Geeetech Ekstruder

gwidon777
Postów w temacie: 7
Posty: 285
Rejestracja: 23 sie 2020, 21:40
x 55

Geeetech Ekstruder

Post autor: gwidon777 »

Witam ponownie.
Kupiłem ostatnio drukarkę Geeetech A20M. Stan powystawowy, czyli z założenia wiedziałem, że coś jest nie tak.
Ogólnie drukarka wygląda porządnie ale oczywiście miała kilka usterek.
Jedną z usterek są ekstrudery (obydwa), które nie mają siły przecisnąć filamentu przez dyszę. Problem jest w radełku, które zamiast popychać filament tylko się po nim ślizga i to pomimo dużego docisku (nawet jak go docisnę ręcznie poprzez nacisk na dźwignię). Sprawę tymczasowo i połowicznie rozwiązałem montując stary ekstruder od Endera3. Połowicznie, ponieważ miałem tylko jeden wolny ekstruder a tymczasowo, ponieważ chciałbym żeby pracowało to na oryginalnych częściach. Ewentualnie kupię jakiegoś Titana lub coś podobnego.
Pytanie jest takie: Czy miał ktoś już taki problem? Czy można wymienić samą wadliwą część, czy trzeba kupić cały ekstruder?
Z góry dzięki i pozdrawiam:)
Załączniki
20200901_132226.jpg
20200901_132915.jpg
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Geeetech Ekstruder

Post autor: FlameRunner »

Ten ekstruder z grubsza wygląda na klona E3D Titan. Rozumiem, że problemem jest jakość wycięcia ząbków popychających filament, a poza tym wszystko w ekstruderze dobrze chodzi? Może pasowałby oryginalny "Titan Extruder Hobb" prosto od E3D (link)?
gwidon777
Awatar użytkownika
TDI-CAD
Postów w temacie: 3
Posty: 1545
Rejestracja: 19 kwie 2016, 19:27
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: K1C, Gate 1 fiber
x 568

Re: Geeetech Ekstruder

Post autor: TDI-CAD »

W tej drukarce bardzo nie pasuje mi ta głowica mieszająca. Wg mnie to nie może działać. Dziwnie powiercony blok grzejny plus dyfuzory na końcu łączników to jakiś koszmar. Do swojej zakupiłem polecaną na yt głowicę mieszającą:
https://pl.aliexpress.com/item/40002931 ... 5c0fNDuOET
gwidon777
gwidon777
Postów w temacie: 7
Posty: 285
Rejestracja: 23 sie 2020, 21:40
x 55

Re: Geeetech Ekstruder

Post autor: gwidon777 »

FlameRunner pisze:Ten ekstruder z grubsza wygląda na klona E3D Titan. Rozumiem, że problemem jest jakość wycięcia ząbków popychających filament, a poza tym wszystko w ekstruderze dobrze chodzi? Może pasowałby oryginalny "Titan Extruder Hobb" prosto od E3D (link)?
Według mnie to właśnie ta część jest wadliwa. Czy ja dobrze widzę, że to kosztuje ponad 100 zł?
Jednak chyba poszukam zamiennika lub kupię cały ekstruder za te pieniądze.
gwidon777
Postów w temacie: 7
Posty: 285
Rejestracja: 23 sie 2020, 21:40
x 55

Re: Geeetech Ekstruder

Post autor: gwidon777 »

TDI-CAD pisze:W tej drukarce bardzo nie pasuje mi ta głowica mieszająca. Wg mnie to nie może działać. Dziwnie powiercony blok grzejny plus dyfuzory na końcu łączników to jakiś koszmar. Do swojej zakupiłem polecaną na yt głowicę mieszającą:
https://pl.aliexpress.com/item/40002931 ... 5c0fNDuOET
Czy to pasuje do oryginalnej obudowy czy trzeba sobie dodrukować?
Awatar użytkownika
TDI-CAD
Postów w temacie: 3
Posty: 1545
Rejestracja: 19 kwie 2016, 19:27
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: K1C, Gate 1 fiber
x 568

