Anycubic 4max Pro 2.0 różne grubości ścian przy kalibracji flow rate

arturhalaczkiewicz
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 27
Rejestracja: 15 sty 2022, 23:53

Anycubic 4max Pro 2.0 różne grubości ścian przy kalibracji flow rate

Post autor: arturhalaczkiewicz »

Dzień dobry wszystkim!
Pod choinką czekała na mnie drukarka Anycubic 4max Pro 2.0 i od tych 3 tygodni nie potrafię poradzic sobie z różnymi elementami.
Na chwilę obecną mam tak, że jak uda mi się załatać jeden problem to wychodzi kilka nowych i już powoli dochodzę do ściany.
Używam Cure i Puraslicer, dziś zainstalowałem i skonfigurowałem OctoPrint na Windows.
Robiłem kalibrację stołu, ekstrudera, ustabilizowałem temperaturę, flowrate, mniej więcej pierwszą warstę a ległem na ustawieniach retrakcji. Jak tylko coś z nimi ruszałem to wychodziły nowe kwiatki :(
Ogólnie przeczołgałem wielokrotnie tą playlistę: [youtube]https://www.youtube.com/playlist?list=P ... mmS4sc45JD[/youtube]
Ale dość o mnie :)
Staram się szukać rozwiązań w sieci, ale tym razem nie wiem gdzie i czego szukać. Otóż przy kalibracji flowrate otrzymuję 3 ścianki o odpowiedniej grubości (0.81 mm)oraz 4 zupełnie od czapy (0.93mm)- zobaczcie zdjęcie. I ta odstająca ścianka znacząco odbiega jakością od pozostałych (zdjęcie).
1. Gdzie szukać przyczyny dobrzy ludzie?

A przy okazji jeżeli można to jeszcze 2 szybkie pytania:
2. jaki dyszr 0.4, 0.3 i 0.2 do tej drukarki powinienem kupić? Kupiłem MK8 w Botlandzie ale one są za krótkie! Czego i gdzie powinienem szukać?
3. ogólnie najlepsze co udało mi się uzyskać to (zdjęcie) te kostki kalibracyjne. Efekt że tak powiem dupy nie urywa. Czy da się z tej drukarki wycisnąć więcej?
4. A może jakaś dobra dusza z Warszawy chciałby za garść monet poustawiać wszystko tak abym jedynie robił modele i wciskał

Kod: Zaznacz cały

print
?

Z góry dziękuję za pomoc prawdziwych fachowców!
Artur
Załączniki
Najlepsze
Najlepsze
Jakość
Jakość
Wymiary
Wymiary
mcxmcx
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 2456
Rejestracja: 09 kwie 2017, 21:32
x 306

Re: Anycubic 4max Pro 2.0 różne grubości ścian przy kalibracji flow rate

Post autor: mcxmcx »

ustaw 30mm predkosc i daj 15° temp wiecej.
Jeżeli przypadkiem podam ceny w GBP to sobie kolego, koleżanko, pomnóż razy pięć.
kawaled6
Postów w temacie: 3
Posty: 119
Rejestracja: 16 cze 2020, 20:01
Lokalizacja: Olkusz
Drukarka: Anet A6, Ender 3
x 15

Re: Anycubic 4max Pro 2.0 różne grubości ścian przy kalibracji flow rate

Post autor: kawaled6 »

Czy zawsze ta ściana drukowana dyszą poruszającą sie w tym samym kierunku wychodzi źle?

