Przyłbica lite; model "B"

Rozmowy na luzie np. o pogodzie lub śmiesznych kotach
Awatar użytkownika
Gmeracz
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 266
Rejestracja: 03 lut 2017, 09:56
Lokalizacja: UK
Drukarka: ANYCUBIC Kossel Plus
x 61
Kontakt:

Re: Przyłbica lite; model "B"

Post autor: Gmeracz »

Tak mała cegiełka ode mnie - Dzisiaj, gdy dostarczyłem karton z wydrukami, usłyszałem taki tekst...
Wiesz co... Gdy nie masz co na siebie włożyć, to te maski są jak skarb. Dają przynajmniej jakąkolwiek szansę na przeżycie do następnego dnia. Dobrze, że rękawiczek jeszcze nie brakuje...

Koniec tematu z warstwami i nitkami.
Róbta co każdy można. Jak u Owsiaka, tylko na jeszcze możliwą większą skalę. Oni tego potrzebują w niewyobrażalnych ilościach. Wszystko pójdzie. Aby się trzymało głowy przez dwie godziny.

I dziękuję kolegom za to.
// użytkownik zbanowany permanentnie
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 24
Posty: 7569
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2675

Re: Przyłbica lite; model "B"

Post autor: Berg »

jeszcze dwie uwagi do modelu do rozważenia, jakbyś przerabiał:
1. Ten rowek wzdłuż chyba jednak można by zlikwidować. Ja nie miałem rowka i spinka równie mocno siedziała. Wystarczy sama naturalna struktura prążków. Teraz jest tak, że spinki najpierw ciężko wsadzić a potem w rowku się zluzowuje. zmniejszając docisk. Dodatkowo przez niego trudniej dobrać dobrze szerokość ścieżki.

2. Dobrze by wszystkie trzy pałąki (ten od czoła i dwa od folijki) miały te samą grubość, może mają.

3. generując STLa więcej odcinków na łuku (o tym chyba już pisałem)

4. Myślę, że można by opaskę trochę bardziej wygiąć. I tak je teraz mocna zaginam wsadzając do mniejszych woreczków.. I tak się potem dostosowuje do czoła. Tak by weszły 3 na stół Prusy.
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 49
Posty: 8940
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5871
Kontakt:

Re: Przyłbica lite; model "B"

Post autor: dziobu »

rafaljot pisze:1. Ten rowek wzdłuż chyba jednak można by zlikwidować. Ja nie miałem rowka i spinka równie mocno siedziała. Wystarczy sama naturalna struktura prążków. Teraz jest tak, że spinki najpierw ciężko wsadzić a potem w rowku się zluzowuje. zmniejszając docisk. Dodatkowo przez niego trudniej dobrać dobrze szerokość ścieżki.
Swój projekt zacząłem m.in przez brak rowka w pierwotnym projekcie. To czy ściska i jak zależy od materiału (i warstwy), spinek ale i samej folii. Opus trzymał się średnio. Fellowers już lepiej. Jak dałem grubszą folię to delikatnie szarpiąc za nią można było wyrwać ją z zacisku.
Poza tym spinki drukujesz raczej na boku przez co w naturalny sposób zjeżdżają z warstw w oprawce. Ale też drukowane inaczej nie są sprężyste...
rafaljot pisze:2. Dobrze by wszystkie trzy pałąki (ten od czoła i dwa od folijki) miały te samą grubość, może mają.
Zacząłem od tego. Całość robi się za sztywna.
rafaljot pisze:3. generując STLa więcej odcinków na łuku (o tym chyba już pisałem)
viewtopic.php?f=75&t=5785&start=60#p98794
rafaljot pisze:4. Myślę, że można by opaskę trochę bardziej wygiąć. I tak je teraz mocna zaginam wsadzając do mniejszych woreczków.. I tak się potem dostosowuje do czoła. Tak by weszły 3 na stół Prusy.
Tu zobaczę co da się zrobić.


Ciężko wszystkich zadowolić jednym projektem. Też nie chcę go całe życie poprawiać :D
Noc jeszcze młoda. Trzeba to złożyć ;)
s1.jpg
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 49
Posty: 8940
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5871
Kontakt:

Re: Przyłbica lite; model "B"

Post autor: dziobu »

Chwilkę później - gotowe ;)
p1.jpg
Pierwsza setka zamknięta ;)
kamilxxg, greg, fredator, Zepco, rydz, emartinelli, Abys, aaannnd, marek91, sagittario, JGFTW
Awatar użytkownika
Zepco
Postów w temacie: 12
Posty: 1555
Rejestracja: 25 kwie 2017, 22:23
Lokalizacja: Kielce
Drukarka: PRUSA i3 MK2S
x 294

Re: Przyłbica lite; model "B"

Post autor: Zepco »

Wróćiłem i zacząłem wydruki. Niestety na prusie 2 pierwsze nie wyszły. Puściłem na początku była szczelina i zostawiłem tak do końca. Po powrocie trochę się zdziwiłem jak góra była cała zaklajstrowana. Teraz dałem horizontal expansion na -0,1 i idzie super. Generalnie model o niebo lepszy od tego prusy jeśli chodzi o druk, zarówno czas, potrzebną ilość materiału jak i samo drukowanie które nie męczy tak drukarki (mniej retrakcji i brak napisów).
Prusa i3 MK2S
Anet A8 - rozebrana na części...
3DGence One
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: Przyłbica lite; model "B"

Post autor: McKee »

Kopytko pisze:Ja przy duzych predkosciach podniaslem temp glowicy na pet do 245stopini i nitek ni ma:)
Potwierdzam.
Polepszyło się.
Dzięki :git:
Kopytko
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
Awatar użytkownika
sagittario
Drukarz
Postów w temacie: 8
Posty: 336
Rejestracja: 27 kwie 2018, 11:25
Lokalizacja: Nysa
Drukarka: Anet A8, Inventor
x 133

Re: Przyłbica lite; model "B"

Post autor: sagittario »

Łoo, Panie. Te moje kilka wydrukowanych na razie to biednie w porównaniu z tym wygląda :D
Awatar użytkownika
Gmeracz
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 266
Rejestracja: 03 lut 2017, 09:56
Lokalizacja: UK
Drukarka: ANYCUBIC Kossel Plus
x 61
Kontakt:

Re: Przyłbica lite; model "B"

Post autor: Gmeracz »

Dziobu i inni koledzy - To jest zajebista robota.
// użytkownik zbanowany permanentnie
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 49
Posty: 8940
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5871
Kontakt:

Re: Przyłbica lite; model "B"

Post autor: dziobu »

Na szybko - w końcu poprzychodziły mi różne folie.

Do mojej przyłbicy IMHO nadają się: We wspomnianych foliach do bindowania trzeba zaokrąglić rogi bo są dość ostre, natomiast same folie nie elektryzują się aż tak bardzo jak wiele innych które posiadam i nie mają tendencji do rysowania się o byle co (jak większość tych folii ?!?!?!). Poza tym jest to jedna warstwa plastiku a nie dwie z klejem, co w oczywisty sposób wpływa na ich przejrzystość.
IMHO
Zepco
B_Grzegorz_
Postów w temacie: 1
Posty: 5
Rejestracja: 10 maja 2018, 17:55

Re: Przyłbica lite; model "B"

Post autor: B_Grzegorz_ »

Panowie a macie może model fachowo zrobiony na przyłbice ustawione w stosie z suportem ?
ODPOWIEDZ

Wróć do „O wszystkim i o niczym”