Drukujemy przyłbice - wątek oficjalny.

Rozmowy na luzie np. o pogodzie lub śmiesznych kotach
Awatar użytkownika
artusiek
Postów w temacie: 6
Posty: 303
Rejestracja: 29 mar 2017, 22:51
Lokalizacja: Czadrów
Drukarka: PrusMK3s,Bambulab X1
x 54

Re: Drukujemy przyłbice - wątek oficjalny.

Post autor: artusiek »

Dzięki !
Artusiek
Prusa MK3s ; Bambu X1 , Hevo ( prawie działa :thumbdown: )
Awatar użytkownika
Printed4U
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 20
Posty: 172
Rejestracja: 19 kwie 2016, 10:12
Lokalizacja: Wrocław
x 20

Re: Drukujemy przyłbice - wątek oficjalny.

Post autor: Printed4U »

Wdrukowało się już kilka niestety tylko 2 lub 3 są z pet. Z racji jego braku reszta leci z PLA
Od dziś do póki się nie rozleci i nie braknie materiału mój poczciwy klon i3 leci 24h/dobę
przylb.jpg
Qrdel
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 7
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:24
x 1

Re: Drukujemy przyłbice - wątek oficjalny.

Post autor: Qrdel »

Jeżeli chodzi o odkażanie produktu, to chyba najprościej go gazować.
W szpitalu do dekontaminacji izolatek po najstraszniejszych zakaźnych pacjentach używaliśmy perhydrolu.
Była taka hamerykańska machina która odparowywała perhydrol 30% (chyba też dla rozpędu trochę mu puszczała bąbelków powietrza) no i dmuchała tym na zewnątrz (maszyny). Gdyby tak połączyć jakiś szybkowar z wentylatorem i do pudła towaru (ale nie popakowanego w woreczki) nadmuchać z boku przez rurę. Perhydrol w kilkanaście godzin się rozkłada, no i można go po prostu wywietrzyć. Oczywiście nie należy tym oddychać, ale od czego ogródki i balkony. W szpitalu (o ile pamiętam) staraliśmy się uzyskać ponad 5 ppm H2O2. Zalecano wchodzenie do środka pomieszczenia przy spadku stężenia poniżej 1 ppm. Legendą była historia o jakimś chirurgu który wparował na salę operacyjną w trakcie dekontaminacji mimo oklejonych drzwi i ostrzeżeń - ponoć czasowo nieco osiwiał i nic więcej.
Inną metodą może być ozonowanie, ale tu nie mam konkretnych danych, a szczególnie o przydatności przeciw tej zarazie.
Ale według reklam ma tłuc wszystko.
Abys
Qrdel
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 7
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:24
x 1

Re: Drukujemy przyłbice - wątek oficjalny.

Post autor: Qrdel »

Można też przecierać czy też namaczać.

Za > Journal of Hospital Infection
https://www.journalofhospitalinfection. ... 3/fulltext

cytuję fragment:
"...The analysis of 22 studies reveals that human coronaviruses such as Severe Acute Respiratory Syndrome (SARS) coronavirus, Middle East Respiratory Syndrome (MERS) coronavirus or endemic human coronaviruses (HCoV) can persist on inanimate surfaces like metal, glass or plastic for up to 9 days, but can be efficiently inactivated by surface disinfection procedures with 62–71% ethanol, 0.5% hydrogen peroxide or 0.1% sodium hypochlorite within 1 minute. ..."

Czyli "woda utleniona" (0,5% H2O2) jest skuteczna jak jej dać 1 minutę
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Drunk_ZoZol
Postów w temacie: 5
Posty: 214
Rejestracja: 22 paź 2017, 11:18
x 67

Re: Drukujemy przyłbice - wątek oficjalny.

