Konstruowanie nietypowego ekstrudera

mcxmcx
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 2455
Rejestracja: 09 kwie 2017, 21:32
x 306

Re: Konstruowanie nietypowego ekstrudera

Post autor: mcxmcx »

Zalej żywicą w formie wieloklina.
Jeżeli przypadkiem podam ceny w GBP to sobie kolego, koleżanko, pomnóż razy pięć.
Awatar użytkownika
arbaql
Postów w temacie: 46
Posty: 108
Rejestracja: 16 wrz 2021, 20:22
Lokalizacja: Warszawa
Drukarka: Anet A8
x 41

Re: Konstruowanie nietypowego ekstrudera

Post autor: arbaql »

20210924_163510.jpg
Jak widzicie złożyłem maszynę na szybko i wyszło z tego straszne druciarstwo bo przekładnia ze ślimakiem połączona na sztywno a cylinder z silnikiem z wątpliwą osiowością i równoległością. Ale działa i do pierwszych testów na zimno i bez kryzy z dyszą wystarczy. Bardzo mnie ciekawiło czy ślimak nie będzie się klinował o surowiec w momencie gdy duży kawałek stanie w połowie w komorze pobierania a w połowie poza nią. Wydrukowałem sobie do tego celu z PLA sztabkę ze 100% wypełnieniem taką 10x5x150mm. Ślimak ucina ją jak masło a silnik nawet nie miałknie. Pierwszy sukces!
panWiadr0, Berg
"Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da i on właśnie to robi." - Albert Einstein
Awatar użytkownika
arbaql
Postów w temacie: 46
Posty: 108
Rejestracja: 16 wrz 2021, 20:22
Lokalizacja: Warszawa
Drukarka: Anet A8
x 41

Re: Konstruowanie nietypowego ekstrudera

Post autor: arbaql »

Chciałem was gorąco prosić o pomoc w rozwiązaniu jednego problemu.


To jest schemat płyty głównej mojej drukarki. Chcę zastosować mocniejszy sterownik na wyższe napięcie, jaki widać na fotografii w poprzednim poście. To tani sterownik ze wschodu 9-42VDC, 4A sterowany sygnałem PWM, który mógłby zasilać mój silnik ekstrudera. Sygnały wejściowe na sterowniku: ENA- , ENA+5V , DIR- , DIR+5V , PUL- ,PUL+5V. W przypadku sterowania plusem wystarczy doprowadzić jeden minus do sterownika i "zmostkować" ENA-,ENA-,PUL-. Pozostałe osie miałyby dalej być napędzane przez płytę główną drukarki. Pytanie brzmi czy ktoś coś takiego kiedyś robił i z jakim skutkiem, czy to jest możliwe wyodrębnić ten sygnał z płyty głównej wlutowując się chociażby do testpoints-ów a minus wziąć np z wolnego złącza J3 (którego nie zaznaczyłem na schemacie ale jest prawie na środku).
Na rysunku zaznaczyłem zieloną ramką wyjścia pwm które wychodzą z układu sterującego Atmega (po prawej na dole) i idą do sterownika osi E (po prawej na górze).
ANET3D_Board_Schematic1.png
Może jest inne prostsze rozwiązanie takiego problemu??? Co o tym myślicie, biorąc pod uwagę że nawet nie wiem czy opisany sygnał jest na pewno 5v ani czy jest +czy - . Jak ustalić czy sygnały "E_STEP", "E_DIR" oraz "XY_ENABLE" idą plusem czy minusem? Czy umie ktoś wywnioskować to ze schematu? (zaznaczyłem podwójnym czerwonym okręgiem)
...
img-1917.orig.jpg
"Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da i on właśnie to robi." - Albert Einstein
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 4
Posty: 8908
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5842
Kontakt:

Re: Konstruowanie nietypowego ekstrudera

Post autor: dziobu »

  1. Sygnały masz 5V bo to AVR.
  2. Olewając zabezpieczenia (których i tak tu nie ma i pewnie i tak byś nie dawał) możesz wyjść sygnałami sterującymi bezpośrednio z nóżek uC (*1) zachowując osie zgodne z Marlinem czy jaki tam soft chcesz upchnąć. To że na tych liniach będą wisiały wbudowane stepy to nie ma znaczenia.
  3. Jeśli dobrze widzę w dokumentacji A4988 to jeden krok realizowany jest przez impuls (na stan wysoki) na linii STEP. Czyli krok jest na narastające zbocze.
edit.
(*1)
Berg słusznie zauważył że wydajność prądowa wyjść w uC może nie wystarczyć do napędzenia wejść w zewnętrznym sterowniku. Zacznij od sprawdzenia parametrów wejść bo potencjalnie będziesz musiał dać po drodze jakieś tranzystory. Jak to olejesz to możesz uszkodzić uC.
Berg, arbaql
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 7563
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2661

