chciałbym drukować przyłbice - potrzebna pomoc w kalibracji drukarki (Krosno, podkarpackie)

Rozmowy na luzie np. o pogodzie lub śmiesznych kotach
Awatar użytkownika
Zepco
Postów w temacie: 6
Posty: 1555
Rejestracja: 25 kwie 2017, 22:23
Lokalizacja: Kielce
Drukarka: PRUSA i3 MK2S
x 294

Re: chciałbym drukować przyłbice - potrzebna pomoc w kalibracji drukarki (Krosno, podkarpackie)

Post autor: Zepco »

Nadal jest źle i to bardzo. Nie pokazałeś pierwszej warstwy. Filament podawany jest bez problemu, nic nie przeskakuje, nie ślizga się, radełko jest czyste?
Prusa i3 MK2S
Anet A8 - rozebrana na części...
3DGence One
Awatar użytkownika
Gmeracz
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 266
Rejestracja: 03 lut 2017, 09:56
Lokalizacja: UK
Drukarka: ANYCUBIC Kossel Plus
x 61
Kontakt:

Re: chciałbym drukować przyłbice - potrzebna pomoc w kalibracji drukarki (Krosno, podkarpackie)

Post autor: Gmeracz »

Kolego, rób tak, jak potrafisz. I nie patrz na resztę. Wielu ma od lat wypasiony sprzęt, ale to nic nie znaczy.
Jeżeli da się to używać, to drukuj i tyle. Fajnie, że chcesz...
// użytkownik zbanowany permanentnie
grzecho83
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 7
Posty: 13
Rejestracja: 11 cze 2019, 10:24

Re: chciałbym drukować przyłbice - potrzebna pomoc w kalibracji drukarki (Krosno, podkarpackie)

Post autor: grzecho83 »

Zdjęcia pierwszej warstwy, lepszych nie umiem zrobić
IMG_5530.JPG
IMG_5529.JPG
IMG_5528.JPG
Co do radełka to zaraz będę wiedział, było tam pełno pokruszonego filamentu ale to dlatego że od dawna tam nie czyściłem. Teraz wyczyściłem dokładnie i puściłem wydruk, potem zrobię zdjęcie i będziemy wiedzieć czy jest ok. Niestety to będzie ostatni dzisiaj test bo pękła mi szybka. Co mnie zdziwiło bo zwykle pękała kiedy kładłem ją na rozgrzany stół. teraz się pilnuję i nagrzewam stół razem z szybą. Szyba pękła podczas druku trzeciej warstwy. Temperatura stołu to 110 pierwsza warstwa i 100 kolejne.
Jutro wytnę sobie szybki i wrócę do pracy.
Awatar użytkownika
Zepco
Postów w temacie: 6
Posty: 1555
Rejestracja: 25 kwie 2017, 22:23
Lokalizacja: Kielce
Drukarka: PRUSA i3 MK2S
x 294

Re: chciałbym drukować przyłbice - potrzebna pomoc w kalibracji drukarki (Krosno, podkarpackie)

Post autor: Zepco »

Jak miałeś tam mocno zabrudzone to zrób test czy nadal pobiera Ci tyle filemantu ile zadajesz.
Prusa i3 MK2S
Anet A8 - rozebrana na części...
3DGence One
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: chciałbym drukować przyłbice - potrzebna pomoc w kalibracji drukarki (Krosno, podkarpackie)

Post autor: McKee »

Na pękniętej szybie można drukować (wiem z doświadczenia).
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
grzecho83
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 7
Posty: 13
Rejestracja: 11 cze 2019, 10:24

Re: chciałbym drukować przyłbice - potrzebna pomoc w kalibracji drukarki (Krosno, podkarpackie)

Post autor: grzecho83 »

Tak wygląda wnętrze extrudera po godzinie druku, nie widać żeby ścierało filament. Mierzyłem też ilość podawanego filamentu, jest prawidłowa.
IMG_5534.JPG
ODPOWIEDZ

Wróć do „O wszystkim i o niczym”