Extruder Dyzio - Dysza 5mm

jzagaja
Postów w temacie: 22
Posty: 285
Rejestracja: 12 mar 2019, 15:53
x 8

Re: Extruder Dyzio - Dysza 5mm

Post autor: jzagaja »

Wystarczy mi pp z włóknem lub drewnem aby tylko dało się pomalować. Drukuje duże gabaryty. Zawsze można postawić maszynkę do żyłki w razie potrzeby.
Awatar użytkownika
marek91
Administrator
Postów w temacie: 2
Posty: 2563
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:22
Lokalizacja: Gostyń
x 1208
Kontakt:

Re: Extruder Dyzio - Dysza 5mm

Post autor: marek91 »

Dostałem e-mail od jzagaja w sprawie ekstrudera, odpowiem tutaj.
Poczytałem sobie ten temat i jeszcze drugi podobny.

Niestety obaj panowie błądzicie.

Geometrie waszych ślimaków i ich proporcje są złe. Z jakiegoś powodu wymyślacie koło na nowo.
Jak mogę coś zasugerować, zgłoście się do firmy które robią układy plasatyfikujące to oni dobiorą wam właściwe proporcje i geometrie.
Jeden z Was wspomniał coś o ślimaku fi 35mm, że niby ma długość ok 50cm. - Nie, taki ślimak będzie miał ok. 120cm i potrzebuje silnika ok. 7 kW i przekładni 1:20 żeby działał jak trzeba. Teraz przeliczcie to sobie na wasze ślimaki i będziecie wiedzieć czy jesteście w dobrym miejscu.

Wytłaczanie TPU jest względnie bezproblemowe ale już PET-G robi takie opory że trzeba grubych kW żeby to przepchnąć :)

jzagaja, dlaczego zrobiłeś ślimak stożkowy? Mocno skomplikowałeś sobie życie :)
Granulat ci się skleja bo niestety masz za ciepło, zasypy co do zasady mają chłodzenie wodne, nie bez powodu.
Adinfo, morf, dziobu
jzagaja
Postów w temacie: 22
Posty: 285
Rejestracja: 12 mar 2019, 15:53
x 8

Re: Extruder Dyzio - Dysza 5mm

Post autor: jzagaja »

Sugerujesz Marku że mój ślimak który jest kopią ślimaka Tima Womera eksperta od ekstruzji ma złe proporcje?
Tak można zlecić ale to kosztuje np. 7900 netto w Elkrem sam ślimak także lepiej samemu się pobawić.

Tak PETg się klei do ślimaka i świszczy. TPU to bajka ale uwaga na słońcu nieładnie żółknie chyba ze alifatyczny.
Awatar użytkownika
marek91
Administrator
Postów w temacie: 2
Posty: 2563
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:22
Lokalizacja: Gostyń
x 1208
Kontakt:

Re: Extruder Dyzio - Dysza 5mm

Post autor: marek91 »

Ten gość robił mi ślimak duuużo taniej niż napisałeś (ale to było kilka lat temu).
http://xperts.pl

Serio, ten ekspert zasugerował żeby zastosować ten ślimak do twojego projektu?
jzagaja
Postów w temacie: 22
Posty: 285
Rejestracja: 12 mar 2019, 15:53
x 8

Re: Extruder Dyzio - Dysza 5mm

Post autor: jzagaja »

Nie on produkuje ekstrudery do druku 3D - TWW np. 3D Platform WorkCenter 500. Obecnie z powodu covid przerwa.
Awatar użytkownika
yru
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 5
Rejestracja: 03 mar 2021, 13:39
x 2

Re: Extruder Dyzio - Dysza 5mm

Post autor: yru »

Jak kupuje tip top filament, to mi zależy na średnicy, gęstości ovalu i calym magic shabang, który spece w to wkładaja. Jak rympole coś zgrubnie, to płacze w duszy, ze szkoda na to filamentu :( Może i te dziwne wynalazki nie są do konca zgodne ze sztuką, ale może w tym dziwnym zastosowaniu nie muszą? Pamietacie endless chair?

Ze swojej strony mogę ulepić eksperymentalne grzałki. Zanim chinskie patronki przekonały mnie wygodą, to troche się pobawiłem własnymi :) 50W z plasterka 20x20x5mm np udało mi sie skutecznie oddać.
Awatar użytkownika
morf
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 3231
Rejestracja: 17 sty 2017, 12:28
Drukarka: Reprapy, Prusa MK3S
x 1596

Re: Extruder Dyzio - Dysza 5mm

Post autor: morf »

yru pisze:Jak kupuje tip top filament, to mi zależy na średnicy, gęstości ovalu i calym magic shabang, który spece w to wkładaja. Jak rympole coś zgrubnie, to płacze w duszy, ze szkoda na to filamentu :( Może i te dziwne wynalazki nie są do konca zgodne ze sztuką, ale może w tym dziwnym zastosowaniu nie muszą? Pamietacie endless chair?

Ze swojej strony mogę ulepić eksperymentalne grzałki. Zanim chinskie patronki przekonały mnie wygodą, to troche się pobawiłem własnymi :) 50W z plasterka 20x20x5mm np udało mi sie skutecznie oddać.
Tak szczerze to nie zrozumialem ani zdania z Twojego posta... :crazy:
Pjoter, aaannnd, dziobu
Done is better than perfect.
Awatar użytkownika
arkomania.pl
Postów w temacie: 1
Posty: 832
Rejestracja: 10 mar 2017, 13:08
Lokalizacja: RADOM
x 373

Re: Extruder Dyzio - Dysza 5mm

Post autor: arkomania.pl »

Koledzy kochani !!!
Nie znam się na amatorskiej produkcji drutu plastykowego.

Ale wpadłem na taki pomysł odnośnie produkcji.

Łatwiej jest przetopić ścinki z odzyskanego plastyku w walce przypominające kształtem klej do Glue Gun.
Następnie robimy ekstruder do którego ładowane są te walce przez długą rurę. Moim zdaniem łatwiej jest pchać walce,
niż ślimakiem kręcić. Zresztą trudniej jest wykonać dobry ślimak. Co do producentów, to można by, zamawiać walce zamiast granulatu.
Ale, to tylko moje niesprawdzone myśli.
Pozdrawiam Arek G. arkomania
Awatar użytkownika
Rozarh
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 627
Rejestracja: 12 kwie 2021, 10:45
Lokalizacja: opolskie
Drukarka: Fenix, A20M, TT1SM..
x 256

Re: Extruder Dyzio - Dysza 5mm

Post autor: Rozarh »

Filament na szpuli to też walec... Trochę długi ale walec :P
Parafrazując wpis by artusiek:
Nie chcesz grzebać? Kup Prusę lub Bambu Labs
Kupiłeś coś co dopieszczasz? Naucz się grzebać!!!
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 5
Posty: 7569
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2675

Re: Extruder Dyzio - Dysza 5mm

Post autor: Berg »

różnica jest tylko w dokładności podawania im walec "chudszy" tym precyzja większa.
Ale przy bardzo szybkim druku i dużej dyszy pewnie można wrzucać walce jak marchewki do kuvingsa no i na jakość druku to istotnie nie wpłynie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ekstrudery, głowice i dysze, chłodzenie wydruku”