Suszarka do filamentu - przeróbkka suszarli z aledrogo

czaras
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 3
Rejestracja: 01 paź 2020, 14:17

Re: Suszarka do filamentu - przeróbkka suszarli z aledrogo

Post autor: czaras »

Ale dobry patent ;) czy będziesz rozwijał projekt w kierunku tej rurki ptfe? A tak z ciekawości: jak się objawia to, że filament dostał za dużo wilgoci?
Micheluff
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 15
Rejestracja: 02 mar 2021, 13:16
Drukarka: Ender 3 V2

Re: Suszarka do filamentu - przeróbkka suszarli z aledrogo

Post autor: Micheluff »

Nie zobaczysz tego gołym okiem na filamencie. Dopiero podczas próby wydruku zaczniesz widzieć i słyszeć efekty ala gotująca się woda.
Awatar użytkownika
cyfron
Postów w temacie: 5
Posty: 1419
Rejestracja: 30 sty 2019, 09:28
Drukarka: U30, SP Pro, UM2+
x 365

Re: Suszarka do filamentu - przeróbkka suszarli z aledrogo

Post autor: cyfron »

czaras pisze:Ale dobry patent ;) czy będziesz rozwijał projekt w kierunku tej rurki ptfe? A tak z ciekawości: jak się objawia to, że filament dostał za dużo wilgoci?
Napiszę Ci moje subiektywne odczucia:
- PLA - jedyną uciążliwość jakiej doświadczyłem, to nadmierne nitkowanie. Niektóre filamenty PLA są bardziej podatne inne mniej, wydaje mi się że zależy to od rodzaju dodatków jakie są dodawane do podstawowego granulatu na etapie produkcji.
- PETG - przede wszystkim nadmierne nitkowanie, przy bardzo zawilgoconym PETG zaczyna się strzelanie z dyszy, wydruk w moim odczuciu jest bardziej kruchy niż z porządnie wysuszonego filamentu
- ABS - strzelanie z dyszy, widoczne ubytki materiału, osłabiony wydruk
- Calibram - zawilgocony zachowuje się podobnie do ABS

innymi filamentami nie drukowałem, to nie będę się wymądrzał :DD
Awatar użytkownika
roman
Postów w temacie: 2
Posty: 499
Rejestracja: 02 wrz 2022, 00:27
Lokalizacja: Dokładnej lokalizacji skippera nie zna nawet The President Of The Ju-Es-Ej
x 341

Re: Suszarka do filamentu - przeróbkka suszarli z aledrogo

Post autor: roman »

Pytanie do szanownych kolegów - czy ktoś "eksperymentował" z takim kształtem suszarki: https://allegro.pl/oferta/suszarka-spoz ... 2700843685

Na oko wygląda jakby dwa filamenty mieściły się tam pionowo
rafalpc2019

Re: Suszarka do filamentu - przeróbkka suszarli z aledrogo

Post autor: rafalpc2019 »

Witam, jak suszarka się sprawuje? Bo na petg przechodzę i tak sobie myślę zeby zrobic takie cudo :D już jest po 75 :/
Awatar użytkownika
roman
Postów w temacie: 2
Posty: 499
Rejestracja: 02 wrz 2022, 00:27
Lokalizacja: Dokładnej lokalizacji skippera nie zna nawet The President Of The Ju-Es-Ej
x 341

Re: Suszarka do filamentu - przeróbkka suszarli z aledrogo

Post autor: roman »

Ja zrobiłem coś takiego viewtopic.php?p=149506 i jestem zadowolony.

Ale, poleciłbym Ci zapoznać się z tym wątkiem viewtopic.php?t=10189 Abstrachując od całej dyskusji co tam jest ;) to okazuje się, że producenci powoli zaczynają wypuszczać suszarki dedykowane dla szpul, które rzeczywiście w końcu działają i nie kosztują kroci. Nie wiem co tam jest aktualnie na rynku teraz, ale warto poszukać/poczytać, bo może się okazać, że coś Ci przypasuje, no a jeśli złapiesz coś ciekawego to podziel się wiedzą ;)
Awatar użytkownika
cyfron
Postów w temacie: 5
Posty: 1419
Rejestracja: 30 sty 2019, 09:28
Drukarka: U30, SP Pro, UM2+
x 365

Re: Suszarka do filamentu - przeróbkka suszarli z aledrogo

Post autor: cyfron »

Miałem robić samodzielnie suszarkę ale potrzebowałem na już a nie za rok, więc kupiłem S2 i powiem - działa. Jedyny minus, że szpule 1100g od 3DActive co prawda mieszczą się w środku ale wychodzą poza rolki i nie można jednocześnie suszyć i drukować - natomiast standardowe szpule 1000g mieszczą się idealnie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Baza wiedzy, poradniki”