wyrzynarka

Awatar użytkownika
Adinfo
Drukarz
Postów w temacie: 4
Posty: 1096
Rejestracja: 15 lis 2018, 12:54
Lokalizacja: śląsk
Drukarka: 2xDelta, MD-16, X1
x 248
Kontakt:

Re: wyrzynarka

Post autor: Adinfo »

Berg pisze:Mam zagłębiarkę. Jednak taka wyrzynarka to wygodny sprzęt do prostych prac. Choć może lepiej dobra ostra ręczna piła po prostu
Mi wyrwało ten dynks wystający w "główce z klucza" co widać u Ciebie na zdjęciu - szukam tej części aktualnie, jak spojrzałem ile ten Graphite kosztuje co mam to jeszcze warto ro reanimować.
Anycubic Delta Linear Plus
Prusa i3 Beer 0% Upgrade viewtopic.php?f=34&t=6395&p=106894#p106887
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 4
Posty: 7563
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2661

Re: wyrzynarka

Post autor: Berg »

Wydaje mi się, że wyginać będzie ostrze w takiej sytuacji jak na rysunku. Jednak nie widzę, by ostrze było skręcone w ten sposób. No chyba że ten luz jest w jedną stronę luźniejszy, niż w drugą.

Nie w tym rzecz, że tanie, bo przeszedłem się po alejce z lepszymi sprzętami. Przyjmijmy, że lepsze to takie od 700zł. No i faktycznie wskazany przez @dziobu model bosha był jedym bez luzu. Ale i takie za 1200 luz mają.
No i pytanie co kupić by nie wtopić.
Zrzut ekranu 2021-11-8 o 14.31.12.png
Awatar użytkownika
dekas
Postów w temacie: 2
Posty: 365
Rejestracja: 23 sty 2021, 21:28
x 130

Re: wyrzynarka

Post autor: dekas »

dziobu pisze:No po prostu nie spodziewałem się takiego wniosku. Ani trochę :D
W piosence grupy Gogol Bordello było pięknie zaśpiewane: "Last one goes the hope"
achromski
Awatar użytkownika
majek
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 768
Rejestracja: 28 gru 2020, 18:17
Drukarka: EZT-3D T1, vn-corexy
x 440

Re: wyrzynarka

Post autor: majek »

dziobu pisze:Podsumowując wątek - tanie badziewie działa jak tanie badziewie a droższe i firmowe sprzęty są lepsze.
A w razie czego zawsze można powiedzieć, że to droższe i firmowe to jeszcze za tanie i nadal badziewne...

Mam ten sam problem w Bosch GST 12V-70, tzn dół brzeszczotu (nie marketowego, ale też Boscha) odchyla się coraz bardziej na bok. NIE chodzi myszkowanie, cięcie krzywo czy wyrywanie materiału (patrząc od góry).
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 4
Posty: 8906
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5841
Kontakt:

Re: wyrzynarka

Post autor: dziobu »

Cóż mam powiedzieć. Mój szpej działa...
Awatar użytkownika
aaannnd
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 453
Rejestracja: 29 sie 2018, 14:00
Lokalizacja: KRK-PD
Drukarka: Ender 3
x 234

Re: wyrzynarka

Post autor: aaannnd »

Bo to jest tak, jak ucieka w bok i chcesz skorygować pchając w drugi bok, to brzeszczot się krzywi i podcina dół po skosie w przeciwną stronę niż pchasz, co powoduje, że ucieka jeszcze bardziej. Trzeba wolno i z wyczuciem.
majek
Awatar użytkownika
czasnagli
Postów w temacie: 2
Posty: 196
Rejestracja: 18 lis 2019, 19:07
Lokalizacja: Warszawa
Drukarka: custom CoreXY
x 64

Re: wyrzynarka

Post autor: czasnagli »

Berg pisze:
Nie w tym rzecz, że tanie, bo przeszedłem się po alejce z lepszymi sprzętami. Przyjmijmy, że lepsze to takie od 700zł. No i faktycznie wskazany przez @dziobu model bosha był jedym bez luzu. Ale i takie za 1200 luz mają.
No i pytanie co kupić by nie wtopić.
Jak pisałem wcześniej- Bosch GST 160, używaną w idealnym stanie kupiłem za 750zł. Podwójna rolka prowadzenia brzeszczotu. Na rolkach jest luz ale tnie prosto w pozycji wertykalnej i horyzontalnej. Jak dołożysz trochę kasy to jest Festool. Jak dobrze pamiętam to tam prowadzenie brzeszczotu jest z węglika i możesz regulować luz.
Awatar użytkownika
Janek_Porzycz
Postów w temacie: 2
Posty: 743
Rejestracja: 26 wrz 2019, 22:15
Lokalizacja: Warszawa
Drukarka: K1 Max, Ender 3 V3SE
x 491

Re: wyrzynarka

Post autor: Janek_Porzycz »

Awatar użytkownika
Adinfo
Drukarz
Postów w temacie: 4
Posty: 1096
Rejestracja: 15 lis 2018, 12:54
Lokalizacja: śląsk
Drukarka: 2xDelta, MD-16, X1
x 248
Kontakt:

Re: wyrzynarka

Post autor: Adinfo »

Dzisiaj z rana na SB był temat wyrzynarki (po raz kolejny). @Berg zapodał, że całkiem dobrym produktem i zakupem może być Ryobi R18JS7-0. Cenowo sama wyrzynarka bez aku kosztuje w necie około 650zł, aku są różne od 1.5Ah do nawet 9Ah z ładowarkami lub bez. Co do aku to obstawiam albo 5Ah z ładowarką. Tylko dylemat bo mam w domu Metabo. Znowu kolejny standard zasilania.

Co do sklepu z rotopino.pl to są pewni - brałem od nich Frezarkę Makity, na allegro tez mają konto PROnarzedzia_pl, czasami warto jednak kupić bezpośrednio u nich skoro i tak wysyłka była w cenie.

Ryobi R18JS7-0 (645zł)
https://www.rotopino.pl/wyrzynarka-one-r18js7-0,81034

Aku 5Ah + ładowarka 440zł (ładowarka nie jest szybka niestety)
https://www.rotopino.pl/akumulator-18v- ... -150,77833

Szybka ładowarka już kosztuje 227zł
https://www.rotopino.pl/szybka-ladowark ... 8150,75750

No to w łikend trzeba to przemyśleć. Bo kupowanie dwóch aku 2.0Ah za około 220zł z allegro + osobnej ładowarki w moim przypadku może mieć sens, skoro miałbym tylko jedno urządzenie tej firmy, zamiast jednego aku, z drugiej strony lepsze 5Ah w jednym niż 2x2Ah. Jest też zestaw 2 x 5Ah + ładowarka za 771zł.
Anycubic Delta Linear Plus
Prusa i3 Beer 0% Upgrade viewtopic.php?f=34&t=6395&p=106894#p106887
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 4
Posty: 7563
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2661

Re: wyrzynarka

Post autor: Berg »

tak pisałem ale myślę, że nie warto wchodzić w tę wyrzynarkę jako jedyne narzędzie Ryobi.

Ja kupiłem urządzenie do opryskiwania drzewek. Tak że mam już jeden akumulator Ryobi bardzo sporadycznie wykorzystywany.
Podobnego urządzenia nie ma żaden inny producent.

Jest też opcja wydrukowania sobie przejściówki z np Paksida na Ryobi.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt i narzędzia warsztatowe”