U mnie właśnie był Mikołaj...

Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 8
Posty: 8909
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5842
Kontakt:

Re: U mnie właśnie był Mikołaj...

Post autor: dziobu »

Ja bym to ujął inaczej - sprzęt klasy low-end (choć ten miernik nie jest taki zły; znam gorsze, dużo gorsze) ma dziś parametry wystarczające w typowych zastosowaniach klasy SOHO. Tutaj często pomiar w mierniku (chodzi o temperaturę) wprowadza mniejszy błąd niż dorzuca użytkownik nieprawidłowo używając sondy.
Awatar użytkownika
Zbigu
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 147
Rejestracja: 03 lis 2019, 15:58
x 26

Re: U mnie właśnie był Mikołaj...

Post autor: Zbigu »

Tak pełna zgoda. Dlatego fajnie gdyby mieć to skalibrowane w oparciu o jakiś wzorzec. Posługiwanie się miernikiem temperatury (sondą) nie jest takie proste jak się wydaje, dlatego wyniki pływają i użytkownik jest we mgle bo nie wie do końca jaka jest temperatura. Te nasze drukareczki low endowe też mają z tym problem.
dziobu
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 8
Posty: 8909
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5842
Kontakt:

Re: U mnie właśnie był Mikołaj...

Post autor: dziobu »

Tak przy okazji - porównałem wskazania dwóch takich mierników z czymś lepszym i z kalibratorem. Różnice w pomiarze prądu/napięcia były niemal pomijalne. Nie jest to może szczególny wyczyn, ale znam mierniki (i nie chcę pokazywać palcem kto takowy posiada) które potrafiły zwalić nawet prosty pomiar napięcia baterii.
Awatar użytkownika
nevix
Postów w temacie: 1
Posty: 65
Rejestracja: 09 wrz 2018, 00:46
Drukarka: Ender 3
x 40

Re: U mnie właśnie był Mikołaj...

Post autor: nevix »

No więc i u mnie był dziś Mikołaj i takie paczuszki zostawił dla mojego Enderka.
IMG_20191223_144901.jpg
Płyta BIGTREETECH SKR mini E3 V1.2
3D TOUTCH od Trianglelab
Rurta PTFE 4/1,9 również od Trianglelab
Pozostaje tylko to wszystko zamontować ale tą zabawę zostawię sobie na po świętach. :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt i narzędzia warsztatowe”