Wymiana dyszy na inny rozmiar co wybrać: MK8, MK10, V6...?

Awatar użytkownika
zbyszp
Postów w temacie: 2
Posty: 151
Rejestracja: 23 gru 2019, 07:41
Lokalizacja: Żuromin
Drukarka: Ender3, Sapphire Pro
x 16

Wymiana dyszy na inny rozmiar co wybrać: MK8, MK10, V6...?

Post autor: zbyszp »

Od dłuższego czasu drukuję wyłącznie na dyszach typu V6 mosiężne, stalowe i oryginalnej dyszy w sapphire pro (myślę, że jest to typ MK8).

Postanowiłem w SP Pro spróbować PETG CF i PLA z dodatkami więc zamówiłem większe dysze wzmacniane 0.6 i 0.8 MK8, przy instalacji okazało się, że rozmiar główki dyszy to 6mm, a nie 7 jak w zainstalowanej, reszta oczywiście pasuje i PLA marmurek drukuje się bezproblemowo na 0.6. Czy jest może gdzieś dostępna informacja o różnicach między MK8, MK10, V6 - bo gwint wewnętrzny M6 pasuje tako samo w blok Sapphire jak i w phateus w moim biqu H2.
W Biqu H2 miałem dyszę stożkową (podobną jak w sapphire pro) z główka 7mm, wstawiłem nową V6 (też głopwka na klucz 7mm), wszystko śmiga. Jak to jest, czy wstawiać tak jak pasuje czy lepiej współpracują dysze jakie były w oryginale?

Na zdjęciach stalowe z główką 6mm, sapphire pro hotend i biqu h2 z takimi samymi (?) dyszami.
1.png
2.png
3.png
Awatar użytkownika
cyfron
Postów w temacie: 1
Posty: 1422
Rejestracja: 30 sty 2019, 09:28
Drukarka: U30, SP Pro, UM2+
x 365

Re: Wymiana dyszy na inny rozmiar co wybrać: MK8, MK10, V6...?

Post autor: cyfron »

Różnica jest w długości gwintu dyszy.
Awatar użytkownika
zbyszp
Postów w temacie: 2
Posty: 151
Rejestracja: 23 gru 2019, 07:41
Lokalizacja: Żuromin
Drukarka: Ender3, Sapphire Pro
x 16

Re: Wymiana dyszy na inny rozmiar co wybrać: MK8, MK10, V6...?

Post autor: zbyszp »

OK. Trochę poprzeglądałem aukcji i rzeczywiście. Czyli długość ta sama, ale dłuższy gwint w V6. Dzięki za rozjaśnienie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ekstrudery, głowice i dysze, chłodzenie wydruku”