Pierwsze wrażenia NF-BMG Aero

rezystor1990
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 66
Rejestracja: 20 lip 2018, 22:33
x 42

Pierwsze wrażenia NF-BMG Aero

Post autor: rezystor1990 »

Witam

Jako, że jestem jednym z pierwszych posiadaczy w Polsce tego wynalazku opisze pierwsze wrażenia. Ekstruder częściowo jest wykonany z frezowanego amelinium a częściowo z transparentnego plastiku. Żeberka chłodzące mocno inspirowane Hemerom od E3D. Zaletą tych żeberek z tego co mówi E3D jest to, że kierują strugę powietrza w górę nie ingerując tym samym w powietrze wokół drukowanego elementu. Część aluminiowa jest wyfrezowana z bardzo dużą dokładnością, łożysko wchodzi pasowanie. Ślady po frezie pomimo tego że są widoczne nie są wyczuwalne pod palcem/paznokciem. Prowadzenie filamenty jest dokładnie w osi radełek i w osi ich złożenia. Prowadzenie filamentu jest realizowane praktycznie do samego radełka zdecydowanie dłużej niż na widocznym na zdjęciach BMG od trójkątnych. Same radełka wyglądają również bardzo dobrze są nieco inne niż te od trójkątnych ale jakościowo to samo. Zaskoczyła mnie masa ekstrudera waży praktycznie tyle samo co analogiczna konfiguracja na BMG. Sprzęcik w boju sprawdzi się dopiero na jesień gdy będę budował IDEXa. Raczej nie spodziewam się problemów z działaniem/chłodzeniem.

Sklep alli: Mellow
Koszt z przesyłką: 36$ za sztukę (mi się udało dorwać kupony wiec na 2 sztukach udało się urwać 10$)

Jeżeli kogoś interesuje temat zapraszam do dyskusji. :piwo: Więcej zdjęć pod linkiem: https://photos.app.goo.gl/oxzHs6FgvWd9Qv5f6
Film typka z rosji z testu [youtube] https://youtu.be/yq1i12xotow [/youtube]

Gdyby ktoś potrzebował posiadam model 3d edytowalny.
Załączniki
Wersja BMG aero od trójkątnych. Z minimalistycznym radiatorem 30x30. Jeżeli to odprowadza ciepło w wystarczającym stopniu to tym bardziej ten potwór.
Wersja BMG aero od trójkątnych. Z minimalistycznym radiatorem 30x30. Jeżeli to odprowadza ciepło w wystarczającym stopniu to tym bardziej ten potwór.
IMG_20200617_190730.jpg
IMG_20200617_185920.jpg
IMG_20200617_185152.jpg
IMG_20200617_185013.jpg
IMG_20200617_185005.jpg
IMG_20200617_184514.jpg
Porównanie po lewej Trianglelab po prawej Mellow
Porównanie po lewej Trianglelab po prawej Mellow
IMG_20200617_182917.jpg
Porównanie radełek po lewej Trianglelab po prawej Mellow
Porównanie radełek po lewej Trianglelab po prawej Mellow
Abys, Berg, fredator, emartinelli
Awatar użytkownika
Pjoter
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 2011
Rejestracja: 16 lis 2017, 18:53
Lokalizacja: Gdańsk
Drukarka: HEVO, MK3S
x 881

Re: Pierwsze wrażenia NF-BMG Aero

Post autor: Pjoter »

O, ciekaw jestem porównania względem BMG + e3d v6. Aktualnie mam w HEVO BMG od trójkątnych. Jednak w związku z hemerą myślę o czymś bardziej kompaktowym :D To BMG aero już mi w oko wpadło. Daj znać jak się sprawuje.
Moje wydruki | Thingiverse | PrusaPrinters
Anycubic i3 Mega - sprzedana
HyperCube Evolution #1 - worklog
Ender-2 - sprzedana
Prusa MK3S - odkupiona używana
HyperCube Evolution #2 - szukam na nią miejsca na razie w odstawce
Awatar użytkownika
JGFTW
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 1338
Rejestracja: 14 sie 2019, 05:19
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Ender 3 v3 SE
x 710

Re: Pierwsze wrażenia NF-BMG Aero

Post autor: JGFTW »

Zastanawia mnie czy te ekstrudery mają jakieś wysokotemperaturowe silniki czy taki blok aluminium daję wystarczające odprowadzanie ciepła, że nie potrzeba?
rezystor1990
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 66
Rejestracja: 20 lip 2018, 22:33
x 42

Re: Pierwsze wrażenia NF-BMG Aero

Post autor: rezystor1990 »

W tym ekstruderze część aluminiowa nie styka się z silnikiem, odizolowana jest częścią plastikowego korpusu. Nawet gdyby się stykała nadal by to nie wnosiło potrzeby stosowania jakiś specjalnych silników. Wystarczy spojrzeć na ekstrudery z anety nie dość że odprowadzanie ciepła było realizowane przez jakiś śmieszny radiatorek to aluminiowy blok do którego wkręcało się heatbreak przykręcony był wprost do silnika. Miałem anete i nic mi się tam nie czopowało ani silnik się nie przegrzewał. Powtórzę to co zostało poruszane przy chłodzeniu wodnym, grzałka ma 40W ale nie odprowadzamy 40W radiatorem bo ta moc ma być spożytkowana do topienia filamentu. Ten radiator ma odprowadzić kilka watów.
Załączniki
Aneta ekstruder.jpg
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ekstrudery, głowice i dysze, chłodzenie wydruku”