Przejściówka do filtra

Rozmowy na luzie np. o pogodzie lub śmiesznych kotach
Awatar użytkownika
ARFmagnat
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 5
Rejestracja: 29 mar 2020, 05:05
Lokalizacja: Płock
Drukarka: Creality CR-10S
Kontakt:

Re: Przejściówka do filtra

Post autor: ARFmagnat »

Czy ma ktoś projekt adaptera do półmaski Sundstrom SR 100. Potrzeba ze 60szt. dla ratowników z Wrocławia. Dziś wysłałem 4szt. (2 komplety) adapterów do półmaski JSP Force 8. Pytają się czy nie zrobiłbym adapterów do półmaski Sundstrom SR 100 - nie mam projektu. Ktoś pomoże?
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: Przejściówka do filtra

Post autor: McKee »

Może coś takiego https://www.thingiverse.com/thing:4261604 ?
Albo przynajmniej da się użyć do zrobienia własnego projektu do innych filtrów.
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
Awatar użytkownika
ARFmagnat
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 5
Rejestracja: 29 mar 2020, 05:05
Lokalizacja: Płock
Drukarka: Creality CR-10S
Kontakt:

Re: Przejściówka do filtra

Post autor: ARFmagnat »

McKee pisze:Może coś takiego https://www.thingiverse.com/thing:4261604 ?
Albo przynajmniej da się użyć do zrobienia własnego projektu do innych filtrów.
Szkoda, że jeszcze nie potrafię projektować - jeszcze trochę pracy przede mną. 20 lat temu w AutoCadzie śmigałem ale to było tak dawno.

Widziałem coś takiego https://www.srsafety.com/pl/adapter-fil ... -0212.html
Projekt to nie jest, a i do filtrów respiratorowych ta część z gwintem nie pasuje.
Szukam dalej.
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: Przejściówka do filtra

Post autor: McKee »

1. Czy to co podałem (Sundstrom SR 900) pasuje do maski Sundstrom SR 100 ?
2. Co ma być po drugiej stronie? Czy masz jakiś projekt przyłącza do filtra? (np. ten od JSP Force 8).

W najprostszej wersji bierzesz takie 2 elementy i tniesz je bezpośrednio w slicerze (z jednego projektu bierzesz część wchodzącą w maskę z drugiego część wchodzącą w filter) i nakładasz na siebie. Siermiężne ale ma szanse działać / dać się wydrukować. Prawdopodobnie średnice przekrojów się nie dopasują dlatego lepiej byłoby to zrobić (połączyć) w jakimś narzędziu do projektowania, nawet prostym (https://www.tinkercad.com/ ?), które umożliwi dodanie jakiegoś cylindra/opaski wyrównującej średnice obu projektów - to wersja na absolutne minimum - gdzie nie trzeba prawie żadnych zdolności do projektowania.

Jeżeli znajdziesz 2 projekty to połączenie ich w jakimś programie do projektowania może być prostsze niż projektowanie tego od nowa. I jest duża szansa że ktoś na forum ci pomoże (ale trzeba mieć "materiał wejściowy"), bo tych masek chyba nikt z forumowiczów nie miał w rękach (a projektowanie "zdalne" nie jest proste).

PS.: W "moim" linku jest też plik .step - czyli gotowy projekt do przeróbek / źródło projektu - tylko czy to pasuje? (czy możesz to wydrukować i potwierdzić że pasuje do Sundstrom SR 100)
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
Awatar użytkownika
ARFmagnat
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 5
Rejestracja: 29 mar 2020, 05:05
Lokalizacja: Płock
Drukarka: Creality CR-10S
Kontakt:

Re: Przejściówka do filtra

Post autor: ARFmagnat »

Ja też tej maski na oczy nie widziałem - staram się szukać projektu żeby pomóc. A tu jest największe skupisko ludzi od 3D, inżynierów i tych dla których życie ludzkie nie jest obojętne. Za dwa tygodnie pewnie sam będę śmigał takie projekty ale teraz muszę posiłkować się waszą wiedzą.

Więc nie chciałbym się wypowiadać i wprowadzać w błąd.

Jakby tak było to McKee droga do rozwiązania i przeprojektowania jest jak najbardziej słuszna. Jeszcze troch wolnego i postaram się nauczyć tego programu do projektowania.

Postaram się napisać do kogoś kto może mieć taką maskę. To może on coś więcej mi powie.
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 8906
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5841
Kontakt:

Re: Przejściówka do filtra

Post autor: dziobu »

ARFmagnat pisze:Czy ma ktoś projekt adaptera do półmaski Sundstrom SR 100.
Od razu wspomnę że nie jestem z innej bajki.

Mamy to: (SR100)
61cyylfn6dL._SL1047_.jpg
sundstrom_exploded_diagram.jpg
i chodzi o to żeby w to mocowanie (B) wstawić jakiś filtr?
Krótki luk w sieci zasugerował że to się trzyma jedynie na wcisk (???). Prawda to? Tam jest jakiś mały cycek ale on raczej nie służy do blokowania a pewnie pomaga przy wyciąganiu filtra.

Jeśli dobrze zrozumiałem to co jest w sieci, to w modelu 900 ten adapter (B) jest wyciągany i od strony filtra jest kompatybilny z modelem 100. Czyli do przymierzenia/zwymiarowania nie potrzeba całej maski a jedynie taki adapter.
SR900:
Sundström_SR900_H01-3112_1-600x600.jpg
Dobrze ja to ogarniam?
ODPOWIEDZ

Wróć do „O wszystkim i o niczym”