Turbina, lewa/prawa? Turbina z w wersji lewej/prawej

marviz
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 57
Rejestracja: 12 gru 2020, 19:09
x 9

Turbina, lewa/prawa? Turbina z w wersji lewej/prawej

Post autor: marviz »

Witam,

Szukam ale coś mi nie idzie. może ktoś temat przerabiał...

Szukam Modelu turbiny typu 5015 lub innej nadającej się do chłodzenia wydruku ale w wersji odbicia lustrzanego?
Chodzi o to żeby można było dwie takie turbiny ustawić obok siebie ale czerpak powietrza w jednej był z lewej a w drugiej z prawej strony.

Znacie producenta, sklep gdzie to można kupić?

Widok 3D dla jasności.
temp.jpg
Awatar użytkownika
JGFTW
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 1338
Rejestracja: 14 sie 2019, 05:19
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Ender 3 v3 SE
x 710

Re: Turbina, lewa/prawa? Turbina z w wersji lewej/prawej

Post autor: JGFTW »

Poświęciłem parę minut na szukanie i podejrzewam, że nie ma wersji mirrored tej turbiny.

Może przeszukując karty katalogowe największych producentów wentylatorów sunon, delta znajdziesz (zakładam, że istnieje), ale ilość poświęconego czasu i prawdopodobnie koszt nie jest tego warty (strzelam, że będzie 2x droższa).

Może ktoś inny wrzuci linka do tego co potrzebujesz, ale jak dla mnie to masz takie opcje:
* użyj jednej turbiny (Sunon MF50151VX-B00U-A99 jest wystarczająca)
* dwóch słabszych jakie są dostępne,
* użyj turbiny, która ma symetryczną obudowę (szukaj po 4010 blower fan https://pl.aliexpress.com/item/32799376 ... web201603_ )
* ewentualnie znajdź taką turbinę, która ma wycięcia z obu stron - jak np sunon Sunon GB1205PKV1-8AY https://www.99go.com/item/sunon-gb1205p ... blower-fan


Nie jest to rozwiązanie dające satysfakcjonującą symetrię, ale czasami trzeba wyjść z fantazji do realnego świata ;)
Wykorzystywanie łatwo dostępnych i gotowych rozwiązań to najlepsze wyjście w większości przypadków, chyba że prowadzisz jakąś prototypownie.
marviz
marviz
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 57
Rejestracja: 12 gru 2020, 19:09
x 9

Re: Turbina, lewa/prawa? Turbina z w wersji lewej/prawej

Post autor: marviz »

JGFTW pisze:Poświęciłem parę minut na szukanie i podejrzewam, że nie ma wersji mirrored tej turbiny.
Dziękuję za poświęcony czas. Do takich samych wniosków też sam dochodzę... Aż dziw mnie bierze że nie jest to temat bardziej powszechny niż jak się okazuje, nawet ciężko znaleźć dyskujsę na zagranicznych forach.

Widziałem też jakieś próby modowania, drukując same obudowy i przeszczepiając silnik z dawcy. Dla ciekawych tematu zostawiam link, jest tam też opis demontażu z turbiny dawcy:

https://www.thingiverse.com/thing:3716277
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 7569
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2675

Re: Turbina, lewa/prawa? Turbina z w wersji lewej/prawej

Post autor: Berg »

Też miałem ten kłopot w K8400 i rozwiązałem go tak + odpowiedni tunel poniżej:
Zrzut ekranu 2021-02-26 o 09.01.59.png
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ekstrudery, głowice i dysze, chłodzenie wydruku”