Open source w 3dgence one czy to możliwe ?:)

mrcnmajda
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 23
Posty: 45
Rejestracja: 18 sty 2020, 16:59

Re: Open source w 3dgence one czy to możliwe ?:)

Post autor: mrcnmajda »

Zepco pisze:Odstawmy na chwilę wymianę elektroniki. Powstaje pytanie czy na tym co jest dałoby się zrobić inną głowicę (może E3D v6) i tylko np zrobić jej PID zakładając że dobierzemy na tę samą temperaturę zasilania i z takim samym termistorem?
Myślę, że tak i może dałbyś radę jakoś wykorzystać dotychczasowe mocowania na tensometrach. Być może straciłbyś trochę na osi Z.
Brzmi to bardzo optymistycznie . Brzmi to tak dobrze, że jeśli było by to wymienne w opisany przez Ciebie sposób to choćbym miał stracić 30% osi Z to już tylko kreatywnoscia sobie nadrobić docelowo mógłbym :) Jakie wątki na forum powinienem przestudiować aby móc stwierdzić czy jestem pewny siebie na tyle aby ingerowac (co prawda nieznacznie,ale jednak ) w bądź co bądź tą niezła myśl techniczną? Liczę , że dużo przedrukuje na obecnej glowicy, ale doświadczenie, które da mi odpowiedzieć na temat możliwości zastosowania innego rodzaju modułu chce zweryfikować dość szybko :)
mrcnmajda
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 23
Posty: 45
Rejestracja: 18 sty 2020, 16:59

Re: Open source w 3dgence one czy to możliwe ?:)

Post autor: mrcnmajda »

Czy po prostu wystarczy kupić głowice no E3D v6 podpiąć analogicznie przewody w porównaniu do oryginalnej głowicy i spróbować wystartować ? Czy może to mieć jakikolwiek wpływ na kalibrację stołu ok kompensację osi Z, która jest automatyczna w drukarce ?
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Open source w 3dgence one czy to możliwe ?:)

Post autor: FlameRunner »

mrcnmajda pisze:Czy po prostu wystarczy kupić głowice no E3D v6 podpiąć analogicznie przewody w porównaniu do oryginalnej głowicy i spróbować wystartować ? Czy może to mieć jakikolwiek wpływ na kalibrację stołu ok kompensację osi Z, która jest automatyczna w drukarce ?
Chyba niezbyt uważnie przeczytałeś, co Zepco napisał. ;)

Mam wręcz wrażenie, że ostatniego i przedostatniego posta dodanego z Twojego konta napisały dwie różne osoby...?
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 4
Posty: 8943
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5873
Kontakt:

Re: Open source w 3dgence one czy to możliwe ?:)

Post autor: dziobu »

mrcnmajda pisze:Czy po prostu wystarczy kupić głowice no E3D v6 podpiąć analogicznie przewody w porównaniu do oryginalnej głowicy i spróbować wystartować ?
Zanim sie napalisz jak arab na kurs pilotażu, usiądź, ochłoń i poświęć te 20 sekund na sprawdzenie w sieci o czym inni piszą.

Zacznijmy od końca - chcesz
to: (E3D v6)
e3d.jpg
wsadzić w miejsce tego:
g2.png
g2.png (26.01 KiB) Przejrzano 2768 razy
Zauważyłeś już jakiś problem?
mrcnmajda
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 23
Posty: 45
Rejestracja: 18 sty 2020, 16:59

Re: Open source w 3dgence one czy to możliwe ?:)

Post autor: mrcnmajda »

Rozumiem, długa droga przede mną.
Co do problemu, moim zdaniem czyli człowieka elektronicznie mizernego problem właśnie jest w odpowiednim nie wiem jak to nazwać połączeniu z drukarka tak aby drukarka myslala, że to jest sprzęt producenta . Co do jakichkolwiek przeszkód technicznych, montażowych itp. nie widzę żadnych ograniczeń
mrcnmajda
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 23
Posty: 45
Rejestracja: 18 sty 2020, 16:59

Re: Open source w 3dgence one czy to możliwe ?:)

Post autor: mrcnmajda »

dziobu pisze:
mrcnmajda pisze:Czy po prostu wystarczy kupić głowice no E3D v6 podpiąć analogicznie przewody w porównaniu do oryginalnej głowicy i spróbować wystartować ?
Zanim sie napalisz jak arab na kurs pilotażu, usiądź, ochłoń i poświęć te 20 sekund na sprawdzenie w sieci o czym inni piszą.

