Open source w 3dgence one czy to możliwe ?:)

Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: Open source w 3dgence one czy to możliwe ?:)

Post autor: McKee »

mrcnmajda pisze:czy w mojej drukarce jest jakakolwiek możliwość przerobienia elektroniki , sterowania, oprogramowania bądź podłączenia odpowiednio kabelków aby mieć możliwość korzystania z innych głowic niż dedykowanych przez producenta. Tak jak pisałem wcześniej nie mam zastrzeżeń lecz spalbym spokojniej jakbym nie miał ograniczen, która pewnie z racji zapewnienia pewności co do odpowiedniej pracy nałożył na produkt producent :)
W skrócie, żeby zamknąć dyskusje: Nie ma. Zapomnij. Jeżeli sam tego technicznie nie ogarniesz, to moim zdaniem lepiej się na to nie porywaj.To jest dobry sprzęt, który działa, ale (IMHO) zbyt rzadki żeby seryjnie do niego ktoś inny części dorabiał. Jeżeli nie jesteś biegły w elektronice i mechanice, i nie masz jakiegoś znajomego tokarza to sobie odpuść. (To nie jest sprzęt do grzebania / przeróbek).
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
mrcnmajda
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 23
Posty: 45
Rejestracja: 18 sty 2020, 16:59

Re: Open source w 3dgence one czy to możliwe ?:)

Post autor: mrcnmajda »

McKee pisze:
mrcnmajda pisze:czy w mojej drukarce jest jakakolwiek możliwość przerobienia elektroniki , sterowania, oprogramowania bądź podłączenia odpowiednio kabelków aby mieć możliwość korzystania z innych głowic niż dedykowanych przez producenta. Tak jak pisałem wcześniej nie mam zastrzeżeń lecz spalbym spokojniej jakbym nie miał ograniczen, która pewnie z racji zapewnienia pewności co do odpowiedniej pracy nałożył na produkt producent :)
W skrócie, żeby zamknąć dyskusje: Nie ma. Zapomnij. Jeżeli sam tego technicznie nie ogarniesz, to moim zdaniem lepiej się na to nie porywaj.To jest dobry sprzęt, który działa, ale (IMHO) zbyt rzadki żeby seryjnie do niego ktoś inny części dorabiał. Jeżeli nie jesteś biegły w elektronice i mechanice, i nie masz jakiegoś znajomego tokarza to sobie odpuść. (To nie jest sprzęt do grzebania / przeróbek).

W przedsiębiorstwie, w którym pracuje mamy elektrodrążarki , drutowke , tokarkę, szlifierkę magnetyczna . Nie w tym rzecz na początku tematu napisalem, że chętnie zastosuje jeśli będzie to (nie wiem czy to dobre słowo) OPCJA QUICK :) na razie wszystko jest ok, ale orientować się w temacie mogę już zacząć aby nie być zielony kiedy przyjdzie czas wymian koniecznych . Co do biegłości w elektronice jeśli potrzeba wygeneruje u mnie dużą determinację to już nie raz potrafiłem zapoczątkować nowe zastosowanie rzeczy dotychczas niepowiązanych . Jestem ostrożny więc i cierpliwy
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: Open source w 3dgence one czy to możliwe ?:)

Post autor: McKee »

Koledzy ci już napisali że nie ma opcji quick. Mechanicznie to jest czołg. Możesz drukować na wszystkim. Są do tego stalowe dysze, więc możesz drukować z materiałów ściernych nawet. Fakt nie są tanie, ale to jest drukarka przemysłowa a nie hobbystyczna - ma działać. Kupujesz drukarkę za kilkanaście tys po to żeby ją przerabiać na kiepskiego chińczyka? Sorry, nie rozumiem toku myślenia. A może jeszcze masz gwarancję? Jak chcesz grzebać i wiecznie coś naprawiać to kup sobie Endera (w cenie dwóch print-core do 3DGence).
Jeżeli ci ta drukarka nie pasuje to sprzedaj, ale przeróbki to IMHO nie ten kierunek (firmware nie zmienisz, więc musisz wymienić elektronikę (i przy okazji ogarnąć nietypowe rozwiązania jak 2 belki tensometryczne)). Przy sprawnym (jeszcze?) sprzęcie i możliwym wsparciu producenta nie widzę żadnego sensu.
Dyskutujesz o rurce PTFE - a masz pojęcie co to jest i w którym miejscu jest w Twojej drukarce? A może jej wogole nie ma i dlatego górna granica temperatury to nie jest 250°C (?). Naprawdę daj sobie spokój z przeróbkami.
bafunio
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
Awatar użytkownika
Zepco
Postów w temacie: 9
Posty: 1555
Rejestracja: 25 kwie 2017, 22:23
Lokalizacja: Kielce
Drukarka: PRUSA i3 MK2S
x 294

