Który heatbreake bimetal do e3d V6 ?

Awatar użytkownika
Stanley_B
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 306
Rejestracja: 16 kwie 2020, 00:22
Lokalizacja: UK
Drukarka: Kossel Plus
x 88

Re: Który heatbreake bimetal do e3d V6 ?

Post autor: Stanley_B »

Ja używam tego tytana z głowicą Trianglelab i nie mam problemu do 200 mm/s. Ale to też zapewne zależy od skuteczności jego chłodzenia.
Awatar użytkownika
Bemko
Postów w temacie: 3
Posty: 34
Rejestracja: 02 cze 2020, 19:16
Lokalizacja: Warszawa
Drukarka: Anycubic 4 Max Pro
x 42
Kontakt:

Re: Który heatbreake bimetal do e3d V6 ?

Post autor: Bemko »

200mm/s, ale z jaką dyszą, szerokością ścieżki i grubością warstwy? Istotny jest flow wolumetryczny, więc sama szybkość liniowa niewiele mówi. 200mm/s przy warstwie 0,1mm a 0,2mm to dwukrotna różnica w ilości przetapianego plastiku w jednostce czasu.
lucash19
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 64
Rejestracja: 29 cze 2020, 20:25
x 9

Re: Który heatbreake bimetal do e3d V6 ?

Post autor: lucash19 »

Stanley_B pisze:Ja używam tego tytana z głowicą Trianglelab i nie mam problemu do 200 mm/s. Ale to też zapewne zależy od skuteczności jego chłodzenia.
Stanley_B czyli rozumiem że masz tą wersję ?

https://pl.aliexpress.com/item/10050027 ... 34d5vsM01P
jzagaja
Postów w temacie: 3
Posty: 287
Rejestracja: 12 mar 2019, 15:53
x 9

Re: Który heatbreake bimetal do e3d V6 ?

Post autor: jzagaja »

lucash19 pisze:Panowie (i Panie),

uprzejmie proszę o odpowiedź na pytanie który łącznik jest lepszy: czy ten cały miedziany czy ten z tytanem na gwincie wkręcanym w blok grzewczy ?
Cały miedziany jest z jednego kawałka? Można zrobić z końcówki prądowej Mig Mag. Jak tak zrobiłem na filament 3mm ale ścianka przewężki była dość gruba to radiator się grzał szybko. Mogę spróbować cieńszą.
Awatar użytkownika
konradsdev1
Postów w temacie: 1
Posty: 455
Rejestracja: 30 wrz 2020, 16:55
Lokalizacja: Warszawa
Drukarka: VORON 0
x 178

Re: Który heatbreake bimetal do e3d V6 ?

Post autor: konradsdev1 »

jzagaja pisze:Cały miedziany jest z jednego kawałka?
Raczej sama nazwa bimetal to wyklucza. Rurka w środku jest z tytanu.
"Everybody needs a hobby" (Tony Stark).
VORON V0.2 (BTT SKR Pico + RPi 4B + Phaetus x Voron Dragon Hotend ST)
DIY MK4 + VORON Stealthburner (BTT SKR PRO V1.1 + RPi Zero 2 W)
Awatar użytkownika
epon
Postów w temacie: 2
Posty: 234
Rejestracja: 20 maja 2018, 20:24
Lokalizacja: Hajnówka
x 48

Re: Który heatbreake bimetal do e3d V6 ?

Post autor: epon »

jzagaja pisze:
lucash19 pisze:Panowie (i Panie),

uprzejmie proszę o odpowiedź na pytanie który łącznik jest lepszy: czy ten cały miedziany czy ten z tytanem na gwincie wkręcanym w blok grzewczy ?
Cały miedziany jest z jednego kawałka? Można zrobić z końcówki prądowej Mig Mag. Jak tak zrobiłem na filament 3mm ale ścianka przewężki była dość gruba to radiator się grzał szybko. Mogę spróbować cieńszą.
Miedż jest bardzo dobry przewodnikiem ciepła więc cały łącznik nie jest dobrym pomysłem, końcówki prądowe do migomata są w wymiarach chyba od 0.8 mm ( otwory zresztą bardzo często nie są centryczne)więc nie ma sensu robić jak można kupić gotowe
H-bot w ciągłej budowie
jzagaja
Postów w temacie: 3
Posty: 287
Rejestracja: 12 mar 2019, 15:53
x 9

Re: Który heatbreake bimetal do e3d V6 ?

