Który heatbreake bimetal do e3d V6 ?

Awatar użytkownika
Bemko
Postów w temacie: 3
Posty: 34
Rejestracja: 02 cze 2020, 19:16
Lokalizacja: Warszawa
Drukarka: Anycubic 4 Max Pro
x 42
Kontakt:

Re: Który heatbreake bimetal do e3d V6 ?

Post autor: Bemko »

Stanley_B pisze: OK. 200 mm/s przy warstwie 0.3, dysza 0.4, temp. podniesiona - co oczywiste do 215-225 dla PLA. Ale dla 0.2 warstwy też działa, tyle że tak dłuuugooo :)
Flow? Nie ma znaczenia na początku. To liczysz dopiero przy testach na wymiar. Każda drukarka ma inną dokładność. Mogę ci zrobić taką jak ja, a ja mam teraz 92% a twoja może mieć 98%. I co to ci da? Wpływ ma każda śrubka BTW.
Żebyśmy mieli jasność, jako flow można rozumieć dwie różne rzeczy:
- flow wolumetryczny - ilość przetapianego plastiku w jednostce czasu
- korektę flow - procentowa zmiana flow względem teoretycznych założeń slicera

W moim pytaniu chodziło o to pierwsze. Im większa szerokość ścieżki i wysokość warstwy tym więcej plastiku drukarka przetapia w tym samym czasie.
- Przy 200mm/s, warstwie 0,3mm i szerokości ścieżki 0,4mm wychodzi 0,3*0,4*200 = 24mm^3/s - to zdecydowanie więcej niż typowe V6
- Dla warstwy 0,2mm flow wynosi 16mm^3/s - to górna granica wydajności standardowego V6
- Dla warstwy 0.1mm flow wynosi 8mm^3/s

200mm/s to w dużej mierze wyzwanie dla układu ruchu drukarki, żeby drukować z taką szybkością z przyzwoitą jakością i dokładnością. Jeżeli jednak drukujemy na niskiej warstwie, to cały czas możemy być w granicach możliwości standardowego hotendu jeżeli chodzi o tempo topienia plastiku.

Nie bardzo rozumiem na jaki temat jest cała reszta posta, ale domyślam się, że chciałeś się po prostu pochwalić ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ekstrudery, głowice i dysze, chłodzenie wydruku”