Re: Open source w 3dgence one czy to możliwe ?:)

Post autor: Zepco »

Gdyby nie koronawirus to zakupiłbym za 1/4 ceny drugą gienię, którą w zamyśle chciałem poświęcić na eksperymenty z dostosowaniem do niej dueta. Bardzo mi się podoba ta pancerna konstrukcja i stół. Głowica jest fajna dopóki pracuje prawidłowo, gorzej jak się coś zepsuje to jej koszt trochę szarpie po kieszeni. Jest też opcja odesłania do producenta i oni za ok 100-150zł ją naprawią/wyczyszczą.
Jednak możliwość wykorzystania starych uszkodzonych głowic jest dość kusząca, bądź przeróbka która nie będzie bardzo ingerować w wózek i korzystać nadal z tensometrów.
Wewnątrz głowicy jest PTFE więc wyższe temperatury odpadają.

Czemu nie można przerobić drukarki która nie jest chińczykiem i swoje kosztuje? To są drukarki które po prostu działają, ale prócz mnie są też osoby, które mają jakiś niedosyt. Ja bym ją chętnie jeszcze bardziej wyciszył (elektronika) i byłaby wręcz idealna.
Prusa i3 MK2S
Anet A8 - rozebrana na części...
3DGence One
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: Open source w 3dgence one czy to możliwe ?:)

Post autor: McKee »

Zepco pisze:Wewnątrz głowicy jest PTFE więc wyższe temperatury odpadają.
Ale są też print core'y z PEEK.

Ja cię zupełnie rozumiem jako hobbystę, który coś sobie grzebie w prywatnej drukarce, wymienia elektronikę itp - ale tu został postawiony problem czy jest "OPCJA QUICK" w drukarce kupionej do firmy, a użytkownik wcześniej pisał, że z elektroniką nie jest mocny. Zaczynając od wymiany dyszy dojdziemy do wymiany płyty głównej - a to już gruba modyfikacja. Drukarka działa - zdaje się że jest świeżo zakupiona. Jeszcze nie zaczęli drukować a już chcą przerabiać - no sorry - moim zdaniem niewłaściwa kolejność. Najpierw trzeba zdobyć jakieś doświadczenie (moim skromnym zdaniem). A sprzęt firmowy ma po prostu działać i się zwracać / zarabiać na siebie a nie czekać na kolejną przeróbkę (zresztą sam pisałeś że do przeróbek kupiłbyś raczej kolejną a nie to co masz w tej chwili).
bafunio
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
Awatar użytkownika
Zepco
Postów w temacie: 9
Posty: 1555
Rejestracja: 25 kwie 2017, 22:23
Lokalizacja: Kielce
Drukarka: PRUSA i3 MK2S
x 294

Re: Open source w 3dgence one czy to możliwe ?:)

Post autor: Zepco »

Masz rację, umknęło mi że jest to firmówka. To też bym nie ruszał tym bardziej, że jak się opanuje te dysze to działają naprawdę przyzwoicie.
Jednak ja przestałem korzystać z programowej wymiany filamentu, bo go grzeje do 240stC i w przypadku DD PLA za bardzo je przypalało i zapychało dyszę.
Prusa i3 MK2S
Anet A8 - rozebrana na części...
3DGence One
mrcnmajda
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 23
Posty: 45
Rejestracja: 18 sty 2020, 16:59

Re: Open source w 3dgence one czy to możliwe ?:)

Post autor: mrcnmajda »

Zepco pisze:Masz rację, umknęło mi że jest to firmówka. To też bym nie ruszał tym bardziej, że jak się opanuje te dysze to działają naprawdę przyzwoicie.
Jednak ja przestałem korzystać z programowej wymiany filamentu, bo go grzeje do 240stC i w przypadku DD PLA za bardzo je przypalało i zapychało dyszę.

Firmówka ? Macie na myśli moją drukarkę ? To, że napisałem czym dysponujemy w pracy w ogóle nic nie mówi o tym, że ta drukarka jest firmowa . To moja prywatna drukarka . W następnym Twoim poście widzę postępy co do współpracy z TDI-CAD. Nie mogę się doczekać żeby zamówić choćby dysze .
mrcnmajda
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 23
Posty: 45
Rejestracja: 18 sty 2020, 16:59

Re: Open source w 3dgence one czy to możliwe ?:)

Post autor: mrcnmajda »

