Konstruowanie nietypowego ekstrudera

Awatar użytkownika
Pjoter
Drukarz
Postów w temacie: 4
Posty: 2004
Rejestracja: 16 lis 2017, 18:53
Lokalizacja: Gdańsk
Drukarka: HEVO, MK3S
x 877

Re: Konstruowanie nietypowego ekstrudera

Post autor: Pjoter »

A kurde sorry, pomyliło mi się :D
Moje wydruki | Thingiverse | PrusaPrinters
Anycubic i3 Mega - sprzedana
HyperCube Evolution #1 - worklog
Ender-2 - sprzedana
Prusa MK3S - odkupiona używana
HyperCube Evolution #2 - szukam na nią miejsca na razie w odstawce
Awatar użytkownika
arbaql
Postów w temacie: 46
Posty: 108
Rejestracja: 16 wrz 2021, 20:22
Lokalizacja: Warszawa
Drukarka: Anet A8
x 41

Re: Konstruowanie nietypowego ekstrudera

Post autor: arbaql »

Mój wazy ponad 2 kilo i na anetce tez chodzi. Na złość wszystkim. A że sie troche buja.... Planuje odchudzic go o 60-70% i bedzie git.
"Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da i on właśnie to robi." - Albert Einstein
jzagaja
Postów w temacie: 4
Posty: 271
Rejestracja: 12 mar 2019, 15:53
x 4

Re: Konstruowanie nietypowego ekstrudera

Post autor: jzagaja »

Po azotowaniu
59A1F19B331BBA0DA277728B277BEF9F.jpg
Awatar użytkownika
arbaql
Postów w temacie: 46
Posty: 108
Rejestracja: 16 wrz 2021, 20:22
Lokalizacja: Warszawa
Drukarka: Anet A8
x 41

Re: Konstruowanie nietypowego ekstrudera

Post autor: arbaql »

Pjoter pisze:A może jednak ekstruder filamentu z takiej konstrukcji? Odpadają wszelkie problemy z retrakcją, flow (teoretycznie trzeba będzie ustawić tylko raz) no i z ramą. Konstrukcja nawijarki przyczepiona do deski i jazda. Obojętnie czy w poziomie czy w pionie. CNC kitchen ma na yt fajne filmy na ten temat.
Taki jest plan "B" a obecnie jeszcze się nie poddaję. Problem do rozwiązania: ustabilizować równomierność podawania materiału. Obecnie mam gładki cylinder i jak do tej pory część warstw wychodzi poprawnie ale większość jest albo "przelana" albo "niedolana". Planuję zrobić nacięcia wewnątrz cylindra w strefie pobierania równoległe do osi i sprawdzić czy jest poprawa
Pjoter pisze:Echo na X? Ja się zdziwię jak po 10 minutach rama się nie połamie :D
Po kilku godzinach testów rama jest cała. Prędkość druku podczas testów nie była duża i uzyskałem 50g/godz na dyszy 1mm. Ale echo mnie najmniej interesuje aczkolwiek tak - macie rację - dysza nie porusza się idealnie w linii tylko zatacza rozciągnięte ósemki i zygzaki bo oś jest przeciążona.

Z powodu awarii komputera (padł mi cały system) nie było gdzie przygotować gcoda i modelu do testów a teraz walczę z design spadkiem bo nowo zainstalowany robi mi kanciaste okręgi i nie wiem jak zwiększyć ilość płaszczyzn. Dlatego próby robiłem na starych projektach szykowanych na ekstruder filamentowy i nie do końca były odpowiednie do testów. Wszystko pod górkę.

