NF Smart- Volcano

Awatar użytkownika
dekas
Postów w temacie: 1
Posty: 365
Rejestracja: 23 sty 2021, 21:28
x 130

NF Smart- Volcano

Post autor: dekas »

Po tym jak wygasła ma miłość do hotendu RedLizard szukałem innego obiektu westchnień.
I ostatecznie kupiłem takie cudko.
1639231828342.jpg
Na zdjęciu porównanie z "repliką" V6.

Dwie najważniejsze zalety - jest bardzo lekki, a droga ciepła do żeberek jest bardzo krótka, niewiele dłuższa niż w Dragonie, za to żeberek znacznie więcej.
Miedziany radiator był droższy i cięższy. Żeberka dwa razy grubsze i mniej liczne, więc "dobroć" miedzi została... "zdyskontowana".
Łącznik grubszy niż w Dragonie. Ale różnica w cenie trzykrotna :mrgreen:

Jakość wnętrza rurki jest oczywiście zagadką. Z moich doświadczeń z RedLizardem wynika, że to bardzo ważne.
Po tym jak nieostrożnie przepchałem mu rurkę, przestał się nadawać do użytku. Jego "Dragonowa" natura w niczym nie pomogła.

Kupiłem też w komplecie Volcano.
Grzałka nie dała się w nim zacisnąć, a mam ich trzy sztuki. Owinąłem grzałkę folią alu, jedna warstwa wystarczyła. Mogli zrobić to lepiej...
Dołączona skarpeta jest znakomita - żadnego luzu, nie odstaje, nie spadnie.
Nie ma w tym bloku miejsca na termistor szklany (dziurka ze śrubką). Upchałem go na folię aluminiową w przelotowym otworze.

Teraz mam zabawę bo wentylatory lekko nie pasują.
Chłodzenie wydruku dmucha na blok (bo volcano jest długi). Ale dzięki dobrej skarpecie powietrze jest spychane we właściwe miejsce :mrgreen:
Chłodzenie radiatora, choć potężne to dmucha trochę niecelnie.
1639231828347.jpg
pozdrawiam, Tomek

Wróć do „Ekstrudery, głowice i dysze, chłodzenie wydruku”