Jaki All metal hotend do Endera 3

revo123
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 9
Rejestracja: 04 lut 2020, 19:19
x 3

Re: Jaki All metal hotend do Endera 3

Post autor: revo123 »

BY móc bezpiecznie drukować filamentami wymagającymi wyższych temperatur zastanawiałem się nad zakupem
https://pl.aliexpress.com/item/40000846 ... web201603_
Natomiast śledząc wątki nie wiem czy doszedłem do poprawnego wniosku że wystarczy wymienić sam Hotbreak na tytanowy bez wkładki teflonowej dostępny na Tdi-Cad. Pytanie brzmi czy wymiana na tytanowy bez wkładki nie spowoduje problemów z drukiem filamentami mniej wymagającymi temperaturowo ?
Awatar użytkownika
epon
Postów w temacie: 1
Posty: 234
Rejestracja: 20 maja 2018, 20:24
Lokalizacja: Hajnówka
x 48

Re: Jaki All metal hotend do Endera 3

Post autor: epon »

Na pewno będziesz musiał ustawić na nowo retrakcję (na mniejszą), od Tdi będziesz miał b.szybko
H-bot w ciągłej budowie
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 8908
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5842
Kontakt:

Re: Jaki All metal hotend do Endera 3

Post autor: dziobu »

revo123 pisze:Natomiast śledząc wątki nie wiem czy doszedłem do poprawnego wniosku że wystarczy wymienić sam Hotbreak na tytanowy bez wkładki teflonowej dostępny na Tdi-Cad.
Chcąc drukować w temperaturach powyżej 250°C musisz wywalić PTFE ze strefy ciepłej. Czy podmienisz łącznik na full metal czy wstawisz zupełnie inny hotend bez teflonu - obojętne. Problem w tym że rurka teflonowa od okolic 260 stopni się degraduje (i puchnie) wytwarzając przy tym jakieś szkodliwe substancje.
revo123 pisze:Pytanie brzmi czy wymiana na tytanowy bez wkładki nie spowoduje problemów z drukiem filamentami mniej wymagającymi temperaturowo ?
W głowicy typu v5 (chińskiej; z Flsuna i3) wstawiłem równie chiński łącznik full metal z allegro za pare zł. Nie wydrukowałem tym nic.
Do Zmorpha skleciłem kompletą głowicę z oryginalnym V6 (https://reprapy.pl/viewtopic.php?f=34&t=5197) i na tym drukuje wszystkim; właściwie to sprawuje się lepiej niż firmowe głowice do tych drukarek.

Znając poziom rozwiązań, jakość materiałów i ogólne podejście - łącznik od TDI powinien działać poprawnie.
Awatar użytkownika
TDI-CAD
Postów w temacie: 1
Posty: 1538
Rejestracja: 19 kwie 2016, 19:27
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: K1C, Gate 1 fiber
x 568

Re: Jaki All metal hotend do Endera 3

Post autor: TDI-CAD »

Wystarczy wymienic łącznik na full metal. Najlepiej tytanowy.
revo123
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 9
Rejestracja: 04 lut 2020, 19:19
x 3

Re: Jaki All metal hotend do Endera 3

Post autor: revo123 »

Heh to za bardzo pospieszyłem i kupiłem z tytanu i mieszany. Rozumiem ze wystarczy aby podmienić hotbrake z tym, że w miejscu styku z radiatorem użyć pasty termoprzewodzącej?
Awatar użytkownika
kamilxxg
Postów w temacie: 1
Posty: 257
Rejestracja: 25 lis 2018, 19:18
Drukarka: Ender-3 Bear Upgrade
x 71

Re: Jaki All metal hotend do Endera 3

Post autor: kamilxxg »

W miejscu styku z radiatorem pastę dobrze jest dać także przy gardzieli z kawałkiem PTFE, przy tytanowym all metal tak samo jest to wskazane
Ender-3 "Bear Upgrade" SKR V1.4, TMC2209, Dragon, BMG | Wyeliminowałem szparkę zanim to było modne!
Mingda MD-16 Fabryczna wersja... na razie
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ekstrudery, głowice i dysze, chłodzenie wydruku”