Open source w 3dgence one czy to możliwe ?:)

mrcnmajda
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 23
Posty: 45
Rejestracja: 18 sty 2020, 16:59

Open source w 3dgence one czy to możliwe ?:)

Post autor: mrcnmajda »

Czesc wszystkim forumowiczom . Mam nadzieje, że w dobrym dziale zakładam temat. Nigdy nie byłem aktywnym uczestnikiem forum z braku potrzeby no i pewnie zakresu wiedzy :) o ile z wiedzą idzie wolniej to potrzeba zdobycia wiedzy i informacji nadchodzi szybko. Do rzeczy.., mianowicie jestem posiadaczem drukarki 3dgence one. Jestem zadowolonym posiadaczem , z drukiem zacząłem niedawno jeśli chodzi o praktykę jako taka. Chcialbym aby doświadczeni użytkownicy bądź posiadacze takiej drukarki pomogli mi w odpowiedzi czy w mojej drukarce jest jakakolwiek możliwość przerobienia elektroniki , sterowania, oprogramowania bądź podłączenia odpowiednio kabelków aby mieć możliwość korzystania z innych głowic niż dedykowanych przez producenta. Tak jak pisałem wcześniej nie mam zastrzeżeń lecz spalbym spokojniej jakbym nie miał ograniczen, która pewnie z racji zapewnienia pewności co do odpowiedniej pracy nałożył na produkt producent :)
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 7569
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2675

Re: Open source w 3dgence one czy to możliwe ?:)

Post autor: Berg »

Chyba tej akurat nikt z forumowiczów nie przerabiał ale każdą drukarkę da się przerobić wymieniając elektronikę (100-300zł w zależności od sytuacji). Czasem da się również użyć takiej jaka jest oryginalnie z nowym softem.

rozkręć i wrzuć fotki elektroniki, wyświetlacza.

O jakie głowice Ci chodzi, co konkretnie chcesz osiągnąć ?
mrcnmajda
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 23
Posty: 45
Rejestracja: 18 sty 2020, 16:59

Re: Open source w 3dgence one czy to możliwe ?:)

Post autor: mrcnmajda »

Jestem w momencie w którym to co oferuje producent wystarczy ( choć akurat w domu drukuje elementy obudowy i próbuje z pla więc zobaczymy jak głowica sprawdzi się z ABS czy też poliamidu) producent po za rozmiarami dyszy w całym zespole 0,3 0,4 0,5 nie oferuje innych opcji takich jak gardziel z innym rozwiązaniem niż ptfe czy też sama dysza z innego stopu. Ale do tego czy to konieczne z ich strony dojdę po rozpoczęciu (już niebawem) druków z w.w. tworzyw. Miałem prędzej doczynienia z da Vinci 1.1+ m.in. i ograniczenia dobrych sprzętów nałożone przez producenta niekoniecznie mi pasowały nie to że chciałbym katować drukarkę ale tak jak napisałem w pierwszym poście fajnie, że pozwalają drukować z filamentow innych producentów ale nie fajnie , że tylko z ich głowicy. Drukarka jest trochę na rynku nie znam się ale mam obawy jak długo będa prowadzić takie wsparcie użytkowników w postaci dostępności głowic itp. z racji też tego że pracuje w branży tworzyw, dokładniej mówiąc zarządza produkcja detali na wtryskarkach to bardzo chciałbym wykorzystać drukarkę w wielu konfiguracjach bo widze, że jest solidna i ma potencjał. W grę wchodzą tworzywa wymagające temperaturowo itp. nie ukrywam, że nie jestem dobry z elektroniki jako tako pojetej i im bardziej szło by zachować oryginalne ustawienia i zdać się na odpowiednie podłączenia kabelków w minimalnym stopniu tym lepiej . Zależy mi na solidności , a nie braku reguralnosci w działaniu samego opragramowania itd. jak będę miał rozebrana część z głowicą i jej otoczenie dodam solidne zdjęcia . Zaraz wrzucę pierwsze punkt zbiorczy elektroniki otaczającej głowice ekstruder
mrcnmajda
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 23
Posty: 45
Rejestracja: 18 sty 2020, 16:59

Re: Open source w 3dgence one czy to możliwe ?:)

Post autor: mrcnmajda »