Post autor: Drunk_ZoZol »

https://www.myminifactory.com/object/3d ... 1-1-115134 - Tutaj 1'sza wersja odchudzonej przyłbicy mojego projektu. Traktujcie jako podgląd, jutro będą naniesione zmiany i zaktualizowany plik do wersji V1.2, gdzie będzie:

- Dodana cienka 1,5mm linia biegnąca pod całym modelem, aby nie był ostry od razu po zdjęciu z drukarki - nie powinno wpłynąć na adhezję, a łatwiej dodać do pliku, niż zmieniać ustawienia druku pierwszej warstwy.

- Zmieniony sposób zakładania folii na wypustki - dalej będą w tej samej odległości od siebie, ale będą pod kątem względem siebie - żeby nałożyć folię trzeba zgiąć przedni element.

- skrócona odległość między wsuwkami na folię - będą lepiej ją trzymać

- wsuwki na folie będą jeszcze bardziej oddalone (na ten moment 0.2mm czyli grubość folii) - dotychczas potrafiły się skleić podczas druku, po zwiększeniu odległości folia będzie wchodzić dalej z oporem, ale nie trzeba będzie podważać nożem po druku by oddzielić połówki

- Będzie ciut mniejszy kąt uchwytu na folie, powinno ją to bardziej usztywnić a jednocześnie lepiej naciągnąć.
Zrzut ekranu (24).png
Ogółem projekt powstał z myślą o:

1. Większych dyszach - projektowany pod 1mm i tryb Vase

2. Czas druku - jedna sztuka przy 40mm/s drukuje się niecałe 30 minut - ja musiałem zmienić prędkość do 40'tki ze względu na noname petg który teraz posiadam, inne PET już wyszły, miałem tego niewiele - na spectrum drukowałem wersję BETA z prędkością 70mm/s gdzie zszedłem do 23 minut druku

3. Prostota całości i wytrzymałość - nie ma tu elementu zbyt twardego, by mógł się przy upadku połamać. A prostota polega na tym, że jest to układ zamknięty, bez zbędnych przejazdów (jeżeli wyłączymy warstwy TOP i BOTTOM) = znacznie mniej nitkowania.

4. - wrzuć i drukuj - tryb wazy i jazda. Przynajmniej z założenia, już parę osób testuje ten plik na dyszach 0.4 i ścieżce 0.9 na wys. warstwy 0.3 - zobaczymy co z tego wyjdzie, ale powinno być spoko

5. uniwersalność - potrzebujemy gumki od gaci albo gumki na guziki, Ba, nawet wstążka będzie dobra. Folie do bindowania A4 0.2mm 100 szt. za 35zł kupiłem w lokalnym sklepie z biurowymi rzeczami.


Pozdrawiam i do jutra ;)

90881691_2909868932389350_3206091398818299904_o.jpg
Abys, sagittario, Berg, WillingMagic, balgator
FDM: CR-10 S4.
DLP: LC10; Photon; Phrozen 4K Mini.
Awatar użytkownika
virgin71
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 12
Posty: 2581
Rejestracja: 19 kwie 2016, 23:07
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Ultimaker | U30
x 497
Kontakt:

Re: Drukujemy przyłbice - wątek oficjalny.

Post autor: virgin71 »

U mnie weszły gumki, ale paneli nadal brak. Ja też część we Wrocku puszczę (bo były prośby o to), ale większość pójdzie do Marka.
Jutro (w sumie dzisiaj) materiał będę rozwoził, żeby nie narażać nikogo na głupie tłumaczenie się przed patrolami policji.
Dzisiaj produkcja stanęła. Juto jazda znowu:)
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 10
Posty: 6384
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Drukujemy przyłbice - wątek oficjalny.

Post autor: dragonn »

https://www.prusaprinters.org/prints/26 ... ment-of-pr
pytanie, strona prusy nie działa to wrzucam też plik
5x_covid19_headband_rc2.3mf
(928.49 KiB) Pobrany 159 razy
Będzie też okej? Te jedne "wypustki" na mocowanie folii są ciut wyżej w niej.
Awatar użytkownika
Printed4U
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 20
Posty: 172
Rejestracja: 19 kwie 2016, 10:12
Lokalizacja: Wrocław
x 20

Re: Drukujemy przyłbice - wątek oficjalny.