McKee pisze:Koledzy ci już napisali że nie ma opcji quick. Mechanicznie to jest czołg. Możesz drukować na wszystkim. Są do tego stalowe dysze, więc możesz drukować z materiałów ściernych nawet. Fakt nie są tanie, ale to jest drukarka przemysłowa a nie hobbystyczna - ma działać. Kupujesz drukarkę za kilkanaście tys po to żeby ją przerabiać na kiepskiego chińczyka? Sorry, nie rozumiem toku myślenia. A może jeszcze masz gwarancję? Jak chcesz grzebać i wiecznie coś naprawiać to kup sobie Endera (w cenie dwóch print-core do 3DGence).
Jeżeli ci ta drukarka nie pasuje to sprzedaj, ale przeróbki to IMHO nie ten kierunek (firmware nie zmienisz, więc musisz wymienić elektronikę (i przy okazji ogarnąć nietypowe rozwiązania jak 2 belki tensometryczne)). Przy sprawnym (jeszcze?) sprzęcie i możliwym wsparciu producenta nie widzę żadnego sensu.
Dyskutujesz o rurce PTFE - a masz pojęcie co to jest i w którym miejscu jest w Twojej drukarce? A może jej wogole nie ma i dlatego górna granica temperatury to nie jest 250°C (?). Naprawdę daj sobie spokój z przeróbkami.

1. "Są do tego stalowe dysze, więc możesz drukować z materiałów ściernych nawet" - gdzie zakupie taka dysze ?
2. "Kupujesz drukarkę za kilkanaście tys po to żeby ją przerabiać na kiepskiego chińczyka? Sorry, nie rozumiem toku myślenia. A może jeszcze masz gwarancję? " - Kupiłem, chce mieć możliwość korzystania z innych głowic w opcji quick lub dobrych dyszy , jak widzisz kolega Zepco w miarę optymistycznie podchodzi do tematu więc pozostaje mi czekać. Drukarka będzie spadać w cenie powoli, może więcej użytkowników z korzysta. Mam gwarancję, prędzej czy później sam będę musiał nauczyć się ja serwisować.

3."Dyskutujesz o rurce PTFE - a masz pojęcie co to jest i w którym miejscu jest w Twojej drukarce? A może jej wogole nie ma i dlatego górna granica temperatury to nie jest 250°C (?). Naprawdę daj sobie spokój z przeróbkami."
Wiem gdzie jest ptfe w mojej drukarce. Podczas czyszczenia widze, że od temperatur aż puchnie, a między gwintem rurki wkręcanej w głowice a rurką ptfe połączoną do tego gwintu wchodzącą w środek glowicy jakby puszczał jakiś klej . Na razie nie wnikam ponieważ to CZOŁG. Znam się nieco na tworzywach i może i ta drukarka to mały kombajn,ale głowica ...-raczej przydałaby się możliwość zastosowania innej . Fajnie że nie musi być chłodzona ale podejrzewam, że właśnie to zabiera możliwości.
mrcnmajda
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 23
Posty: 45
Rejestracja: 18 sty 2020, 16:59

Re: Open source w 3dgence one czy to możliwe ?:)

Post autor: mrcnmajda »

McKee pisze:
Zepco pisze:Wewnątrz głowicy jest PTFE więc wyższe temperatury odpadają.
Ale są też print core'y z PEEK.

Ja cię zupełnie rozumiem jako hobbystę, który coś sobie grzebie w prywatnej drukarce, wymienia elektronikę itp - ale tu został postawiony problem czy jest "OPCJA QUICK" w drukarce kupionej do firmy, a użytkownik wcześniej pisał, że z elektroniką nie jest mocny. Zaczynając od wymiany dyszy dojdziemy do wymiany płyty głównej - a to już gruba modyfikacja. Drukarka działa - zdaje się że jest świeżo zakupiona. Jeszcze nie zaczęli drukować a już chcą przerabiać - no sorry - moim zdaniem niewłaściwa kolejność. Najpierw trzeba zdobyć jakieś doświadczenie (moim skromnym zdaniem). A sprzęt firmowy ma po prostu działać i się zwracać / zarabiać na siebie a nie czekać na kolejną przeróbkę (zresztą sam pisałeś że do przeróbek kupiłbyś raczej kolejną a nie to co masz w tej chwili).

Ktoś napisał o znajomym tokarzu. To napisałem jakie mam możliwości w swojej pracy. Drukarka zaś jest moja drukarką u mnie w domu. I też jestem HOBBYSTA :)
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Open source w 3dgence one czy to możliwe ?:)

Post autor: FlameRunner »

Skoro dłubanie w głowicy doszło do etapu konkretnych działań, wydzieliłem nowy wątek: viewtopic.php?f=72&t=6279
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ekstrudery, głowice i dysze, chłodzenie wydruku”