Drukujemy przyłbice - wątek oficjalny.

Rozmowy na luzie np. o pogodzie lub śmiesznych kotach
kudlacz
Postów w temacie: 7
Posty: 30
Rejestracja: 29 mar 2018, 21:42
Lokalizacja: Świdnik
Drukarka: Ender 3 + P3steel
x 5

Re: Drukujemy przyłbice - wątek oficjalny.

Post autor: kudlacz »

Właśnie dostałem pierwszą partię 60 dociętych folii i ruszam z montażem, do rana powinna wydrukować się 50 sztuka :git:
IMG_20200327_214458.jpg
greg
Postów w temacie: 11
Posty: 99
Rejestracja: 08 paź 2018, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Drukarka: Prusa MK3S MMU2S
x 57

Re: Drukujemy przyłbice - wątek oficjalny.

Post autor: greg »

Nie pamiętam na której grupie to znalazłem ale załączam, RC3 z usuniętymi napisami, powinno się trochę szybciej drukować. STL jest trochę przeskalowany, trzeba ustawić wysokość modelu w Z na 20 mm i proporcjonalnie wszystkie wymiary przeskalują się na poprawne.
Załączniki
covid19_headband_rc3_bez_napisow.STL
(616.29 KiB) Pobrany 172 razy
rydz
Awatar użytkownika
Printed4U
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 20
Posty: 172
Rejestracja: 19 kwie 2016, 10:12
Lokalizacja: Wrocław
x 20

Re: Drukujemy przyłbice - wątek oficjalny.

Post autor: Printed4U »

greg pisze:Nie pamiętam na której grupie to znalazłem ale załączam, RC3 z usuniętymi napisami, powinno się trochę szybciej drukować. STL jest trochę przeskalowany, trzeba ustawić wysokość modelu w Z na 20 mm i proporcjonalnie wszystkie wymiary przeskalują się na poprawne.
trzeba zeskalować do 10% - ale dzięki za plik będę testował :good:
Matlej
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 21
Rejestracja: 01 mar 2020, 19:41

Re: Drukujemy przyłbice - wątek oficjalny.

Post autor: Matlej »

Ja drukuje coś takiego. Ponoń kilkukrotnie przerabiana wersja z którejś RC w celu optymalizacji ilości filamentu do szybkości druku
Plik mogę wrzucić na wetrensfer jeśli ktoś chce bo zajmuje 3.44mb
Załączniki
4 Maski.jpg
Grzanek
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 2
Rejestracja: 08 gru 2019, 17:46

Re: Drukujemy przyłbice - wątek oficjalny.

Post autor: Grzanek »

https://www.facebook.com/ilona.misiak/p ... 2001064940
Mam do przekazania folię - cała belka o wadze ok.20kg - może przyda się do produkcji np przyłbic medycznych. Grubość ok.0,3mm - odbiór w centrum Gliwic
tel.509 165 605
Luke
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 10
Rejestracja: 29 cze 2019, 19:47
x 3

Re: Drukujemy przyłbice - wątek oficjalny.

Post autor: Luke »

greg pisze:Nie pamiętam na której grupie to znalazłem ale załączam, RC3 z usuniętymi napisami, powinno się trochę szybciej drukować. STL jest trochę przeskalowany, trzeba ustawić wysokość modelu w Z na 20 mm i proporcjonalnie wszystkie wymiary przeskalują się na poprawne.
A jaka to jest oszczędność czasu? 5-10min? Sorry ale dla mnie osobiście usuwanie tego jest nieetyczne. Prusa stworzyła ten projekt, opublikowała dla ogółu. Reklamuje się oczywiście też przez to. Są na forum osoby które stworzyły swoje wersje. Często mniej czasochłonne w druku i materiale. Nie zawierają logotypów. Może warto skorzystać z ich wersji?
greg
Postów w temacie: 11
Posty: 99
Rejestracja: 08 paź 2018, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Drukarka: Prusa MK3S MMU2S
x 57

Re: Drukujemy przyłbice - wątek oficjalny.

Post autor: greg »

Drukuj wersję którą chcesz, każde 5 minut tu czy tam przy druku 24h może dać sztukę więcej, decyzja należy do drukującego.
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 9
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: Drukujemy przyłbice - wątek oficjalny.

Post autor: McKee »

Nie chce burzy robić ale 6*10min to już godzina, a drukujemy masowo. To jest istotne. Lekarza nie interesuje "Prusa" na boku ani RC2 przy uchu, a w tych miejscach powstają zadziory.
Odnośnie etyki: od tego jest licencja i pliki źródłowe - radzę poczytać jakie były intencje autorów, na co pozwolili zanim zaczniesz pisać o etyce - jak to się mówi :"Nie bądźmy świętsi i od Papieża" (na dodatek w sytuacji kiedy licencja jest podana na tacy - wystarczyło przeczytać).
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
Awatar użytkownika
kamilxxg
Postów w temacie: 7
Posty: 257
Rejestracja: 25 lis 2018, 19:18
Drukarka: Ender-3 Bear Upgrade
x 71

Re: Drukujemy przyłbice - wątek oficjalny.

Post autor: kamilxxg »

McKee pisze:(na dodatek w sytuacji kiedy licencja jest podana na tacy - wystarczyło przeczytać).
Zapodaję link
Attribution-NonCommercial 4.0 International (CC BY-NC 4.0)
Projekt Prusy

Oraz na tacy:

You are free to:
  • Share — copy and redistribute the material in any medium or format
  • Adapt — remix, transform, and build upon the material
Under the following terms:
  • Attribution — You must give appropriate credit, provide a link to the license, and indicate if changes were made. You may do so in any reasonable manner, but not in any way that suggests the licensor endorses you or your use.
  • NonCommercial — You may not use the material for commercial purposes.
No additional restrictions — You may not apply legal terms or technological measures that legally restrict others from doing anything the license permits.

Notices:
You do not have to comply with the license for elements of the material in the public domain or where your use is permitted by an applicable exception or limitation.
No warranties are given. The license may not give you all of the permissions necessary for your intended use. For example, other rights such as publicity, privacy, or moral rights may limit how you use the material.
Ender-3 "Bear Upgrade" SKR V1.4, TMC2209, Dragon, BMG | Wyeliminowałem szparkę zanim to było modne!
Mingda MD-16 Fabryczna wersja... na razie
CENTER_pl
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 28 mar 2020, 20:33

Re: Drukujemy przyłbice - wątek oficjalny.

Post autor: CENTER_pl »

Nicek pisze:Z przykrością musze poinformować, że cofam się z tutejszej akcji. Przerzucam się na lokalną w Gdańsku, tu na miejscu zebrało nas się trochę i walczymy bo zapotrzebowanie jest ogromne.
Cześć, podasz bliższe informacje?
ODPOWIEDZ

Wróć do „O wszystkim i o niczym”