Anycubic 4max Pro extruder

Awatar użytkownika
benekdp
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 120
Rejestracja: 07 lis 2019, 18:11
Drukarka: Ultimaker 2+
x 12

Anycubic 4max Pro extruder

Post autor: benekdp »

Witam, postanowiłem, że chciałbym wymienić ekstruder na inny. Od Anycubic są dostępne tylko od innych drukarek, nie widziałem do mojej, a tym bardziej innego niż fabryka dała. Głównie ze względu na to, że mam problemy z drukowaniem ABS'em, radełko obraca się i rzeźbi w materiale, nie mogę przekraczać prędkości 40mm/s, a nawet przy takiej prędkości zdarza się, że (50% przypadków), że w trakcie druku stół poniżej dyszy 1cm, a wydruku brak. Myślę, że ekstruder z innym radełkiem, załatwił by sprawę. Oczywiście próbowałem innych temperatur łącznie z 260'C, wymieniane dysze na nowe, sam ekstruder ostatnio rozebrany na części pierwsze, podmuchany, pochuchany, przesmarowany i złożony, dwa różne filamenty od DD i eSun - nic nie pomaga. No i pytanie czy zakup jakiegoś ekstrudera ma sens, czy będę w stanie to ogarnąć i go zamontować, czy będzie to wymagało 50 tys drukowanych części i pasowania wszystkiego ze sobą przez kolejne 2 tygodnie ?
Ekstrudery są jakoś normalizowane ? Szerokość, wysokość, grubość ?

Mam w tech chwili coś takiego
extruder.jpg
extruder.jpg (17.39 KiB) Przejrzano 4599 razy
A czy da rade zamontować coś w ten deseń, czy to ma sens?
redrex.jpg
Dziękuje
Pozdrawiam Damian
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Anycubic 4max Pro extruder

Post autor: FlameRunner »

benekdp pisze:Oczywiście próbowałem innych temperatur łącznie z 260'C
To teraz wyremontuj głowicę (wymień rurkę teflonową), a dopiero potem kombinuj dalej. ;)

(Dobrze kojarzę, tam rurka PTFE wchodzi do bloku głowicy?)
benekdp
mpk
Postów w temacie: 4
Posty: 361
Rejestracja: 27 lis 2019, 00:01
x 101

Re: Anycubic 4max Pro extruder

Post autor: mpk »

Dobrze kojarzysz. I też miałem właśnie pisać, że pewnie sobie ją skurczył;)

Dalej:
czy będzie to wymagało 50 tys drukowanych części i pasowania wszystkiego ze sobą przez kolejne 2 tygodnie ?
Będzie. W najlepszym przypadku możesz znaleźć jakiś gotowy montaż pod titana aero na thingverse.
Ekstrudery są jakoś normalizowane ? Szerokość, wysokość, grubość ?
no niezbyt. a 4max pro to na razie mój lider w rankingu na najbardziej popieprzoną konstrukcję głowicy;)
benekdp
tig33r
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 629
Rejestracja: 15 lip 2017, 16:07
Drukarka: Hypercube Evolution
x 100

Re: Anycubic 4max Pro extruder

Post autor: tig33r »

Ten ekstruder wygląda jak kopia titana? Rozbierz go i pokaż bebechy skoro i tak musisz rurkę teflonową wewnątrz wymienić.

Ten, który pokazałeś to jest extruder bowden. Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę z czym się wiąże przejście na bowdena, ale swego czasu bardzo polecany jako najekonomiczniejsza wersja na forum był 3Dator https://www.thingiverse.com/thing:1318849 (chyba w kontekście kossela linear plus). Z takich ekstraordinary bowdenów to teraz w modzie jest mobius 3.1.
benekdp
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Anycubic 4max Pro extruder

Post autor: FlameRunner »

Ekstruder fabryczny wygląda sensownie. Ma przełożenie, ma regulowany docisk. On ma szanse się bardzo dobrze spisywać, o ile jest poprawnie wykonany. Jeśli wszystko płynnie się kręci, a zębatka popychająca filament ma ostre zęby, to nie widzę powodu, żeby wymieniać ekstruder, a już na pewno nie na taki, który masz na oku.