Re: Konstruowanie nietypowego ekstrudera

Post autor: Berg »

Po to wymyślono takie podstawki wpinane w typową elektronikę zamiast stepstików, by nie trzeba było nic lutować.
https://pl.aliexpress.com/item/32821023876.html
U ciebie trzeba by to rozwiązać przy pomocy dowolnej płytki prototypowej i 9 tranzystorów (3 na każdy silnik) i 9 rezystorów. Na wzór tego co wyżej. Po bożemu przynajmniej pasowało by to tak zrobić , jednak ty mówisz o tylko jednym sterowniku do ekstrudera chyba . Niektórzy raportują, że mimo wszystko podpięli na krótko pod uC i nie spaliło się nic. A że tej elektroniki i tak specjalnie nie szkoda, to może można spróbować
:smile2:
HTB1EJXbSXXXXXbAXFXXq6xXFXXXv.jpg
HTB1GzU2RVXXXXb8XVXXq6xXFXXXy.jpg
HTB1qHtySXXXXXclXXXXq6xXFXXXP.jpg
dziobu, arbaql, Adinfo
Awatar użytkownika
arbaql
Postów w temacie: 46
Posty: 108
Rejestracja: 16 wrz 2021, 20:22
Lokalizacja: Warszawa
Drukarka: Anet A8
x 41

Re: Konstruowanie nietypowego ekstrudera

Post autor: arbaql »

dziobu pisze:To że na tych liniach będą wisiały wbudowane stepy to nie ma znaczenia.
Jeśli dobrze widzę w dokumentacji A4988 to jeden krok realizowany jest przez impuls (na stan wysoki) na linii STEP. Czyli krok jest na narastający
Czyli nie będzie się nic działo złego jeśli gniazdo na silnik ekstrudera w płycie głównej będzie nieobciążone (nie będzie silnika) ?

Stan wysoki to mam rozumieć że sterowanie jest +plusem

A wyjść sygnałami z nóżek uC to chodzi o układ generujący sygnały? Tu wolałbym się lutować do punktów testowych które są trochę dalej od układu scalonego i znajdują się "na ścieżkach" odchodzących od tych nóżek. Wydaje mi się że te punkty są już pocynowane bo błyszczą.

Czym to polecacie lutować. Transformatorową czy z grotem? Czym mniejsze ryzyko upalenia płyty? No i gdzie byście się podpięli po GND na moim miejscu? Bo czuję że minus też tu ma znaczenie.
"Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da i on właśnie to robi." - Albert Einstein
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 4
Posty: 8908
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5842
Kontakt:

Re: Konstruowanie nietypowego ekstrudera

Post autor: dziobu »

Nie lepiej pójść w stronę rozwiązania zasugerowanego przez @Berg?
Awatar użytkownika
arbaql
Postów w temacie: 46
Posty: 108
Rejestracja: 16 wrz 2021, 20:22
Lokalizacja: Warszawa
Drukarka: Anet A8
x 41

Re: Konstruowanie nietypowego ekstrudera

Post autor: arbaql »

Jak upalę płytę do Anet A8 to trzeba będzie puścić trochę forsy na bardziej wszechstronne rozwiązanie. Teraz w tej płycie nie mam takich połączeń na inne drivery. A cięcie kosztów jest dla mnie istotne :(
"Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da i on właśnie to robi." - Albert Einstein
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 7563
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2661

Re: Konstruowanie nietypowego ekstrudera

Post autor: Berg »

lutuj gdziekolwiek. grotem. Generalnie nie używaj transformatorowej do elektroniki.
Stanley_B
Awatar użytkownika
Stanley_B
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 306
Rejestracja: 16 kwie 2020, 00:22
Lokalizacja: UK
Drukarka: Kossel Plus
x 88

Re: Konstruowanie nietypowego ekstrudera

Post autor: Stanley_B »

Berg pisze:lutuj gdziekolwiek. grotem. Generalnie nie używaj transformatorowej do elektroniki.
Złota Lut-Lampa dla ciebie za ten tekst. To była pierwsza zasada lutowania, jaką poznałem w swoim DIY życiu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ekstrudery, głowice i dysze, chłodzenie wydruku”