Piękny ekstruder jzagaja. Dużo bardziej profesjonalny niż mój a z azotowaniem - niezniszczalny.
Gurzyn
"Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da i on właśnie to robi." - Albert Einstein
Awatar użytkownika
yru
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 5
Rejestracja: 03 mar 2021, 13:39
x 2

Re: Konstruowanie nietypowego ekstrudera

Post autor: yru »

Ależ to szybko powstaje! Też chce taki! Ale tak zupełnie serio, też chce taki. 5kg na dobe przekroczyłem już dawno, czuć już koszt filamentu i relatywnie często robie druki gabarytowe w trybie wazy. Ostatnio jako popisówke drukowałem 3.3 metrową figure :) Bardzo chętnie bym zapiął pelet ekstruder rodzimej produkcji do golema "F". Obecnie max gF to tylko 50x50x70cm, ale budują się już wieksze :)
jzagaja
Postów w temacie: 4
Posty: 271
Rejestracja: 12 mar 2019, 15:53
x 4

Re: Konstruowanie nietypowego ekstrudera

Post autor: jzagaja »

Zobaczymy co z tego wyjdzie.
47F7441C349809D8ECD6773AAE0C379F.jpg
Awatar użytkownika
arbaql
Postów w temacie: 46
Posty: 108
Rejestracja: 16 wrz 2021, 20:22
Lokalizacja: Warszawa
Drukarka: Anet A8
x 41

Re: Konstruowanie nietypowego ekstrudera

Post autor: arbaql »

IMG_20220729_135326118.jpg
Wiele metrów filamentu upłynniono od ostatniego posta :roll: i postanowiłem trochę odświeżyć temat.
Budowa nietypowego ekstrudera trwa nieprzerwanie, niestety bardzo mozolnie. W międzyczasie nastąpiła zmiana koncepcji i obecny prototyp wygląda jak powyżej. Mechanicznie prawie gotowy, elektronicznie w powijakach. Żaden ze mnie elektronik, więc z braku wiedzy i doświadczenia postanowiłem że sterowanie zrealizuję na Arduino ale średnio mi to idzie.

Główną zmianą pod względem mechaniki jest to, że roztopiony w ekstruderze ślimakowym plastik ma być precyzyjnie dozowany pompą zębatą pracującą w temperaturze takiej samej jak hotend typowej drukarki a samą pompą zarządzać ma drukarka. Do tego celu skonstruowałem taką małą pompę ze stali maszynowej o masie ok 200g
IMG_20220321_203004_01.jpg
na foto pompa bez pokrywy

Jakby wśród forumowiczów znalazła się jakaś dobra dusza znająca tajniki programowania Arduino to byłbym wdzięczny za pomoc..
Abys, Kopytko
"Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da i on właśnie to robi." - Albert Einstein
Awatar użytkownika
arbaql
Postów w temacie: 46
Posty: 108
Rejestracja: 16 wrz 2021, 20:22
Lokalizacja: Warszawa
Drukarka: Anet A8
x 41

Re: Konstruowanie nietypowego ekstrudera

Post autor: arbaql »

[Rozszerzenie mp4 zostało wyłączone i nie będzie dłużej wyświetlane.]

"Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da i on właśnie to robi." - Albert Einstein
Awatar użytkownika
arbaql
Postów w temacie: 46
Posty: 108
Rejestracja: 16 wrz 2021, 20:22
Lokalizacja: Warszawa
Drukarka: Anet A8
x 41

Re: Konstruowanie nietypowego ekstrudera

Post autor: arbaql »

https://youtube.com/shorts/XN_IkKYFT08?feature=share
Materiał testowany- transparentny SBS
"Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da i on właśnie to robi." - Albert Einstein
Awatar użytkownika
arbaql
Postów w temacie: 46
Posty: 108
Rejestracja: 16 wrz 2021, 20:22
Lokalizacja: Warszawa
Drukarka: Anet A8
x 41

Re: Konstruowanie nietypowego ekstrudera

Post autor: arbaql »

https://youtu.be/IqWbR8Tkfjw kolejny test.
Gdy jest mało granulatu towar nie idzie z dyszy, dosypuję, ekstruder pobiera granulki, po chwili nabija ciśnienie i zwalnia, materiał jest wtłaczany do dyszy. Na początku przez chwilę idzie spieniony.
"Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da i on właśnie to robi." - Albert Einstein
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ekstrudery, głowice i dysze, chłodzenie wydruku”