Zacznijmy od końca - chcesz
to: (E3D v6)
e3d.jpg
wsadzić w miejsce tego:
g2.png
Zauważyłeś już jakiś problem?
E3D v6 to zupełny przykład do postu tak naprawdę w grę może wchodzić nawet coś droższego niż głowica oryginalna. Po prostu zależy mi na możliwości takiej wymiany . Z Mojej wiedzy wynika że rozwiazan modułów drukujących jest sporo i to dość ciekawych
Dlatego zależy mi na uniwersalności całego procesu podłączenia
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 4
Posty: 8943
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5873
Kontakt:

Re: Open source w 3dgence one czy to możliwe ?:)

Post autor: dziobu »

To chcesz hotend ciekawy czy uniwersalny?
Szansa że kupisz inny (ten co masz jest nietypowy; zapomnij że znajdziesz zamiennik 1:1) z podobnymi parametrami grzania jest znikoma. O jego zamontowaniu nie wspominając. Poza tym, jak już wsadzisz fullmetal to pojawią się temperatury >250 stopni. Czy obecny firmware tego nie blokuje? Jeśli tak, to czeka Cie też pewnie wymiana elektroniki - no chyba że da się użyć tego co tam siedzi.
mrcnmajda
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 23
Posty: 45
Rejestracja: 18 sty 2020, 16:59

Re: Open source w 3dgence one czy to możliwe ?:)

Post autor: mrcnmajda »

dziobu pisze:To chcesz hotend ciekawy czy uniwersalny?
Szansa że kupisz inny (ten co masz jest nietypowy; zapomnij że znajdziesz zamiennik 1:1) z podobnymi parametrami grzania jest znikoma. O jego zamontowaniu nie wspominając. Poza tym, jak już wsadzisz fullmetal to pojawią się temperatury >250 stopni. Czy obecny firmware tego nie blokuje? Jeśli tak, to czeka Cie też pewnie wymiana elektroniki - no chyba że da się użyć tego co tam siedzi.
Ok zatem stwierdzam, że mam jeszcze czas bo jeśli chodzi o firmware to nie chce grzebać ponieważ drukarka jest dość inteligentna jak na mój mózg jak na razie to też wnioskuję że i firmware nie jest na razie do edycji dla mnie. Po odpowiednim zabudowaniu i filtracji będę chciał próbować poliamid , jeśli sobie poradzi o co też pytałem w sumie przed zakupem (dostałem pozytywną odpowiedź) to może po prostu będę mógł zostać przy oryginalnym rozwiązaniu choć tak jak w pierwszym poście pisałem wszystko bardziej dla świadomości iż ograniczenia są do ominięcia względnie łatwo co da mi możliwość dostosowania modułu do tworzywa. Dostałem od Was odpowiedz, że jak poglebie swoją wiedzę to jest to może i do ogarnięcia. Dziękuję . Odezwę się jak będę mądrzejszy w temacie ponieważ zdaje sobie sprawę , że nikt mi tu co tydzień nie będzie przychodził głowicy innej podłączać bo mi się czegoś tam chce ;) dziękuję i pozdrawiam
Awatar użytkownika
Zepco
Postów w temacie: 9
Posty: 1555
Rejestracja: 25 kwie 2017, 22:23
Lokalizacja: Kielce
Drukarka: PRUSA i3 MK2S
x 294

Re: Open source w 3dgence one czy to możliwe ?:)

Post autor: Zepco »

Jeśli chodzi o nylon (PA) to z powodzeniem drukowałem na niej filament DD. Jedyny problem to przyczepność stołu przy większych elementach.

O blokadzie temperatury w FW nie pomyślałem. Natomiast przerobienie głowicy nie jest takie proste. Mnie raczej chodziło po głowie rozebranie połowy tego co jeździ na wózku i podłączenie się pod płytkę PCB z kostkami. Choć stworzenie czegoś co by się dało w szybki sposób wrzucić w miejsce oryginalnej głowicy to by było coś. Póki co jestem w rozjazdach ale jak wrócę do domu w poniedziałek to zerknę ile tam jest miejsca na cokolwiek.
Prusa i3 MK2S
Anet A8 - rozebrana na części...
3DGence One
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 7569
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2675

Re: Open source w 3dgence one czy to możliwe ?:)

Post autor: Berg »

Jeśli przyjdzie wymieniać. To raczej całą karetkę X a nie hotend.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ekstrudery, głowice i dysze, chłodzenie wydruku”