hotend+extruder

Awatar użytkownika
cardjunk
Postów w temacie: 7
Posty: 227
Rejestracja: 28 lip 2018, 22:19
Lokalizacja: szczecin/wrocław
x 61

hotend+extruder

Post autor: cardjunk »

Czołem,

poszukuję jakiegoś rozwiązania które zamierzam zaaplikować w drukarce o dużym polu roboczym, drukowane będą albo jakieś pojedyncze duże elementy albo cała masa drobnych więc celuję w coś z high flow gdzie od czasu do czasu można założyć mniejszą dyszę i podrukować jakieś detale.

Samą masą zestawu się nie przejmuje bo zadowolą mnie prędkości druku rzędu 100-120mm/s.

Najpierw myślałem o hemerze ale jest ciągle niedostępna, ostatnio kilka osób dosyć pochlebnie wypowiadało się o chińskich podróbkach: spider i dragon, to chyba kusi mnie najbardziej ze względu na wygodne wymiany dysz.

Budżet to jakieś 500zł brutto, ale gdyby w tej lub trochę większej cenie dałoby radę kupić dwa zestawy to sobie zrobię jakieś całe wymienne głowice i będę bardzo rad :cool2: No i full metal żeby można było przygrzać te 300 stopni.

Do tego jakiś ekstruder direct, z przełożeniem o porządnym momencie. Chętnie złożę jakiś drukowany, nie musi być gotowe rozwiązanie do kupienia.

Więc waham się pomiędzy titanem oryginalnym(lub dwoma nie) a tymi dragon etc, do tego jakiś ekstruder.
Także proszę o poradę, podzielenie się własnymi doświadczeniami czy używanymi aktualnie zestawami, dzięki!
Awatar użytkownika
Cosik
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 6
Posty: 907
Rejestracja: 09 gru 2017, 10:12
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: HEVO DC, Mikrus
x 281
Kontakt:

Re: hotend+extruder

Post autor: Cosik »

Będę monotematyczny :D Proponuję dragon Hot End do trójkątnych i do tego mały zgrabny extruder, np Sherpa Mini z silnikiem LDO wysoko temperaturowym. Ewentualnie jako extruder możesz zamontować cycloida jakiego przerabiał dragonn. Kwota powinna być aż nad to ;)
mpk
Wolność wariacie w swoim warsztacie...
HEVO DC - wciąż wiele pomysłów na usprawnienia :D
Mikrus - moje szaleństwo -> viewtopic.php?f=10&t=6880
Moje projekty 3D

https://discord.gg/cBYzhm2 -> RepRapy PL
Awatar użytkownika
Silvered87
Postów w temacie: 1
Posty: 248
Rejestracja: 19 kwie 2019, 22:40
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Drukarka: Ender 5, Photon mono
x 53

Re: hotend+extruder

Post autor: Silvered87 »

Wszystkim proponujesz dragona, ale to pewnie dlatego, że Ci się sprawdza. Sam sporo dobrego o nim czytałem. I sam się nad nim zastanawiam do HC. Ale to pewnie raczej jako późniejszy upgrade
HC EVO stan konstrukcji: rama - ok, części drukowane - ok, MB - ok, mgn12h - ok, mgn15h - ok, prowadnice 12mm - ok, Zasilacz Mean Well LRS-350 24v - ok, grzałka silikonowa Keenovo310x310 220v 750W - ok, małe części - ok, Jeszcze tylko kable, konektory, projekt mocowania HERMESA i złączki HDMI
Artur13579
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 131
Rejestracja: 04 lis 2016, 22:31
Lokalizacja: Katowice
x 2

Re: hotend+extruder

Post autor: Artur13579 »

Z tego co wiem to titan nie ma przełożenia na docisk.