Post autor: jzagaja »

Gotowe kapkę kosztują. Jeśli dobre hotendy kosztują teraz kole 300zl to opłaca się samemu poeksperymentować.
Awatar użytkownika
epon
Postów w temacie: 2
Posty: 234
Rejestracja: 20 maja 2018, 20:24
Lokalizacja: Hajnówka
x 48

Re: Który heatbreake bimetal do e3d V6 ?

Post autor: epon »

jzagaja pisze:Gotowe kapkę kosztują. Jeśli dobre hotendy kosztują teraz kole 300zl to opłaca się samemu poeksperymentować.
Można eksperymentować ale mając dostęp do tokarek czy frezarek, dobrych materiałów bo jednak z gów... batów nie ukręcisz. Sam dorabiałem blok grzewczy z mosiądzu czy łączniki do ekstrudera OMG ale miałem dostęp do maszyn CNC i kolegę w narzędziowni.
H-bot w ciągłej budowie
jzagaja
Postów w temacie: 3
Posty: 287
Rejestracja: 12 mar 2019, 15:53
x 9

Re: Który heatbreake bimetal do e3d V6 ?

Post autor: jzagaja »

To pochwal się co zrobiłeś. Sam mam OMG v2 ale w tej chwili na zwykłym silniku Nema17 i blok to Phaetus HIC (krotki bowden).
Awatar użytkownika
Stanley_B
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 306
Rejestracja: 16 kwie 2020, 00:22
Lokalizacja: UK
Drukarka: Kossel Plus
x 88

Re: Który heatbreake bimetal do e3d V6 ?

Post autor: Stanley_B »

Bemko pisze:200mm/s, ale z jaką dyszą, szerokością ścieżki i grubością warstwy? Istotny jest flow wolumetryczny, więc sama szybkość liniowa niewiele mówi. 200mm/s przy warstwie 0,1mm a 0,2mm to dwukrotna różnica w ilości przetapianego plastiku w jednostce czasu.
OK. 200 mm/s przy warstwie 0.3, dysza 0.4, temp. podniesiona - co oczywiste do 215-225 dla PLA. Ale dla 0.2 warstwy też działa, tyle że tak dłuuugooo :)
Flow? Nie ma znaczenia na początku. To liczysz dopiero przy testach na wymiar. Każda drukarka ma inną dokładność. Mogę ci zrobić taką jak ja, a ja mam teraz 92% a twoja może mieć 98%. I co to ci da? Wpływ ma każda śrubka BTW.
Tyle, że użyłeś ciut innej wytłaczarki, albo silników. Albo nie masz takiej słynnej angielskiej wilgotności ze wschodu, jak ja :):):)

Przy większych dyszach trzeba już bardziej kombinować, bo ich transport ciepła (lub jak to zwał) jest inny. Można wtedy pomyśleć o innych dyszach, albo nawet modyfikować swoje, jak pokazał ostatnio kolega z Niemiec - https://www.youtube.com/watch?v=RWDErj-pE1c&t=1s

Ja zrobiłem udane wydruki tak jak podałem i było bardzo dobrze. Ale to wymagało wcześniej wymiany głowicy (chłodzenia, ramion, stołu, dodania obudowy, wymiany płyty myślącej, stepów, silników i jeszcze paru pierduł). Do tego porządne zasilanie (z dużym zapasem od Chin), chłodzeniem tego, co trzeba (stepy 2209) i żeby przy tym było cicho (może wydajna Nema albo coś innego na niskie obroty?)...

Dlatego to moja już może, nie twoja (jeszcze).
Podałem tylko, że mogłem wycisnąć to z normalnymi detalami tyle. A reszta to kolejne kombinacje i testy. Ja w swojej zmieniłem już wszystko oprócz kątowników i samych wózków. BTW - te też przerabiałem. viewtopic.php?p=136957#p136957

I ciągle kombinuję. Uznaj to za rodzaj hobby i pogoń za ideałem...

A prawie najważniejsze, że żonka już nie reaguje na wydruk w salonie hahaha... Przyzwyczaiła się i tylko reklamuje, że chiński zasilacz piszczy po włączeniu. Tego nie mogę jeszcze zlokalizować...
Adinfo
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ekstrudery, głowice i dysze, chłodzenie wydruku”