Post autor: Printed4U »

dragonn pisze:https://www.prusaprinters.org/prints/26 ... ment-of-pr
pytanie, strona prusy nie działa to wrzucam też plik
5x_covid19_headband_rc2.3mf
Będzie też okej? Te jedne "wypustki" na mocowanie folii są ciut wyżej w niej.
Drukowałem dziś w nocy te 5 szt, niestety ostatni u góry do śmieci bo się nie przykeiła obwódka ta od czoła. Dziurki są lekko wyżej ale nie ma to wpływu na funkcjonalność przyłbicy. Plik do dobra opcja jak ktoś nie chce wstawać w nocy ;)
Awatar użytkownika
Ciaho
Postów w temacie: 28
Posty: 231
Rejestracja: 19 kwie 2016, 16:48
Lokalizacja: Katowice
Drukarka: Prusa MK3S+
x 335
Kontakt:

Re: Drukujemy przyłbice - wątek oficjalny.

Post autor: Ciaho »

Cześć,
To ja tak ze swojej strony jako kontrola tego procesu. Wspomagam Marka w projekcie zajmując się częściowo sprawami organizacyjnymi i przygotowaniem całości jako mikroprodukcję przyłbic.

Roboczo nazwałem projekt PINKU.

PINKU
Cel:
produkcja przyłbic dla ogólnie pojętej służby zdrowia w czasach zarazy. Ma wspomagać zabezpieczenia osobiste osób pracujących w trudnych warunkach.
Produkcja:
Gotowy produkt skłąda się z 4 elementów: pałąk (element drukowany), gumka, osłona transpranetna, worek zamykany.
Ilość produkcji:
Projekt na 5000szt gotowych przyłbic

Oragnizacja:
Devil Design wysyła filamenty dla chętnych do druku (lista w osobnym wątku);
Społeczność Reprapy drukuje elementy (ja to nazwałem pałąk) - szacowana ilość ~2000szt tygodniowo - czyli do Świąt Wielknocnych ilość 5000szt jest realna.;
(cały czas spływają informacje o chętnych do druku - więc może ta ilość być szybciej lub/i więcej)

Devil Design - organizuje (zakupuje) pozostałe elementy (gumki, folie transparentne) i składa w całość = produkt gotowy
Przyłbice (produkt gotowy) - rozsyłamy do odpowiednich miejsc (Szpitale, przychodnie etc.) - lista potencjelnych odbiorców będzie udostępniona później.

Ja zobowiązałem się do informowania na bieżąco o postępach w projekcie i ilościach (półproduktów i gotowych produktów) jak i o wysyłkach do konkretnych Szpitali czy innych obiektów Służby Zdrowia.



PINKU report 24.03.2020

WYPRODUKOWANY FILAMENT 316kg
WYSŁANY Filament 293kg (część wyjechała wczoraj, część wyjeżdża dziś)
PRZYGOTOWANY Filament 23kg (tyle w chwili obecnej jest na stanie z przeznaczeniem na druk przyłbic), nadal trwa produkcja filamentu.
OTRZYMANE pałąki 0szt
MOŻLIWA PRODUKCJA PRZYŁBIC 0szt obecnie oczekujemy dostaw worków, szybek i gumek. Planowane dostawy - w tym tygodniu.
PRODUKCJA PRZYŁBIC 0szt "produkcja rozpocznie się - jak tylko będą półprodukty do realizacji
STAN PRZYŁBIC 0szt
WYSŁANE PRZYŁBICE 0szt
FlameRunner
Ciaho
Awatar użytkownika
marek91
Administrator
Postów w temacie: 62
Posty: 2563
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:22
Lokalizacja: Gostyń
x 1208
Kontakt:

Re: Drukujemy przyłbice - wątek oficjalny.

Post autor: marek91 »

To dodam tylko krótko:

W drodze do nas:
960szt. szybek (darmowych)
375mb gumy (wystarczy na jakieś 1800-1900 przyłbic)
ODPOWIEDZ

Wróć do „O wszystkim i o niczym”