Re: Geeetech Ekstruder

Post autor: TDI-CAD »

Jak przyjdzie to coś dorobię. Zrobię relację z wymiany głowicy.
gwidon777 pisze:
TDI-CAD pisze:W tej drukarce bardzo nie pasuje mi ta głowica mieszająca. Wg mnie to nie może działać. Dziwnie powiercony blok grzejny plus dyfuzory na końcu łączników to jakiś koszmar. Do swojej zakupiłem polecaną na yt głowicę mieszającą:
https://pl.aliexpress.com/item/40002931 ... 5c0fNDuOET
Czy to pasuje do oryginalnej obudowy czy trzeba sobie dodrukować?
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Geeetech Ekstruder

Post autor: FlameRunner »

gwidon777 pisze:Według mnie to właśnie ta część jest wadliwa. Czy ja dobrze widzę, że to kosztuje ponad 100 zł?
Tak.
Na AliExpress możesz kupić od Trianglelab, czyli sprzedawcy rozpoznawalnego z raczej dobrej jakości, klona w cenie około 65 zł z wysyłką za dwie sztuki. https://www.aliexpress.com/item/32805823457.html

PS Oczywiście zachęcam do zakupu oryginału od E3D - w ten sposób wesprzesz firmę, która opracowała ten ekstruder i ciągle pracuje nad kolejnymi rzeczami.
gwidon777
Postów w temacie: 7
Posty: 285
Rejestracja: 23 sie 2020, 21:40
x 55

Re: Geeetech Ekstruder

Post autor: gwidon777 »

Dzięki za podpowiedź FlameRunner. Radełka już jadą - znalazłem przed chwilą właśnie u Trianglelabs.

Kiedyś będę tak bogaty (poważnie), że będę kupował oryginalne części i urządzenia, jednak póki co zadowalam się tańszymi chińskimi odpowiednikami.
Przygodę z drukowaniem zacząłem od Endera3, który kosztował około 700 zł kiedy drukarki Europejskie kosztowały po kilka, kilkanaście tysięcy i z tego co czytałem niekoniecznie lepiej drukowały.
Mam też chińską kosiarkę, która działa od jakichś 15 lat i kosztowała około 500 zł przy cenie 2500 za markową w tamtym czasie. Nie wiem ile teraz kosztują kosiarki bo się tym nie interesuję skoro moja działa.

Warto jest wspierać "rodzime" firmy jednak serce mówi jedno a portfel co innego. :(
gwidon777
Postów w temacie: 7
Posty: 285
Rejestracja: 23 sie 2020, 21:40
x 55

Re: Geeetech Ekstruder

Post autor: gwidon777 »

TDI-CAD pisze:Jak przyjdzie to coś dorobię. Zrobię relację z wymiany głowicy.
gwidon777 pisze:
TDI-CAD pisze:W tej drukarce bardzo nie pasuje mi ta głowica mieszająca. Wg mnie to nie może działać. Dziwnie powiercony blok grzejny plus dyfuzory na końcu łączników to jakiś koszmar. Do swojej zakupiłem polecaną na yt głowicę mieszającą:
https://pl.aliexpress.com/item/40002931 ... 5c0fNDuOET
Czy to pasuje do oryginalnej obudowy czy trzeba sobie dodrukować?
To poczekam na relację :P
Nawet nie wiem jak działa ta głowica, ponieważ mam jeden działający ekstruder. Napewno chwilę poczekam na części a do tej pory pewnie ogarniesz temat nowej głowicy. Jak się uda to też wymienię :) W każdym razie będę czekał na relację.
gwidon777
Postów w temacie: 7
Posty: 285
Rejestracja: 23 sie 2020, 21:40
x 55

Re: Geeetech Ekstruder

Post autor: gwidon777 »

Mnie natomiast nie podobają się łączniki hotendu a dokładniej te dziwnie sitka na końcach. Filament musi się przez nie przecisnąć co może powodować spory opór. U mnie w pliku testowym temperatura dla PLA była ustawiona na 225 stopni.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ekstrudery, głowice i dysze, chłodzenie wydruku”