Chiński ekstruder MK8 radełko

Awatar użytkownika
Jarewa
Drukarz
Postów w temacie: 3
Posty: 1569
Rejestracja: 26 sty 2021, 22:16
Lokalizacja: Głogów
x 344

Chiński ekstruder MK8 radełko

Post autor: Jarewa »

Mam takie zapytano bo posiadam chiński wyciskacz ful aluminium MK8 :sorry: ma radełko mosiężne proste i mam problemy że przeskakuje (nie słyszę lecz widzę po długości wciągniętego filenamentu ale przy druku 60mm/s słyszałem pyrkanie czasami) mam dyszę 0.4mm i np. PETG przy temp. 240stC wytwarza wysokie ciśnienie nie ma sił trzymać mocniej i gubi...

I tak dla przykładu jak dam 1mm/s to wyciska powoli i dokładnie bezbłędnie przy 5mm/s już zaczynają się problemy 10% a przy 10mm/s 20% błędu znaczy za mało. O ile korekty bym zrobił szybkością druku i "flow" tak nie daje mi to spokoju że źle to działa..

Czy wymiana radełka z tego mosiężnego na stal nierdzewna z wyżłobieniem był by na plus?? (bo widziałem testy viewtopic.php?f=72&t=1362 i nie za bardzo wygląd ma znaczenie) albo jak w tym temacie?..

Czy wymiana dyszy z 0.4 na 0.6 była by wskazana?

Nie wiem jak podejść do tematu bo wymiana na dual drive nie wchodzi w grę bo nie mam miejsca (ekstunder direct) a ta podwójna ma przesunięcie wyjścia..
Adrian
Postów w temacie: 1
Posty: 39
Rejestracja: 09 sty 2021, 16:17
x 4

Re: Chiński ekstruder MK8 radełko

Post autor: Adrian »

Ale jesteś pewien, że pykanie i zła ilość podawanego filamentu to wina właśnie tego radełka?

Bo pykanie przy druku to może być albo za wysoko stół albo czop w głowicy.
A przy podawaniu na sucho to jest to typowy objaw nieskalibrowanego ekstrudera.

Dyszy nie zmieniaj z 0.4 na 0.6 tylko z tego powodu, a nie potrzebując jej, bo to nie jest rozwiązanie :)

Jak wiesz, że to nie problem z kalibracją ani z głowicą/stołem, to zmieniaj tak jak zaproponowałeś :)

aaaa jeszcze mi się przypomniało, może to wina silnika od ekstrudera?
Awatar użytkownika
Jarewa
Drukarz
Postów w temacie: 3
Posty: 1569
Rejestracja: 26 sty 2021, 22:16
Lokalizacja: Głogów
x 344

Re: Chiński ekstruder MK8 radełko

Post autor: Jarewa »

Nie pyka na pewno radełko ;) bo zaczynało pykać jak robiłem kalibracje ekstundera znacy dałem większe kroki by wychodziło jak w poradniku F50 E100 i miało 100mm wciągnąć wiec tak ustawiłem przy F50 i było ok ale przy F100 już zaczynało pykać..


Silnik nie mam pojęcia nie sprawdzałem ale raczej nie możliwe by gubił kroki?? sterownik to TMC2208
Awatar użytkownika
japim
Postów w temacie: 1
Posty: 703
Rejestracja: 12 lis 2019, 14:15
Lokalizacja: Warszawa
Drukarka: W sumie 19...
x 205
Kontakt:

Re: Chiński ekstruder MK8 radełko

Post autor: japim »

To nie jest wina radełka - tylko silnika który nie ma siły... Nawet jak dasz super tytanowe i pozłacane radełko - to słabiutki silnik tego nie ogarnie.
Zmień ekstruder na klona BMG i problem powinien się rozwiązać.
Pozdrawiam,
Przemek

Moje projekty 3D: https://www.thingiverse.com/Japim/designs
Aktualne projekty modelarskie: https://www.rcgroups.com/forums/member.php?u=174992
Awatar użytkownika
Jarewa
Drukarz
Postów w temacie: 3
Posty: 1569
Rejestracja: 26 sty 2021, 22:16
Lokalizacja: Głogów
x 344

Re: Chiński ekstruder MK8 radełko

Post autor: Jarewa »

Hmm to muszę pomyśleć bo popełniłem błąd bo mam ustawione 800mA a silnik 1,4A
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ekstrudery, głowice i dysze, chłodzenie wydruku”