Może coś ala Bondtech, Hemera, DyzeDesign.
Apropo tego ostatniego- widział ktoś tego jakieś podróbki?
cardjunk
Anycubic i3 Mega
Prusa MK3
UBOT TOWER
ATMAT SIGNAL PRO400
adrian009
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 40
Rejestracja: 17 wrz 2020, 13:20
Lokalizacja: Poznań
x 10

Re: hotend+extruder

Post autor: adrian009 »

Jaki materiałem planuejsz drukować? Do PLA full metal to nienajlepszy pomysł.
W jednej drukarce obecnie posiadam miedziane(miedz powlekana) E3D Volcano + dysza 0.6mm od Triangle i drukowanie większych elementów to czysta przyjemność. Czasami puszcze coś małego wielkości koski 30x30x30 to już trzeba schodzić z temperaturą i obowiązkowo bardzo dobre chłodzenie(przy PLA). PETG bardzo dobre klejenie warstw.
Awatar użytkownika
Artu
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 2421
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:37
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska
Drukarka: Anycubic Delta +
x 464
Kontakt:

Re: hotend+extruder

Post autor: Artu »

Ja się czaję 11.11 na Orbiter extruder full kit :mrgreen:
Pozdrawiam, Artur

# Delta Anycubic - na sprzedaż...

# Bambu Lab A1 + AMS mini - drukuje jak szalona :mrgreen:

Moje wypociny na Thingiverse 8-)
Awatar użytkownika
Cosik
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 6
Posty: 907
Rejestracja: 09 gru 2017, 10:12
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: HEVO DC, Mikrus
x 281
Kontakt:

Re: hotend+extruder

Post autor: Cosik »

Weź poszukaj na forum @artu bo jest problem z jakością, są bardzo duże luzy.

A co do dragona to moim zdaniem jest to obecnie najlepsza konstrukcja. Pasuje w miejsca klasycznego V6, łatwo wymienia się dysze bez obawy o urwanie łącznika.
cardjunk
Wolność wariacie w swoim warsztacie...
HEVO DC - wciąż wiele pomysłów na usprawnienia :D
Mikrus - moje szaleństwo -> viewtopic.php?f=10&t=6880
Moje projekty 3D

https://discord.gg/cBYzhm2 -> RepRapy PL
zontar
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 83
Rejestracja: 21 lis 2017, 23:22
x 7

Re: hotend+extruder

Post autor: zontar »

Artu pisze:Ja się czaję 11.11 na Orbiter extruder full kit :mrgreen:
Ile wynosi waga tego, bo nie widzę na stronie ?
Awatar użytkownika
cardjunk
Postów w temacie: 7
Posty: 227
Rejestracja: 28 lip 2018, 22:19
Lokalizacja: szczecin/wrocław
x 61

Re: hotend+extruder

Post autor: cardjunk »

adrian009 pisze:Jaki materiałem planuejsz drukować? Do PLA full metal to nienajlepszy pomysł.
W jednej drukarce obecnie posiadam miedziane(miedz powlekana) E3D Volcano + dysza 0.6mm od Triangle i drukowanie większych elementów to czysta przyjemność. Czasami puszcze coś małego wielkości koski 30x30x30 to już trzeba schodzić z temperaturą i obowiązkowo bardzo dobre chłodzenie(przy PLA). PETG bardzo dobre klejenie warstw.
Pla prawie nigdy, gdyby się coś miało zmienić to dokupił bym jeden hotend z ptfe I je sobie zamieniał
zontar
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 83
Rejestracja: 21 lis 2017, 23:22
x 7

Re: hotend+extruder

Post autor: zontar »

Też PLA nie używałem, ale skoro wydruk nie wymaga większej wytrzymałości czy temperatury to lecę z PLA ze wzgledu na niskie koszty. Często potrzeba wydrukować coś próbnie, baa nawet kilkakrotnie. Drukuję na dragonie, nie widzę potrzeby stosowania ptfe.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ekstrudery, głowice i dysze, chłodzenie wydruku”