piła ukośna

Awatar użytkownika
panWiadr0
Postów w temacie: 2
Posty: 1255
Rejestracja: 25 sty 2019, 14:06
Drukarka: niesforny reprap
x 839

Re: piła ukośna

Post autor: panWiadr0 »

Jak chcesz ciepać sobie listwy przypodłogowe raz do roku to kup grzbietnicę do cięć precyzyjnych (tylko jakąś dobrą typu Bahco) + wolfcraft 6948000 z opcją przenoszenia kątów.

Przy ukośnicy elektrycznej nie spodziewaj się jakiś spektakularnych cięć dla takich z posuwem (zwłaszcza w tej cenie). Pojemność maszyny większa ale sztywność taka se (zwłaszcza przy alu). Dodatkowo one zajmują więcej miejsca (te na pantografie to twój budżet razy cztery).
Berg
Awatar użytkownika
Andrzej_W
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 1753
Rejestracja: 16 lut 2020, 20:25
Drukarka: 3d Pen
x 745

Re: piła ukośna

Post autor: Andrzej_W »

Przy taśmówce spokojnie w razie czego stalowe profile potnie a z ukośnicą nawet dedykowane tarcze nie wystarczą bo będą za duże obroty
Jak już to może z takiego typu https://www.youtube.com/watch?v=dpTxEzE ... Kana%C5%82
Jest uniwersalna a mają z tej firmy kilka modeli.
Berg
Awatar użytkownika
emartinelli
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 1195
Rejestracja: 19 kwie 2016, 16:54
Lokalizacja: Łódź
x 423

Re: piła ukośna

Post autor: emartinelli »

morf pisze:
emartinelli pisze:Ja kupiłem coś takiego:
https://www.castorama.pl/ukosnica-z-pos ... 15864.html

Ale w planach miałem do cięcia tylko listwy przypodłogowe. Tnie u mnie ładnie i równo ale z tego co czytałem sporo zależy od egzemplarza.
Jak masz większy budżet idź jednak w coś bardziej uniwersalnego i lepszej jakości.
Patrzac na ceny idą święta :)
Untitled.png
Zgadza się, za te pieniądze nie warto, ja zapłaciłem coś 270zł. Ale wcześniej widziałem komentarze więc byłem przygotowany na zwrot w przypadku felerów. Ale jak pisałem trafił się dobry egzemplarz, posów równy i płynny a i katy trzyma.
morf
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 7563
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2661

Re: piła ukośna

Post autor: Berg »

co prawda mowa tu o metalu ale taśmówka jest jak najbardziej do drewna też. W tartaku mają tylko taśmowe w końcu :D

źródło: https://www.youtube.com/watch?v=Hsti9x2HQn4
Awatar użytkownika
SQ9KRD
Postów w temacie: 1
Posty: 636
Rejestracja: 29 sty 2017, 10:00
Lokalizacja: Godów
Drukarka: XYZ PRO 1.0 3in1
x 107

Re: piła ukośna

Post autor: SQ9KRD »

Długo się zastanawiałem i ja wybrałem Evolution 255 SMS
Plusy +
- cięcie drewna i stali jedną tarczą
- masywna i ani razu mi jej nie poderwało do góry
- spory zakres pracy
Minusy -
+/- na początku denerwował mnie soft start - czyli naciskasz i piła się rozpędza około 3-5s do pełnej prędkości. Jeżeli tniesz często to to może złościć.
Ja się przyzwyczaiłem i już praktycznie o tym nie myślę
- cięcie beziskrowe można wsadzić między bajki :D - kątowniki 4 mm to nie problem. Poradził sobie z płaskownikiem 6mm większych nie miałem potrzeby ciąć. Cięcia są raczej ładne i równe ale do precyzyjnego cięcia na pewno taśmówka będzie lepsza. Co najważniejsza gdy tniesz stal musisz stać prostopadle piły bo inaczej dostaniesz opiłkami po twarzy.
- odciąg bym trochę poprawił bo sporo wiórów leci na boki

Ja jestem zadowolony i w tej cenie raczej nic tak uniwersalnego nie znajdziesz.
Przepracuje u mnie ponad rok bez awaryjnie tarcza nadal ostra. Niedawno docinałem panele - krawędzie równe i ostre.
morf
Drukarki:
Da Vinci 1.0 Pro 3in1 - dla ABS`u , AnyCubic I3 Mega x 2 - dla PLA ,Anycubiq Delta Kossel - Linear - dla zabawy, AnyCubic Photon - dla detali, AnyCubic X - pole 300x300x305 + TPU
Ultimaker 2 ext - progress 65%
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt i narzędzia warsztatowe”