Może to po prostu kwestia kiepskiej jakości dyszy, obejrzyj ją dokładnie od spodu jak ona wygląda (czy nie ma jakichś zadziorów lub np źle wykonanego otworu).
Anet A6 - po modyfikacjach
Ender 3 - po modyfikacjach
Awatar użytkownika
Jarewa
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 1517
Rejestracja: 26 sty 2021, 22:16
Lokalizacja: Głogów
x 326

Re: Anycubic 4max Pro 2.0 różne grubości ścian przy kalibracji flow rate

Post autor: Jarewa »

To jest problem retrakcji. Jeśli to PLA to akurat wybrał najgorszy z możliwych filenament do kalibracji ze względu na bardzo duża ilość barwników.
Awatar użytkownika
majek
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 769
Rejestracja: 28 gru 2020, 18:17
Drukarka: EZT-3D T1, vn-corexy
x 441

Re: Anycubic 4max Pro 2.0 różne grubości ścian przy kalibracji flow rate

Post autor: majek »

Masz gdzieś kolosalne luzy, bo widać backlash. Jakbyś zrobił kostkę tylko z jednym obrysem, to ściany pewnie miałyby takie same wymiary.
Sprawdź naciąg pasków, upewnij się, że zębatki na silnikach są dobrze dokręcone i nie mają luzów.

Nie pisałeś z jaką temperaturą drukujesz i jak szybko. Może też próbujesz drukować za szybko i drukarka nie wyrabia mechanicznie jak sugerował @mcxmcx.
arturhalaczkiewicz
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 27
Rejestracja: 15 sty 2022, 23:53

Re: Anycubic 4max Pro 2.0 różne grubości ścian przy kalibracji flow rate

Post autor: arturhalaczkiewicz »

Bardzo dziękuję za sugeste! Staram się poustawiać jeszcze raz od zera (kolejny raz).
mcxmcx pisze:ustaw 30mm predkosc i daj 15° temp wiecej.
ustawione. bez zmian.
mcxmcx pisze:Czy zawsze ta ściana drukowana dyszą poruszającą sie w tym samym kierunku wychodzi źle?
właśnie staram się do tego dość, ale wróciłem do walki z kostką kalibracyjną
Jarewa pisze:Jeśli to PLA to akurat wybrał najgorszy z możliwych filenament
tak, to PLA. To na jakim powinienem kolorze testować? kupiłem taki zestaw: https://botland.com.pl/zestawy-filament ... 30249.html
majek pisze:Masz gdzieś kolosalne luzy,
a jak to sprawdzić? wszystko jest na paskach - sorry za lamerskie pytanie :)
majek pisze:Nie pisałeś z jaką temperaturą drukujesz i jak szybko
opiszę wszystko jak znów dojdę do ściany, teraz testuje sugerowanie przez mcxmcx 30mm i temperaturę 2015/55.

Dajcie proszę Dobrzy Ludzie linka jakie dysze powinienem kupić?
Kupiłem tą: https://botland.com.pl/dysze/14127-dysz ... 44992.html
Na zdjęciu porównanie jak wygląda oryginalna w porównaniu do kupionej.
Załączniki
Dysze
Dysze
kawaled6
Postów w temacie: 3
Posty: 119
Rejestracja: 16 cze 2020, 20:01
Lokalizacja: Olkusz
Drukarka: Anet A6, Ender 3
x 15

Re: Anycubic 4max Pro 2.0 różne grubości ścian przy kalibracji flow rate

Post autor: kawaled6 »

Po pierwsze to z tego co wiadać na zdjęciu to masz dyszę "V6" a zakupiłeś "MK8". Dysze MK8 mają krótszy gwint niż V6 więc następnym razem poszukaj odpowiedniego typu :)

Po drugie, może to celowe ale miałeś dysze o średnicy 0.4 mm a kupiłeś 0.3 mm (oczywiście można zmieniać rozmiary ale tak tylko zwracam uwagę).

