Anycubic 4max Pro extruder

Awatar użytkownika
benekdp
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 120
Rejestracja: 07 lis 2019, 18:11
Drukarka: Ultimaker 2+
x 12

Re: Anycubic 4max Pro extruder

Post autor: benekdp »

FlameRunner pisze:Ekstruder fabryczny wygląda sensownie. Ma przełożenie, ma regulowany docisk. On ma szanse się bardzo dobrze spisywać, o ile jest poprawnie wykonany. Jeśli wszystko płynnie się kręci, a zębatka popychająca filament ma ostre zęby, to nie widzę powodu, żeby wymieniać ekstruder, a już na pewno nie na taki, który masz na oku.

Bardzo możliwe, że Twoje problemy powoduje głowica lub parametry druku i w takim przypadku wymiana ekstrudera na taki, który jest w stanie mocniej pchać filament może faktycznie dać poprawę, ale to nie będzie rozwiązanie problemu, tylko jego zamaskowanie.

No i ostatnie, ale nie najmniej ważne: co masz na myśli pisząc o 40 mm/s? Wszystko (obrysy, wypełnienia, podpory) drukujesz z taką szybkością? Przy jakiej wysokości warstwy i szerokości ścieżki?
Zmieniałem również cały hotend, ze 2 tygodnie temu doszły mi bo zamówiłem 4 szt.
Jeżeli chodzi o rurkę teflonową to nie wiem jak ona idzie daleko, jak powinno być prawidłowo? Rurka również była nowa (nie jedna).

Dzieje się tak (że zaczyna rzeźbić w filamencie) jak np zwiększę przepływ, szerokość linii pocz. warstwy etc. wszędzie tam gdzie potrzeba wepchnąć więcej filamentu... Baaaaaa, nawet jak nacisnę opcję filament In na wyświetlaczu, żeby wciągnęło nowy filament to od razu rzeźbi - zawsze.

Jeżeli chodzi o parametry druku - jestem świeży, może gdzieś robię błędy (rzućcie okiem - model stojak na filament), no ale nawet opcja wciągnij filament też rzeźbi. Na PLA nigdy się to nie zdarzyło, na Nylonie tylko raz - zawsze drukuję np wewnętrzne ścianki bądź wypełnienie na 50-60mm/s, na ABSie nie mogę nigdzie przekroczyć 40mm/s i też nie zawsze się udaje.
123.jpg
Ja założyłem, że autor sobie zamodeluje i wydrukuje nowy wózek pod e3d.
Chciał bym tego uniknąć, ale gotowy model z chęcią wydrukuje:)
Dziękuję
Pozdrawiam Damian
mpk
Postów w temacie: 4
Posty: 358
Rejestracja: 27 lis 2019, 00:01
x 100

Re: Anycubic 4max Pro extruder

Post autor: mpk »

też jestem świeżak, więc traktuj z dystansem, ale:
245 imo to za wysoko przy tej nieszczęsnej rurce teflonowej. będzie ci się stopniowo degradować i co raz bardziej utrudniać przepychanie druta, aż w końcu się zapcha.
i retrakcję spróbuj mniejszą. raczej nie więcej niż 2mm.

i przy okazji jak masz możliwość, to sprawdź czy faktycznie masz temperaturę taką, jak ustawiasz, bo mój egzemplarz znacznie przegrzewał i też ABSu nie mogłem przez to długo ogarnąć
Awatar użytkownika
benekdp
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 120
Rejestracja: 07 lis 2019, 18:11
Drukarka: Ultimaker 2+
x 12

Re: Anycubic 4max Pro extruder

Post autor: benekdp »

245 imo to za wysoko przy tej nieszczęsnej rurce teflonowej. będzie ci się stopniowo degradować i co raz bardziej utrudniać przepychanie druta, aż w końcu się zapcha.
i retrakcję spróbuj mniejszą. raczej nie więcej niż 2mm.
Robiłem, ze 2 wierze i zakres 240 - 245'C i ten zakres (i same druki) wyglądają dobrze, po testuję jeszcze, zejdę do 235 i zobaczymy.
Retrakcja czy 2mm czy 6mm to i tak jest ch...a i tak :D - wiem pobowie się jeszcze temp, głównie chodzi o PLA.

ABS jak już mi pójdzie to wydruki są jak dla mnie prawie ok (kilka pierdół do poprawy), ale bez większych problemów, główny na tą chwilę to w/w problem.

Sprawdzę temperaturę jaka jest w rzeczywistości.

Co do samego problemu, wydrukowałem nowy docisk filamentu, jak będzie wena to porozbieram znowu wszystko i wymienię go, "może pomoże".

Jeszcze myślę może dało by radę znaleźć samą zębatkę z innym radełkiem, głębszym, inny kierunek... no nie wiem.
Pozdrawiam Damian
Awatar użytkownika
Zbigu
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 147
Rejestracja: 03 lis 2019, 15:58
x 26

Re: Anycubic 4max Pro extruder

Post autor: Zbigu »

Hej a może masz źle wyregulowany docisk do radełka?
Awatar użytkownika
benekdp
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 120
Rejestracja: 07 lis 2019, 18:11
Drukarka: Ultimaker 2+
x 12

Re: Anycubic 4max Pro extruder

Post autor: benekdp »

Hey. Kręcone we wszystkie strony, mniej, więcej. Nic nie pomaga.
Pozdrawiam Damian
Awatar użytkownika
Zbigu
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 147
Rejestracja: 03 lis 2019, 15:58
x 26

Re: Anycubic 4max Pro extruder

Post autor: Zbigu »

Hej, a jak po drukowaniu wyjmiesz filament z extrudera to są tam ładnie nacięte ząbki od radełka. Przyglądałeś się temu pod powiększeniem?
Załączniki
Radelko.JPG
Awatar użytkownika
benekdp
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 120
Rejestracja: 07 lis 2019, 18:11
Drukarka: Ultimaker 2+
x 12

Re: Anycubic 4max Pro extruder

Post autor: benekdp »

Wszystko wygląda normalnie. :/
Pozdrawiam Damian
tig33r
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 629
Rejestracja: 15 lip 2017, 16:07
Drukarka: Hypercube Evolution
x 100

Re: Anycubic 4max Pro extruder

Post autor: tig33r »

Pokaż jak wygląda rurka teflonowa.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ekstrudery, głowice i dysze, chłodzenie wydruku”