2020, 09:58
Lokalizacja: Warszawa
Drukarka: Crapality K1C, KP3S
x 122

Re: [FFF] Mój sposób, żeby wydruki trzymały się stołu, a potem łatwo się zdejmowały

Post autor: obrms »

Nawet Ultrabase nie gwarantuje Ci przyczepności w każdych warunkach. Poza tym powłoka która jest pokryta szyba w Ultrabase też się zużywa i z czasem traci swoje właściwości.
Awatar użytkownika
grzechotek
Postów w temacie: 4
Posty: 122
Rejestracja: 19 kwie 2019, 12:02
Drukarka: Ender 3 Mod
x 13

Re: [FFF] Mój sposób, żeby wydruki trzymały się stołu, a potem łatwo się zdejmowały

Post autor: grzechotek »

Używam kleju od DD, ten z gąbką i potwierdzam bardzo dobrze się trzyma. Klej jest tak mocny, że jak oderwałem gotowy element to poszło razem z szybą. Zrobiła się dziura o głębokości 2mm, musiałem kupić nową.
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 6383
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: [FFF] Mój sposób, żeby wydruki trzymały się stołu, a potem łatwo się zdejmowały

Post autor: dragonn »

grzechotek pisze:Używam kleju od DD, ten z gąbką i potwierdzam bardzo dobrze się trzyma. Klej jest tak mocny, że jak oderwałem gotowy element to poszło razem z szybą. Zrobiła się dziura o głębokości 2mm, musiałem kupić nową.
Niestety to jest błąd po stronie użytkownika, albo dałeś za mało kleju, albo nie czekałeś na schłodzenie stołu poniżej 30C kiedy puszcza lub wprasowałeś pierwszą warstwę tak bardzo że zniszczyło to warstwę kleju.
Zgaduje że drukowałeś z PET-G? Przy niektórych filamentach, miedzy innymi PET-G środka adhezyjnego używa się po to żeby móc zdjąć wydruk, bo bez niczego to PET-G spaja się się nieodwracalnie z szkłem.
FlameRunner
Awatar użytkownika
grzechotek
Postów w temacie: 4
Posty: 122
Rejestracja: 19 kwie 2019, 12:02
Drukarka: Ender 3 Mod
x 13

Re: [FFF] Mój sposób, żeby wydruki trzymały się stołu, a potem łatwo się zdejmowały

Post autor: grzechotek »

dragonn pisze:
grzechotek pisze:Używam kleju od DD, ten z gąbką i potwierdzam bardzo dobrze się trzyma. Klej jest tak mocny, że jak oderwałem gotowy element to poszło razem z szybą. Zrobiła się dziura o głębokości 2mm, musiałem kupić nową.
Niestety to jest błąd po stronie użytkownika, albo dałeś za mało kleju, albo nie czekałeś na schłodzenie stołu poniżej 30C kiedy puszcza lub wprasowałeś pierwszą warstwę tak bardzo że zniszczyło to warstwę kleju.
Zgaduje że drukowałeś z PET-G? Przy niektórych filamentach, miedzy innymi PET-G środka adhezyjnego używa się po to żeby móc zdjąć wydruk, bo bez niczego to PET-G spaja się się nieodwracalnie z szkłem.
Tak było to z PETG. Nie czekałem na ostygnięcie stołu, nie było czasu. Przeważnie puszczam drukowanie i idę sobie. Jak przychodzę to stół jest już zimny i wtedy ładnie bez oporów wydruki schodzi. A że detal był pilny to wyszło jak wyszło.
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 6383
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: [FFF] Mój sposób, żeby wydruki trzymały się stołu, a potem łatwo się zdejmowały

Post autor: dragonn »

No to tak, już wiesz od czego, nie od "klej trzyma za mocno" tylko złego użycia.
FlameRunner
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 7563
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2661

Re: [FFF] Mój sposób, żeby wydruki trzymały się stołu, a potem łatwo się zdejmowały

Post autor: Berg »

raczej obstawiam brak kleju w którymś miejscu. PETG potrafi samo odejść ze szkłem jeszcze w trakcie stygnięcia jeśli detal jest ciut większy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Baza wiedzy, poradniki”