Zdjęcia , w weekend przyloze się i postaram porobić zdjęcia , które mam nadzieję pomogą w temacie
Załączniki
IMG_20200529_193955361.jpg
IMG_20200529_194049072.jpg
IMG_20200529_194030593.jpg
mcxmcx
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 2464
Rejestracja: 09 kwie 2017, 21:32
x 309

Re: Open source w 3dgence one czy to możliwe ?:)

Post autor: mcxmcx »

Twoja głowica wygląda tak mniej więcej?
Załączniki
Screenshot_2020-05-29-19-03-18-389.jpeg
Jeżeli przypadkiem podam ceny w GBP to sobie kolego, koleżanko, pomnóż razy pięć.
mrcnmajda
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 23
Posty: 45
Rejestracja: 18 sty 2020, 16:59

Re: Open source w 3dgence one czy to możliwe ?:)

Post autor: mrcnmajda »

Właśnie tak :)
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 7569
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2675

Re: Open source w 3dgence one czy to możliwe ?:)

Post autor: Berg »

Olej na razie przeróbki. Przyjdzie właściwy czas, to się tym zajmiemy.
Masz zajebistą drukarkę, to się nią naciesz taką jaką jest.
Nie drukuj tylko materiałami z włóknem węglowym.
DD ABS, czy ASA, PETG, TPU spokojnie drukują się w temperaturze <240 'C
mrcnmajda
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 23
Posty: 45
Rejestracja: 18 sty 2020, 16:59

Re: Open source w 3dgence one czy to możliwe ?:)

Post autor: mrcnmajda »

Tworzywa, które wymieniłeś mam za podstawę totalna z racji wykonywanego zawodu.. temperatury temperaturami, ale wiem jak włókno weglowe, szklane niszczy ślimaki w wtryskarkach . Jeśli chodzi o druk chce drukować na niej bardziej z dziwnych tworzyw ale dobrze i solidnie. Choćby miał być to wazon czy nawet potencjalna usługa choć raczej wszystko dla czystego doświadczenia będę próbował go drukować od ABS po drewno do PA+CF 30 A moim małym marzeniem jest filament ABS/PA (na razie nie spotkałem się jeśli chodzi o druk 3d) tworzywo tego typu to niezniszczalna mieszanka , produkuje z takiego. Testy wytrzymałości detali z tego tworzywa to jakiś kosmos . Trochę odbiegam za bardzo. Nie muszę teraz , ale jestem gotów i chciałbym aby mój 3dgence one był open source
mrcnmajda
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 23
Posty: 45
Rejestracja: 18 sty 2020, 16:59

Re: Open source w 3dgence one czy to możliwe ?:)

Post autor: mrcnmajda »

rafaljot pisze:Olej na razie przeróbki. Przyjdzie właściwy czas, to się tym zajmiemy.
Masz zajebistą drukarkę, to się nią naciesz taką jaką jest.
Nie drukuj tylko materiałami z włóknem węglowym.
DD ABS, czy ASA, PETG, TPU spokojnie drukują się w temperaturze <240 'C
Trochę jest w tym racji ci piszesz tak czy owak te tworzywa muszę przećwiczyć , może niebawem kupię druga głowice do ćwiczeń innych tworzyw ale troszkę kosztują więc zobaczymy jak dużo uda mi się przećwiczyć na jednej przeznaczonej do tego jednej jedynej bo jeśli coś spapram to droga zabawa będzie zbyt droga jeśli chodzi o głowice tylko od nich
Awatar użytkownika
Zepco
Postów w temacie: 9
Posty: 1555
Rejestracja: 25 kwie 2017, 22:23
Lokalizacja: Kielce
Drukarka: PRUSA i3 MK2S
x 294

Re: Open source w 3dgence one czy to możliwe ?:)

Post autor: Zepco »

Odstawmy na chwilę wymianę elektroniki. Powstaje pytanie czy na tym co jest dałoby się zrobić inną głowicę (może E3D v6) i tylko np zrobić jej PID zakładając że dobierzemy na tę samą temperaturę zasilania i z takim samym termistorem?
Myślę, że tak i może dałbyś radę jakoś wykorzystać dotychczasowe mocowania na tensometrach. Być może straciłbyś trochę na osi Z.
Prusa i3 MK2S
Anet A8 - rozebrana na części...
3DGence One
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ekstrudery, głowice i dysze, chłodzenie wydruku”