Bardzo możliwe, że Twoje problemy powoduje głowica lub parametry druku i w takim przypadku wymiana ekstrudera na taki, który jest w stanie mocniej pchać filament może faktycznie dać poprawę, ale to nie będzie rozwiązanie problemu, tylko jego zamaskowanie.

No i ostatnie, ale nie najmniej ważne: co masz na myśli pisząc o 40 mm/s? Wszystko (obrysy, wypełnienia, podpory) drukujesz z taką szybkością? Przy jakiej wysokości warstwy i szerokości ścieżki?
mpk
Postów w temacie: 4
Posty: 361
Rejestracja: 27 lis 2019, 00:01
x 101

Re: Anycubic 4max Pro extruder

Post autor: mpk »

Tak, to kopia titana, ale nie 1:1. Tutaj musi być jeszcze śrubka do przymocowania radiatora - wchodzi od spodu i śrubka idąca środkiem ekstrudera to jedyne, co trzyma to w całości;) To minimum. nie jestem jeszcze pewien jak z przymocowaniem ekstrudera do wózka - dwie śrubki. nie jestem pewien czy rozstaw ten sam. Tak "z głowy" to nie.
tig33r
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 629
Rejestracja: 15 lip 2017, 16:07
Drukarka: Hypercube Evolution
x 100

Re: Anycubic 4max Pro extruder

Post autor: tig33r »

W swoim temacie tdi-cad ma zdjęcia hotendu i ekstrudera. Wygląda to na titana i nawet ma miejsce na e3d.
Nie wiem co za mózg wymyślił, żeby go łączyć rurką z czymś co wygląda na nie wiem co zamiast wsadzić tam coś kształtu e3dv6 :DD
Ogarnij sobie hotend poprawnie (rurka teflonowa, poprawne skręcenie całości), a jeśli dalej będą problemy to wsadź tam e3dv6, może być nawet kompletny klon od triangle labs.

Obrazek
Obrazek
benekdp
Awatar użytkownika
TDI-CAD
Postów w temacie: 1
Posty: 1545
Rejestracja: 19 kwie 2016, 19:27
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: K1C, Gate 1 fiber
x 568

Re: Anycubic 4max Pro extruder

Post autor: TDI-CAD »

Ten ekstruder i glowina jest ok Wrecz nie wolno tego zmieniac. Problem moze powodowac rurka ptfe. W moim przypadku byla za krótka i powodowala powstawanie szczeliny na dyszy.
FlameRunner, benekdp
mpk
Postów w temacie: 4
Posty: 361
Rejestracja: 27 lis 2019, 00:01
x 101

Re: Anycubic 4max Pro extruder

Post autor: mpk »

Ale tam nie ma jak wsadzić e3dv6. Nie bez poważnych przeróbek. No, chyba że chesz sobie chłodzić 1/3 radiatora.
Nadmuch na hotend jest robiony... tunelem w wózku, do którego pionowo z góry dmucha blower 5010.
Jako, że jedynym nawiewem jest tu wózek, dlatego cały oryginalny radiator ma raptem 4 żebra (choć szerokie).
za trzymanie wszystkiego w kupie odpowiadają trzy śrubki: dwa dolne w ekstruderze mocują ekstruder, silnik, pcb i wiatraki do wózka.
Pomiędzy nimi jest trzecia, która trzyma radiator włożony w otwór od spodu całej konstrukcji.
Fajne, bo kompaktowe.
niefajne, bo jedyne, co sobie w całej konstrukcji możesz wymienić bez przeróbek z materiałów do kupienia w sklepie to silnik i te 6cm teflonowej rurki;) (no i dysza, całe szczęście)
tig33r
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 629
Rejestracja: 15 lip 2017, 16:07
Drukarka: Hypercube Evolution
x 100

Re: Anycubic 4max Pro extruder

Post autor: tig33r »

Ja założyłem, że autor sobie zamodeluje i wydrukuje nowy wózek pod e3d. :DD
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ekstrudery, głowice i dysze, chłodzenie wydruku”