No a co to dyszy to ja np używam takiej: https://bnb-parts.pl/pl/czesci-i-akceso ... mm-m6.html
Osobiście kupowałem na jakiejś innej stronie ale daje tylko jako przykład. Moim zdaniem jak za tą cenę to bardzo dobra jakość i jest to przepaść w porównaniu do dysz za 2-3 zł. Drukuję głównie PLA i PET-G.
Anet A6 - po modyfikacjach
Ender 3 - po modyfikacjach
arturhalaczkiewicz
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 27
Rejestracja: 15 sty 2022, 23:53

Re: Anycubic 4max Pro 2.0 różne grubości ścian przy kalibracji flow rate

Post autor: arturhalaczkiewicz »

kawaled6 pisze:Po pierwsze to z tego co wiadać na zdjęciu to masz dyszę "V6" a zakupiłeś "MK8". Dysze MK8 mają krótszy gwint niż V6 więc następnym razem poszukaj odpowiedniego typu :)
no właśnie nie miałem pojęcia, a nigdzie nie mogłem znaleźć jakie są do 4max pro 2.0; ogólnie - rozumiem, że to jest klon jakiejś drukarki markowej? jak chciałbym kupować do niej hotned czy tą słynną skarpetkę :) to jakie powinienem kupować? ED3 V6?
kawaled6 pisze:Po drugie, może to celowe ale miałeś dysze o średnicy 0.4 mm a kupiłeś 0.3 mm
kawaled6 pisze: celowo, chciałem zobaczyć jakośc na dyszach 0.3 i 0.2
kawaled6 pisze:Moim zdaniem jak za tą cenę to bardzo dobra jakość i jest to przepaść w porównaniu do dysz za 2-3 zł. Drukuję głównie PLA i PET-G.
tak, ale najpierw chciałbym ogarnąć na tych taniochach jakość która będzie dla mnie +/- OK, a potem kupić taką wypasioną dyszę i zobaczyć efekt LOL!
czyli takie na przykład 0.5mm byłoby OK?
https://allegro.pl/oferta/dysza-1-75-mm ... 7935032938
Awatar użytkownika
dekas
Postów w temacie: 1
Posty: 365
Rejestracja: 23 sty 2021, 21:28
x 130

Re: Anycubic 4max Pro 2.0 różne grubości ścian przy kalibracji flow rate

Post autor: dekas »

arturhalaczkiewicz pisze:nie miałem pojęcia, a nigdzie nie mogłem znaleźć jakie są do 4max pro 2.0; ogólnie - rozumiem, że to jest klon jakiejś drukarki markowej? jak chciałbym kupować do niej hotned czy tą słynną skarpetkę :)
Zdejmij obudowę głowicy i zobacz co tam jest.
Jak każda szanująca się chińska firma, Anycubic też raczej składa swoje maszyny ze standardowych chińskich elementów, które zostały wymyślone przez kogoś innego.
kawaled6
Postów w temacie: 3
Posty: 119
Rejestracja: 16 cze 2020, 20:01
Lokalizacja: Olkusz
Drukarka: Anet A6, Ender 3
x 15

Re: Anycubic 4max Pro 2.0 różne grubości ścian przy kalibracji flow rate

Post autor: kawaled6 »

arturhalaczkiewicz pisze: tak, ale najpierw chciałbym ogarnąć na tych taniochach jakość która będzie dla mnie +/- OK, a potem kupić taką wypasioną dyszę i zobaczyć efekt LOL!
czyli takie na przykład 0.5mm byłoby OK?
https://allegro.pl/oferta/dysza-1-75-mm ... 7935032938
Tak, taka powinna pasować. Ja jednak miałem taką sytuację, że po zakupie dyszy za jakieś 1,5 zł okazało się, że jej otwór jest w kształcie półkola o wymiarach jakieś 0,4 x 0,2 mm i w dodatku krzywo wykonany więc totalnie nie dało się nią drukować. Próbowałem to poprawić ale skończyło się tym, że ta dysza trafiła do kosza i musiałem kupić nową. Oczywiście możesz spróbować kupić taką jaką podajesz w linku i może się trafić w miarę poprawnie wykonany egzemplarz, jednak mój nie nadawał się do niczego :P
Anet A6 - po modyfikacjach
Ender 3 - po modyfikacjach
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ekstrudery, głowice i dysze, chłodzenie wydruku”